Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Sukces prezydenta

Sukces prezydenta 2013/08/31 09:13 #132880

Prezydent osobiście poinformował o swoim sukcesie. 15 września w Bytomiu będzie wprowadzona w życie nowa „ustawa śmieciowa”. Nie zająknął się, że to prawie kwartał po terminie, że do nowych zasad obecny wiceprezydent Panek „przygotowywał” nas od lat. Ważniejsze, że uznał za stosowne poinstruować nas, że będziemy wyrzucać śmieci do trzech różnych pojemników. A to, że nie ma ich gdzie stawiać, to żaden problem. Placyków gospodarczych jak nie było, tak nie ma – mam na myśli oczywiście zamknięte zadaszone przestrzenie. Koalicja ma ważniejsze sprawy na głowie, jak chociażby destabilizację obecnej formy zarządzania gospodarką mieszkaniową przez likwidację BPM i zapowiedź sprzedaży ZBM.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Sukces prezydenta 2013/08/31 10:01 #132882

Pamiętam jak o każdym takim placyku gospodarczym wybudowanym w mieście chwaliła się wydawana przez ówczesny ZBM gazeta. Budowano ich chyba kilka rocznie (oczywiście nie rok w rok). Brak placyków to oczywiście poważny problem w prowadzeniu właściwej gospodarki odpadami, niemniej jednak warto zapytać byłego prezydenta dlaczego w Bytomiu nikt nigdy wczesniej nie wpadł na pomysł systematycznej budowy estetycznych smietników? Gdyby tego rodzaju "inwestycje" trwały regularnie od kilku lat, dzisiaj nie byłoby problemu. Taka krytyka byłaby uzasadniona gdyby płynęła z ust kogoś kto sie sprawdził na stanowisku eewentualnie kogoś kto nie rządził. Natomiast gdy dochodzi z ust odwolanego przez mieszkańców prezydenta, który niczym raczej się nie wsławił, jest tylko śmieszna.

A jeżeli chodzi o wiceprezydenta, który przygotowywał jej wejście "od lat" to znowu zapytac trzeba kto go nadzorował? I dlaczego ów nadzorca żadnych błędów wówczas nie widział? Jeżeli był on taki fatalny to czemu go nie zwolniono? Nie ma to jak obciążyć kogoś swoimi winami, a potem ustawić go sobie jak worek do bicia :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Sukces prezydenta 2013/08/31 18:21 #132898

Jeżeli ZBM ma nadal zamiar budować takie "estetyczne" placyki gospodarcze tzn. prefabrykowane panele betonowe kryte blachą falistą to cieszę się, że nie zrobili ich zbyt wiele.

Nie ma co liczyć, że miasto zbuduje placyki gospodarcze. Muszą to zrobić wspólnoty.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Sukces prezydenta 2013/09/01 07:44 #132905

Panie Koj to że wogle wyszła ta ustawa śmieciowa to tylko wymysł pańskich kolegów by wyrwać obywatelom jeszcze grosza z kieszeni..
A to że teraz cały kraj musi te widzimisię pana kolegów czynić , co wiadomo że śmieci i tak potem idą do jednego dołu to drugie.
Przytoczę panu taki przykład w jednej z gmin w kraju bo właśnie w mniejszych gminach łatwiej o wprowadzenie czegoś śmiesznego. Segregowano śmieci już od paru lat i to dość skrupulatnie i wszystko było ok a teraz by im wytłumaczyć że będzie inaczej to porozdawali ludziom harmonogram wywozu poszczególnych śmieci jak i ich segregacja co do jakiego kubła mają wrzucać..
I jeżeli oni już to wcześniej robili to o co tu chodzi , by pokazać że coś robili źle? Czy chodzi tylko o wyrwanie grosza ludziom który i tak pójdzie na nową biurokrację.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.