Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Dupowatość

Dupowatość 2013/09/01 20:28 #132915

Dziś tylko cytat, nie wymaga on komentarza.

(…) umarł Teatr. Cała teatralna rodzina idzie w długim kondukcie, a dupowaci nawet boją się podejść do żałobników (wszystkiego się boją) , stoją na chodnikach i patrzą. (…) W powojennej historii polskie teatry różne przechodziły dzieje. Były wielkie sukcesy, porażki, skandale, afery, dyrektorzy bywali wynoszeni pod niebiosa i spadali z hukiem w teatralny niebyt. Ale teatry, taka zbiorowa historia artystyczna i emocjonalna trwają. Do dziś wydawało się, że nie tak łatwo pogrzebać teatr. (…) Dyrektorzy spadają z funkcji jak dojrzałe gruszki, ale o sam TEATR walczy się zawsze do upadłego. Zawsze. (…) Wiele było takich pomysłów, by likwidować po 1989 roku różne teatry i wprowadzać formułę teatrów impresaryjnych, czyli badziewie do śmiechu, wierzganie tyłkiem plus monodram zasłużonej diwy. Coś takiego stało się chyba tylko w Malborku. W mieście bez tramwajów. Ale w Bytomiu przecież jeżdżą tramwaje. Kto interesuje się teatrem, wie, o co chodzi.

Nikt nie będzie na Śląsku walczyć o ten teatr (zapewnienia o późniejszym cudownym wskrzeszeniu go to mrzonki), a miasto nie będzie już spełniać absurdalnych zachcianek, bo „w Bytomiu ludzie nie mają co do garnka włożyć”. (…) Koniec teatru. Rachunki przewalone. Trzeba pilnować rachunków instytucji działającej w mieście. W mojej bardzo długiej dyrektorskiej historii miałem chyba kilka kilkadziesiąt kontroli finansowych, zdarzały się jedna po drugiej, a następna już czekała w kolejce, a za nią kolejna. Ciekawe, czy Pina Bausch przetrwałaby z zespołem w którymś z naszych miast. A czy Warlikowski mógłby prowadzić tutaj swój Nowy Teatr? Gdyby byli grzeczni, skromni, bardzo skromni i dupowaci dupowatością dupowatą, to oczywiście, że tak.


(Villqist, „Koniec Śląskiego Teatru Tańca”, „Gazeta Wyborcza”, 16.08.2013 r.)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dupowatość 2013/09/01 23:44 #132918

Temat ŚTT to taka nasza bytomska matkomadziowość ...
Po jego likwidacji sporo osób dowiedziało się, że taki twór wogóle istniał w naszym mieście i to od 22 lat. Skrajna niszowość jego działalności nie pozwoliła na przedstawienie się szerszemu gronu. A "pływanie w przestrzeni, łączenie wewnętrznych i zewnętrznych światów oraz podążanie daleko poza te światy poprzez wykorzystanie zarówno umiejętności technicznych wzbogaconych o wiedzę psychofizyczną i moc psychiczną" oraz "kakofoniczne brzmienie muzyki, pomagające wyczuć dotyk transcendentalnych aspektów ludzkiej natury" raczej niewielu bytomian interesowało.
Trudno też zaliczyć ten Teatr do szczególnie rozwojowych, jeśli przez 22 lata, aż do chwili likwidacji, liczył 9 (dziewięcioro) tancerzy.
Dodatkow, biorąc pod uwagę, że styl choreograficzny utworzony przez Jacka Łumińskiego nie miał nic wspólnego ze Śląskiem a tym bardziej z Bytomiem a powstał pod wpływem wielu elementów kulturotwórczych, które wyłoniły się w efekcie badań nad folklorem m.in. Żydów Polskich, Podhala, Lubelszczyzny, Kurpiów, Sądecczyzny, Rzeszowszczyzny itp jakoś szczególnie nie odczuwam braku Teatru na rynku bytomskiej wysokiej kultury. A traktowanie likwidacji ŚTT jako katastrofy narodowej na miarę Smoleńska uważam za, delikatnie mówiąc, przesadzone.
(źródło informacji)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dupowatość 2013/09/02 00:14 #132920

Ty Ghost uważaj bo możesz znaleźć zdechłą rybę pod drzwiami . Wisz co to oznacza np: na Sycylii . "Prawdą jest natomiast, że organizacja obracała milionami". A jak lubisz Sf to polecam. Philip K Dick " Płyńcie łzy moje rzekł policjant". zapytaj się Radnego Sld na ile miesięcy z dotacji starczało, kiedy Prezydentem był Wójcik?. Albo ja ci odpowiem. DO września i Pracownicy "organizacji" do stycznia nie dostawali wynagrodzenia ale wisz ŚTTMafija to twarde i wierne , nikt nie biegał co by się wypłakać , że to jest naruszenie i nie zgodne z przepisami jak np zimą machania nóżkami gdy temp na sali spadała po niżej 13 stopni co oczywiście narusza prawa pracownika. Idźmy dalej. Ta Mafija wyeksportowała sporo TaNcerzy szkoły Balletowej do Uczelni w Holandii czy Austrii czy na wyspy Brytyjskie i tera Są to doskonali tancerze nie mający problemu ze znalezieniem pracy w Dobrych zespołach na świecie. Rozumiem ,że lepiej gdyby ŚTT skupiło się nad śląskim folklorem " dyś dyś gołąbeczki fajeczka ogródeczek..." tylko ,że ten taniec to poznaje się mając 10 lat w szkole baletowej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dupowatość 2013/09/02 01:14 #132922

Serio 9 tancerzy?! No cóż, znam inna organizacje, gdzie 11 biega za kawałkiem szmaty, a tez grube miliony kosztuje ich utrzymanie :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dupowatość 2013/09/02 01:24 #132923

Petrolanser napisał: zapytaj się Radnego Sld na ile miesięcy z dotacji starczało, kiedy Prezydentem był Wójcik?. Albo ja ci odpowiem. DO września i Pracownicy "organizacji" do stycznia nie dostawali wynagrodzenia

Myślałem, że instytucje odnoszące światowe sukcesy (a za taki uważał się Śląski Teatr Tańca, który występował i prowadził zajęcia warsztatowe w Polsce oraz w Niemczech, Izraelu, Słowacji, Republice Czeskiej, Szwajcarii, kilkakrotnie w USA oraz na Węgrzech) powinny utrzymywać się przede wszystkim same a nie tylko z dotacji. Bo z Twojej wypowiedzi rozumiem, że wypłaty były z dotacji miasta do września a sam ŚTT nie potrafił zarobić nawet na pozostałe 3 miesięce ... Widać, innej ekonomii mnie uczono.

Petrolanser napisał: Ta Mafija wyeksportowała sporo TaNcerzy szkoły Balletowej do Uczelni w Holandii czy Austrii czy na wyspy Brytyjskie

No właśnie. Po co utrzymywać instytucję, z której Bytom nie ma żadnego pożytku. Zrozumiałbym gdyby ci tancerze zostali w mieście powiększając zespół, lub w regionie, lub przynajmniej w kraju ... To z moich lokalnych podatków otrzymywali pensje a teraz podskakują dla królowej brytyjskie? Zupełnie chory układ.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dupowatość 2013/09/02 01:59 #132924

No i lekka spinka i to jeszcze innej ekonomii uczony i dlaczego nie wracają ,żeby zasilić ŚTT.... Czego nie rozumiesz ? dotacja nie pokrywa 12 miesięcy? Brak w RP uczelni wyższych dla tancerzy i tylko nie wytykaj , że są już.. Dalej., niby na te tury zagraniczne to skąd brała ŚTTMafija poczytałeś na nowej stronie ŚTT.i z niej czerpiesz inf tylko się ośmieszasz nie próbuję Cię bynajmniej obrazić. Strony, zresztą jak bardzo ubogiej , Jeżeli mówimy i odnosimy się do 22 lat działalności Teatru.. Nowa władza i całkiem inna historia Teatru, Normalnie nic tam nie ma . Osoby , które postanowiły odwiedzić i poczytać o ŚTT nie znajdą inf o działalności na rzecz miasta i społeczności. Gdzie projekty społeczne itd... Jak mosz zamiar stosować ten prosty schemat co to ma sprowadzić mnie do parteru to se daruj. Ja wiem kim jestem i co zrobiłlem i za ile dla tego miasta . To jest mój Bytom i na tych turach ja reprezentowałem Bytom nigdy nie dając dupy ŚTTMafija a ja jestem reprezentantem tego stylu z Bytomia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.