Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Likwidacyjna sesja

Likwidacyjna sesja 2013/08/28 16:48 #132769

Przestałem uczestniczyć w sesjach Rady Miejskiej, bo to nie ma najmniejszego sensu. Karni żołnierze koalicji i prezydenta Bartyli przegłosowują wszystko, bez jakiejkolwiek refleksji, a jeżeli już dochodzi do „dyskusji”, to ma ona charakter niemerytorycznych, słownych złośliwości ze strony wiernych rekrutów… Nie ma kogo posłuchać. A opozycja? Cóż, dzisiaj znowu ubył jej jeden radny. To przykre, ale kiedy przychodzi wybierać między ukochanym klubem sportowym a klubem radnym, to niektórzy nie potrafią poświęcić dzieła swego życia. To nie jest ok, ale oburzenie budzi postawa prezydenta i jego świty: wykorzystywanie swojej pozycji do uzależniania od siebie klubów sportowych i ich działaczy. Przypomnę, że ostatnio dyrektor Szombierek Bytom zrezygnował z pracy w klubie, nie chcąc go narazić na brak wsparcia ze strony ratusza.

A sesja była… likwidacyjna. Znikł Śląski Teatr Tańca, znikło Bytomskie Przedsiębiorstwo Mieszkaniowe. W ferworze walki, co niektórzy zapomnieli, że zawsze dostępne były analizy i opracowania dotyczące podejmowanych decyzji, często w sprawach ważnych, także firm zewnętrznych...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Likwidacyjna sesja 2013/08/28 16:51 #132770

A po sesji... Słucham, czytam i ręce mi opadają. Nie wiem, czy są jeszcze media, którym chce się i które potrafią rzetelnie podejść do tematu. Tak jest w przypadku likwidacji Śląskiego Teatru Tańca. Podam dwa przykłady. Pierwszy to materiał temu poświęcony w Polskim Radiu Katowice. Na temat likwidacji wypowiadali się: zastępca prezydenta Bytomia, obecny dyrektor-likwidator oraz Naczelnik Wydziału Kultury UM w Bytomiu. Tak więc wierni wykonawcy decyzji o likwidacji teatru. Czy to naprawdę taki kłopot zapytać radnego z coraz mniej licznej opozycji, byłego dyrektora, przedstawicieli ponad 3000 przeciwników z F czy też inne osoby, które mogłyby zwrócić uwagę na wiele nieścisłości i kłamstw, które padały z ust wyżej wymienionych?

Podobnie „Gazeta Wyborcza”. W tym przypadku redaktor nie pofatygował się ani na sesję, ani nie spojrzał do materiałów źródłowych, tylko powtarza:„Likwidacja Śląskiego Teatru Tańca stała się faktem. Rada przegłosowała uchwałę. Jednocześnie podjęła decyzję o powołaniu nowej jednostki – mówi Adam Grzesik z wydziału prasowego UM w Bytomiu”. Pan jak zawsze mówi, co mu wygodne, tym razem w imieniu nieistniejącego wydziału prasowego. „Wcześniej jednak nie kontrolowano teatru” – kolejne kłamstwo. Kontrole przecież miały miejsce. Gdyby ich nie było, dyrektor Łumiński nie wiedziałby o sytuacji i nie miałby podstaw do zgłoszenia jej do prokuratury… Nie jest prawdą, iż w miejsce zlikwidowanego Śląskiego Teatru Tańca powstało Centrum Tańca i Choreografii. Rada Miejska w Bytomiu podjęła tylko uchwałę intencyjną, nie zostały więc podjęte żadne wiążące decyzje. Miasto nie przedstawiło Ministerstwu Kultury i Urzędowi Marszałkowskiemu projektu, w tym kompletu dokumentów (m.in. finansowych i programowych). Trudno oczekiwać więc składania jakichkolwiek deklaracji, zwłaszcza finansowych, ze strony ministerstwa czy marszałka…
Programowo Centrum ma być miejscem spotkania baletu, zumby, tańca rozrywkowego (?), jak zapowiadają przedstawiciele miasta. Trudno więc się pod takim projektem (a może tylko wizją) podpisać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Likwidacyjna sesja 2013/08/28 17:21 #132771

[OT]: 3...2...1 Obrzucanie błotem P. Koja i wyniesienie na ołtarze P. Bartyle czas start!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Likwidacyjna sesja 2013/08/28 19:05 #132774

Ciekawa obrona przez atak. Przypominasz gościowi jego nieudolność i wytykasz hipokryzję - obrzucanie błotem. Uważasz, że nowy prezydent podjął decyzję konieczną - wynoszenie na ołtarze. Postaram się zapamiętać i przypomnieć Ci ten wpis gdy zabierzesz głos w jakiejś politycznej dyskusji opowiadając sie po którejś ze stron :)

A na marginesie, nie chodzi o "nie kontrolowanie" ale zapewne o niewłaściwy nadzór, a przede wszystkim o:

"Jak mówi dyrektor Adrian Lipiński, niektóre zobowiązania teatru sięgały nawet dwóch lat!
W latach: 2009-2011 Śląski Teatr Tańca pozyskiwał wiele dotacji z zewnątrz. Niestety, wydatkował je nieprawidłowo. Granty przeznaczane były na regulowanie zaległych płatności. Teatr nie realizował konkretnych programów artystycznych, na które pobierał pieniądze, dlatego musiał je zwrócić. Obowiązek zwrotu dotacji skumulował się w 2012 roku. Ok. 300 tys. zł trzeba było zwrócić m.in. APAP (Advancing Performing Arts Project) ze środków Programu „Kultura 2007-2013", Instytutowi Goethego czy Instytutowi Adama Mickiewicza. Śląski Teatr Tańca zamknął 2012 rok stratą w wysokości prawie pół miliona złotych, tym samym zwiększając ujemną wartość kapitałów własnych do kwoty ok. 1, 2 mln złotych - wylicza Adrian Lipiński i zwraca uwagę na jeszcze jedno: Problemy finansowe teatru trwały od kilku lat, poprzednie władze miasta musiały mieć tego świadomość, rokrocznie zatwierdzając sprawozdanie finansowe teatru. Byłe kierownictwo teatru podejmowało nowe zobowiązania finansowe, mimo, że nie spłaciło poprzednich. To doprowadziło do tak wysokiej kumulacji zadłużenia, że teatr stracił płynność finansową."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Likwidacyjna sesja 2013/08/28 19:59 #132776

Szeregowy, przypominaj i zrób printscreen na wszelki wypadek :D Wytykanie hipokryzji jest regresem w sprawach teraźniejszych... Walka z tym co było ma się nijak do obecnie podejmowanych decyzji. Mi to wisi co robi P. Koj, ponieważ ma znikomy wpływ na los miasta i od wyrzucania mu błędów Bytom nie stanie na nogi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Likwidacyjna sesja 2013/08/30 09:37 #132833

Mnie dziwi Pana oburzenie na nierzetelność dziennikarzy. Takie mamy niestety media - takie jednak były i 5 lat wcześniej i 2 lata temu. Nic nowego. Nikomu nie chce się sięgać do materiałów źródłowych. Dopóki pisza półprawdy,ale na korzysć, to jest dobrze - jeśli robią to druga stronę - źle. Takie życie, sam tego doświadczyłem :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Likwidacyjna sesja 2013/09/01 02:36 #132903

"Obowiązek zwrotu dotacji skumulował się w 2012 roku. Ok. 300 tys. zł trzeba było zwrócić m.in. APAP (Advancing Performing Arts Project) ze środków Programu „Kultura 2007-2013" Mamy 2013 . Ekonomista dyr. Lipiński Miał czas aby zrealizować project z APAP . Lepiej, Łatwiej , Przypisać te 300tyś Łumińskiemu , Ja to widzę inaczej . Nowy dyrektor wygenerował dodatkowe 300 tyś w ciągu Pół roku . Oczywiście zero informacji ile zostało z dotacji ŚTT na 2013r a kwota to 900 tyś rocznie. Rozumiem , że odejmując Apap zostało ponad 600 tyś dyr bezradny? . Można zrozumieć nie zabrakło mu chęci i dobrych intencji , tylko czasu , na szkolenia itp jak prowadzi się Teatr. i współpracuje z innymi (europejskimi instyt. biorącymi udział w projektach APAP). zazumbiło pijar.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.