Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Priorytety

Priorytety 2013/08/10 11:02 #131891

Nie mogę już spokojnie czytać tych bzdur i kłamstw. Tak było i dzisiaj w tygodniku „Bytom Nasze Miasto” „Dziennika Zachodniego”. Pierwszy artykuł to „Teatr tańca już bez aktorów”. Otóż dyrektor-likwidator Adrian Lipiński wprost mówi o likwidacji ŚTT: Wszystko wskazuje na to, że decyzja będzie na sesji sierpniowej. Właściwie już nie ma teatru. Umowy z artystami zostały już rozwiązane, pracuje w zasadzie już tylko personel biurowy. Pracownik Wydziału Promocji i Kontaktów z Mediami mówi: Podjęcie uchwały intencyjnej w styczniu 2013 nie oznacza, że automatycznie po 6 miesiącach organizator podejmie uchwałę o likwidacji instytucji. Decyzja w tej sprawie nie jest ograniczona czasowo. Decydujący wpływ będzie miała analiza audytu, który ma zakończyć się we wrześniu. A już najbardziej zirytowała mnie wypowiedź likwidatora, dotycząca rzekomego powołania nowej placówki i ewentualnej współpracy z Urzędem Marszałkowskim: Na razie nie otrzymaliśmy żadnej konkretnej propozycji pomocy w tym zakresie. Rozumiem, że obecne władze miasta oczekują cudów, bo do dziś nie przedstawiły żadnej propozycji dotyczącej teatru tańca w Bytomiu. Nie podjęto uchwały intencyjnej o powołaniu nowej instytucji kultury, nie przedstawiono propozycji statutu, harmonogramu tworzenia, projektu budżetu. Jak więc można oczekiwać deklaracji? A pieniądze na ratowanie teatru można znaleźć w każdej chwili np. rezygnując z przenoszenia na siłę Technikum nr 4.

W tym samym tygodniku informacja o kolejnej likwidacji. Tym razem bytomskiego wydziału Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych… Tak to jest jak prezydent zajmuje się walką z logo, uznając jego likwidację (zaraz po likwidacji „Bytomskiej Gazety Miejskiej”) za priorytet. A to co ważne umyka. Wielka szkoda, bo była to bardzo cenna dla miasta uczelnia. Dla przedsiębiorców, o których tak „walczy” szanowny pan prezydent, o wiele ważniejsza niż gazeta, technikum, o logo już nie wspominam…

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Priorytety 2013/08/10 12:21 #131893

Szkoda, że z taką determinacją jak w w temacie ŚTT nie walczył Pan o nowe miejsca pracy w naszym mieście. Może żyło by się lepiej? Zwykłym mieszkańcom, tym spoza dostępu do koryta.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Priorytety 2013/08/10 12:36 #131898

Do dzisiaj nic nie słyszałem o zamknięciu PJWST w Bytomiu. Jeśli to prawda to będzie naprawdę duży cios dla już miernego wizerunku miasta. Zawsze to była forma promocji...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Priorytety 2013/08/10 12:52 #131901

neit napisał: Szkoda, że z taką determinacją jak w w temacie ŚTT nie walczył Pan o nowe miejsca pracy w naszym mieście. Może żyło by się lepiej? Zwykłym mieszkańcom, tym spoza dostępu do koryta.

O swoje potencjalne miejsca pracy powinni zadbać sami zainteresowani, bo póki co nie wykazują żadnej inicjatywy.
A co w tym względzie robi obecna władza? Gdzie te INWESTYCJE? Gdzie ci ratownicy gospodarki jacy mieli się zjawić w Bytomiu? Gdzie ci szejkowie? Milka już stawia fabrykę czekolady, czy czeka aż wszystko zarośnie, tak co by można krowy zwozić na popas?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Priorytety 2013/08/10 12:59 #131903

Rafer a kto mówi że obecna jest lepsza w tym temacie?
Aktywność bezrobotnych to inna sprawa. Nie chcesz chyba powiedzieć, że niezagospodarowane tereny inwestycyjne, puste lokale użytkowe i całe kamienice to wynik doskonałej kondycji miasta? ŚTT to temat ważniejszy od gospodarki miasta?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Priorytety 2013/08/10 13:17 #131905

Piotr Koj pisze o manipulacji słowami i obietnicami składanymi przez obecną władzę.
Pisze także o tym jak likwiduje się ważne ośrodki, które mają przełożenie na gospodarkę miasta. PJWSTK kształciła wysoko wykwalifikowaną kadrę, którą można było wykorzystać. Lokale użytkowe stoją odłogiem, bo konsumpcja w mieście (to nie jest problem jedynie Bytomia) leży i kwiczy. Terenów inwestycyjnych nie można przygotować bez spójnej strategii. Tejże znów brakuje. Obecna władza nie ma totalnie pomysłu na prowadzenie polityki inwestycyjnej. Liczono na to, że jak powstanie A1 to wszyscy będą pchali się do Bytomia zewsząd. Sorry, są jeszcze inne czynniki-ryzyka, które wykluczają Bytom. Żeby odzyskać zaufanie i zdobyć nowe, trzeba przestać konfabulować i wymizgiwać się słowami "bo Koj..."
Ilu inwestorów Bartyla miał w rękawie podczas kampanii? A gdzie oni są teraz?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Priorytety 2013/08/10 13:26 #131906

Piotr Koj kolejny raz pisze o ŚTT. Nie wykazuje takiej aktywności w tematach gospodarczych i za swojej kadencji też tego nie widziałem. Priorytety - to dobry temat, właśnie one chyba byłemu prezydentowi się pomieszały. Puste lokale użytkowe to nie wynik zasobności i konsumpcji mieszkańców a ich przedsiębiorczości. Może Ty też nie zauważyłeś, że nowe sklepy, punkty usługowe, biurowe to nowe miejsca pracy? Gospodarka w znacznej części opiera się o handel, nie można myśleć tylko o produkcji. Stworzenie terenów inwestycyjnych (uzbrojonych) to tylko pierwszy krok. Za inwestorami trzeba chodzić, trzeba również zapewnić im preferencyjne warunki działania. W dłuższej perspektywie czasu to się opłaca - patrz na specjalne strefy ekonomiczne. Swoją drogą, jak to jest, że ciągle w Bytomiu nie funkcjonuje KSSE? Przez lata wszyscy wykręcali się brakiem odpowiednich terenów, po katastrofie w Karbiu nagle włączono jedną działkę z Łagiewnik i dalej nic w tym temacie się nie dzieje?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Priorytety 2013/08/10 13:47 #131908

Jeśli otwierasz sklep, to super jesteś przedsiębiorczy. Ale jeśli nie będzie konsumpcji to nie zarobisz. W tej chwili Polska konsumpcja jest w odwrocie. Polacy wolą trzymać pieniądze w portfelach, żeby zjadała je inflacja niż wydawać w sklepach, na usługi. Co z tego, że otworzę sklep i zatrudnię trzech handlowców jak nic nie sprzedam?
Handel detaliczny w tej chwili to nie jest dobry pomysł. Usługi? Tylko wysokospecjalistyczne i fachowe i nie dla mieszkańców, a dla przedsiębiorstw :P
W tej chwili tylko B2B, B2C i współpraca międzynarodowa. Detal jest w zastoju. Sezonowa poprawa sytuacji, to nie znak do tego, że można otwierać spożywczak za spożywczakiem i będzie sukces. Sam w tej chwili prawie całkowicie odsunąłem swoją działalność od Polski, bo ok 30% tego co zarabiam pochodzi z Polskiego rynku, a z tego wyżyć się nie da. Całe szczęście są kraje gdzie nowe technologie i usługi w tej materii są uznawane za przyszłość i w nie inwestuje się miliony dolarów. W Polsce tylko się o tym fajnie mówi.
Produkcja też nie ma się za dobrze, ale szybciej ruszy niż konsumpcja w sferze gospodarstw domowych. Dlatego puste lokale sklepowe wcale mnie nie dziwią. Rynek musi się wyregulować. Jeśli konsumpcja spadła i nie ma potrzeby obecności na rynku 1000 spożywczaków, to nadmiar musi zniknąć, lub przebranżowić się. Noż kurde nie ma siły na te mechanizmy, a interwencjonizm wydłuża agonię (patrz Detroit, Fiat)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Priorytety 2013/08/10 13:55 #131909

Rafer żenujące są te Twoje pseudolibernalne (oparte chyba na "przemyśleniach" Korwina Mikke) mądrości, jakimi od dłuższego czasu nas raczysz. W moim odczuciu stanowisz typ człowieka, typowego sobka: "Mi jest dobrze, a reszta mnie nie obchodzi. Jak im źle to ich wina". Tylko że tacy ludzie jak Ty, gdy tylko noga im sie w jakikolwiek sposób powinie, nie sa w stanie wrócić juz do życia, rozpamiętując wciąż "dlaczego, przeciez żarło a zdechło".

Równie żenująca jest Twoja histeryczna obrona Koja. To prezydent jest od tego aby do miasta ścignąć inwestorów, nie bezrobotny z PUP. To prezydent ma prowadzić taka politykę, aby miasto było przyjazne potencjalnym inwestorom, nie osoba na umowie śmieciowej za 900 zeta. Jesli tego nie potrafi, a zamiast tego infantylnie pląsa w rytm jeszcze bardziej kuriozalnej śpiewki zatytułowanej "energia kultury" to w referendum takiego nieudacznika jego pracodawcy - mieszkańcy zwalniają. Może zamiast piań w chórze Koja zapytasz go ile kosztowało (i ile kosztowałoby dalej) utrzymywanie pustego budynku po Elektroniku? Koj bajdurzy o oszczędnościach nie przypominając, że zalikwidowany przez niego elektronik stał miesiącami pusty i po prostu niszczał. jaki koszt poniosło miasto utrzymując nadal taki olbrzymi pustostan? A już to sugerowanie odpowiedzialności Bartyli za domniemana wyprowadzke PJS z Bytomia to naprawdę poziom, jakiego chyba tylko po Koju można sie spodziewać. A jeżeli piszesz Rafer o wysoko wykwalifikowanej kadzre którą można by wykorzystać, to pójdź krok dalej i zamiast snuć dywagacje "co by było gdyby" napisz w jaki sposób tę kadrę wykorzystano w ciągu ostatnich lat? Może i sam zatroskany Koj, którego radosna politykę finansową miasto odczywac będzie jeszcze przez lata zabierze głos i napisze w jaki spoób wspomagał tego prywatnego przeciez przedisębiorce i w jaki spoób korzystał z absolwentów tej szkoły?

I jeszcze jedno: Sprawa kompromitującego miasto logo nie zajmowała Bartyli nawet przez 5 minut. Łgarstwem jest podnoszenie przez Koja tego do rangi priorytetu, Obiecał przed wyborami, że je zlikwiduje i to zrobił. Nie tracił na to czasu ani pieniędzy. Ot zwykła, prosta decyzja. To raczej Koj uznał, iz w Bytomiu nie ma większych potrzeb niż nowe logo. To za jego rządów zlikwidowano logo wprowadzone przez Wójcika i za niemal 100 000 zł zamówiono we Wrocławiu (dlaczego nie w Bytomiu?)strategie promocji miasta i marki miasta wraz z nowym, powszechnie krytykowanym logo. Sytuacje więc porównac można do powiedzenia "złodziej woła "łapać złodzieja".

PS A Polacy chcieliby trzymac pieniądze w portfelach, niesty jednaj prawda jest taka, że tych pieniędzy po prostu nie mają i dlatego konsumpcja leży. zarabiając 1300 złotych miesięcznie raczej sobie nie poszalejesz, a tym bardziej oszałamiających kwot w portfelu nie odłożysz. Życie jest zupełnie inne niż Ci sie wydaje.

PSII A Ty Piotr jak nie możesz spokojnie czytać to łyknij sobie nervosol. Podobno pomaga.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Priorytety 2013/08/10 14:15 #131911

Szeregowy napisał: Rafer żenujące są te Twoje pseudolibernalne (oparte chyba na "przemyśleniach" Korwina Mikke) mądrości, jakimi od dłuższego czasu nas raczysz. W moim odczuciu stanowisz typ człowieka, typowego sobka: "Mi jest dobrze, a reszta mnie nie obchodzi. Jak im źle to ich wina". Tylko że tacy ludzie jak Ty, gdy tylko noga im sie w jakikolwiek sposób powinie, nie sa w stanie wrócić juz do życia, rozpamiętując wciąż "dlaczego, przeciez żarło a zdechło".

Równie żenująca jest Twoja histeryczna obrona Koja. To prezydent jest od tego aby do miasta ścignąć inwestorów, nie bezrobotny z PUP. To prezydent ma prowadzić taka politykę, aby miasto było przyjazne potencjalnym inwestorom, nie osoba na umowie śmieciowej za 900 zeta. Jesli tego nie potrafi, a zamiast tego infantylnie pląsa w rytm jeszcze bardziej kuriozalnej śpiewki zatytułowanej "energia kultury" to w referendum takiego nieudacznika jego pracodawcy - mieszkańcy zwalniają. Może zamiast piań w chórze Koja zapytasz go ile kosztowało (i ile kosztowałoby dalej) utrzymywanie pustego budynku po Elektroniku? Koj bajdurzy o oszczędnościach nie przypominając, że zalikwidowany przez niego elektronik stał miesiącami pusty i po prostu niszczał. jaki koszt poniosło miasto utrzymując nadal taki olbrzymi pustostan? A już to sugerowanie odpowiedzialności Bartyli za domniemana wyprowadzke PJS z Bytomia to naprawdę poziom, jakiego chyba tylko po Koju można sie spodziewać. A jeżeli piszesz Rafer o wysoko wykwalifikowanej kadzre którą można by wykorzystać, to pójdź krok dalej i zamiast snuć dywagacje "co by było gdyby" napisz w jaki sposób tę kadrę wykorzystano w ciągu ostatnich lat? Może i sam zatroskany Koj, którego radosna politykę finansową miasto odczywac będzie jeszcze przez lata zabierze głos i napisze w jaki spoób wspomagał tego prywatnego przeciez przedisębiorce i w jaki spoób korzystał z absolwentów tej szkoły?

PS A Polacy chcieliby trzymac pieniądze w portfelach, niesty jednaj prawda jest taka, że tych pieniędzy po prostu nie mają i dlatego konsumpcja leży. zarabiając 1300 złotych miesięcznie raczej sobie nie poszalejesz, a tym bardziej oszałamiających kwot w portfelu nie odłożysz. Życie jest zupełnie inne niż Ci sie wydaje.

PSII A Ty Piotr jak nie możesz spokojnie czytać to łyknij sobie nervosol. Podobno pomaga.


Liber...cooo? Jestem konserwatystą Szeregowy Socjalisto. Możesz dalej ujadać, że zarabiasz 900 złotych (czy kto tam?), twój problem. Jaka praca, taka płaca. Chcieć możesz, zarób najpierw na siebie, później stawiaj żądania. Nawet jak zarobisz 1300 to musisz te pieniądze wydać! Czy raczej stosujemy model socjalistyczny?
JKM nie jest liberałem (widzę że dla ciebie to trudne słowo-błąd popraw)! Poczytaj trochę o "liberalizmie" JKM, który nie pasuje do tej definicji.
Histeryczna obrona Koja? A to już jakieś ograniczenia w wygłaszaniu poglądów w Bytomiu mamy narzucone? Jakimś dekretem nocnym zostało to wprowadzone? Nie masz ochoty nie czytaj, tudzież skorzystaj z nowinek i zablokuj moją osobę.:P
"Mi się wydaje", źle ci się wydaje. Nie jestem "sobek" (cokolwiek to znaczy?)
"Mi jest dobrze, a reszta mnie nie obchodzi. Jak im źle to ich wina". Prawidłowo powinno być tak. "Mi jest dobrze, a reszta nieroboli mnie nie interesuje. Jak im źle niech się wezmą do roboty" i to jest moja maksyma, której nigdy nie zmienię. Chcesz być socjalistą? Bądź, ale za swoją pensyjkę utrzymuj nieroboli. Bo fajnie się żywi kogoś cudzymi pieniędzmi nie zważając na to, że ten któremu się zabiera powoli zmierza do dna. I tak równamy wszystko w dół do poziomu nieroboli.
Przez liberalizm mamy rozwarstwienie społeczne...a co nam gotuje socjalizm? Wadzą ci milionerzy? Zapytaj jednego z drugim ile spędza czasu w firmie? A ile w życiu przepracował nierobol? Ja sam pracuję ok 13 godzin dziennie. Telefony odbieram nawet w nocy i sądzę że to co zarabiam, zarobiłem uczciwie i na siebie! I żaden socjalista nie będzie mi mlaskał, że ja mam za dużo i mam oddać nierobolom w postaci podatków, bo oni mają 530 złotych zasiłku tylko. No sorry, każdy kiedyś startował z tej samej linii startu. Dlaczego wielu może i potrafi, a reszta nie potrafi? Czy ja ci zabraniam odnosić sukcesy zawodowe? Czy stanowię dla ciebie konkurencję? Dlaczego każdy kto wsiada do Porsche jest złodziejem, kombinatorem i wyzyskiwaczem? Tak mogą tylko twierdzić nieporadni socjaliści! "Pacz sie go porsze mo, a jego pracownicy pewnie głodujom!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Priorytety 2013/08/10 14:34 #131913

Kim? Koło konserwatyzmu to Ty nawet nie stoisz. Zamiast stosowania prostych (prostackich) konstrukcji ad personam opartych na schemacie "a u was murzynów biją" odpowiedz lepiej, w jaki sposób miasto wykorzystywało dotychczas kadrę absolwentów Polsko Japońskiej Szkoły... ? Masz jakąś wiedzę w tym temacie czy tez raczej piszesz żeby pisać (a może ujadasz by ujadać - stosując Twoją stylistykę?)

Masz pojęcie ile miasto kosztowoałoby utrzymywanie pustostanu po elektroniku - czy też (patrz wyżej)?

Przydałoby Ci się także - obok lektury mądrych książek (aczkolwiek sądzę, iż opierasz się raczej na opracowaniach i streszczeniach niźli na źródłach) przyswoił także sztukę (banalną) czytania ze zrozumieniem. Nie będziesz wtedy kompromitował się, w Twoim mniemaniu zapewne żartobliwymi, przytykami ile kto zarabia, pomimo tego iż z tekstu takiej informacji uzyskać nie można.

I zupełnie na koniec. Tylko totalny ignorant ekonomiczny może uważać, iż zarobek na poziomie 1300 złotych może w jakikolwiek sposób nakręcać koniunkturę. Konsumpcja? Dysponując taka kwotą najpierw przeznaczasz ją na najpotrzebniejsze opłaty: czynsz, media, lekarstwa et... a resztę (niewielką) na najtańsze jedzenie po to by przetrwać, przeżyć. Dalibóg nazywanie tego konsumpcją jest conajmniej śmieszne, panie "koserwatysto".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Priorytety 2013/08/10 15:04 #131914

Szeregowy napisał: Kim? Koło konserwatyzmu to Ty nawet nie stoisz. Zamiast stosowania prostych (prostackich) konstrukcji ad personam opartych na schemacie "a u was murzynów biją" odpowiedz lepiej, w jaki sposób miasto wykorzystywało dotychczas kadrę absolwentów Polsko Japońskiej Szkoły... ? Masz jakąś wiedzę w tym temacie czy tez raczej piszesz żeby pisać (a może ujadasz by ujadać - stosując Twoją stylistykę?)

Masz pojęcie ile miasto kosztowoałoby utrzymywanie pustostanu po elektroniku - czy też (patrz wyżej)?

Przydałoby Ci się także - obok lektury mądrych książek (aczkolwiek sądzę, iż opierasz się raczej na opracowaniach i streszczeniach niźli na źródłach) przyswoił także sztukę (banalną) czytania ze zrozumieniem. Nie będziesz wtedy kompromitował się, w Twoim mniemaniu zapewne żartobliwymi, przytykami ile kto zarabia, pomimo tego iż z tekstu takiej informacji uzyskać nie można.

I zupełnie na koniec. Tylko totalny ignorant ekonomiczny może uważać, iż zarobek na poziomie 1300 złotych może w jakikolwiek sposób nakręcać koniunkturę. Konsumpcja? Dysponując taka kwotą najpierw przeznaczasz ją na najpotrzebniejsze opłaty: czynsz, media, lekarstwa et... a resztę (niewielką) na najtańsze jedzenie po to by przetrwać, przeżyć. Dalibóg nazywanie tego konsumpcją jest conajmniej śmieszne, panie "koserwatysto".

Użyłeś sformułowania "na umowie śmieciowej za 900 zeta" wypowiadasz się w czyimś imieniu?
Czepiasz się mojej stylistyki? Popracuj nad swoją.
Zanim zaczniesz poprawiać mnie popraw siebie i doczytaj definicje. Może też mądre książki?
To prostych, czy prostackich?
A dlaczego miasto miałoby wykorzystywać absolwentów PJWSTK? Ja tego nie napisałem. A sam chętnie korzystałem z zasobów sieciowych, naukowych i technologicznych WZI jako przedsiębiorca. To w WZI zdobyłem wiedzę i certyfikację CCNA i wyżej.
"Ile miasto kosztowałoby..." przypuszczenie.
Aaa zapomniałbym...ekonomiczny ignorant. Chyba jasno i wyraźnie napisałem, że konsumpcja leży. Ludzie kiszą pieniądze w portfelach. A kiszą je dlaczego? Bo lubią mieć dużo?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Priorytety 2013/08/10 15:04 #131915

Przypuszczam,że u podłoża likwidacji PJWSTK leży to, co w przypadku zwijania się innych szkół wyższych w Polsce- demografia.
Kojowi tymczasem udało powiązać się to ze sprawą miejskiego loga. Widać,ze upał dał mu się we znaki.
Po każdym jego wpisie jeży się włos na głowie- jak taki ktoś mógł sprawować władzę w sporym mieście? Taniec, taniec taniec. To już Ludwik Bawarski ze swoimi szaleństwami wydaje się kimś całkiem rozsądnym. Kiedy sąsiednie miasta "odjeżdżały" co zaprzątało jego umysł? Taniec. Zmarnowane 6 lat.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Priorytety 2013/08/10 18:58 #131930

No to postaram się Rafer powolutku:

Użyłem sformułowań z kwotami aby dać przykład. Przykład obrazujący, iż są ludzie w Polsce i to wcale niemało, których domowy budżet zamyka sie taką kwotą. Oni koniunktury nie nakręcą. Sami sobie losu także ( w zdecydowanej większości) nie polepszą. To nie socjalizm, ale fakt, z którym trzeba prędzej czy później się zmierzyć.

Ja Ciebie nie poprawiam. Nigdy nikogo nie poprawiam, sam pisząc szybko popełniam literówki itp... Widać znowu nie zrozumiałeś czegoś w tym co czytałeś.

Twoje "korwinizmy" jakie tutaj zasadzasz, mające być w Twoim pojęciu zapewne opiniami konserwatywnymi, są zarówno proste jak i prostackie. Dlatego użyłem tych dwóch słów. Mam nadzieję, że wiesz, że nie są one tożsame.

Napisałeś: "Piotr Koj pisze o manipulacji słowami i obietnicami składanymi przez obecną władzę.
Pisze także o tym jak likwiduje się ważne ośrodki, które mają przełożenie na gospodarkę miasta. PJWSTK kształciła wysoko wykwalifikowaną kadrę, którą można było wykorzystać." Nie rozumiesz tego co sam piszesz? Kto miałby tę kadrę wykorzystać w Twoim poście? Warszawa? Kraków? Pcim Dolny?

Przypuszczenie? Ochłoń. Policz sobie (albo zapytaj guru - autora wątku) ile pieniędzy kosztowało utrzymanie pustego Elektronika. Potem pomnóż to razy tyle ile miesięcy stał pusty + te miesiące od kiedy ponownie wprowadził sie Elektronik, bowiem gdyby nie to działanie to Elektronik nadal stałby pusty. To nie przypuszczenie a fakt. Elektronik zamknięto nie troszcząc się co będzie z budynkiem. Do dzisiaj stałby pusty a miasto ponosiłoby koszty. Ale tego widać ekonomiczny geniusz Koj nie brał podd uwage zajęty tańcem i radosnym pląsaniem w "stolicy kulturalnej Górnego Śląska".

Ludzie nie kiszą pieniędzy w portfelach. Ludzie ich po prostu nie mają. Nie każdy jest widać taki obrotny jak Ty :)

PS. Pozwać Ciebie? :D A za co? za ignorancję? Ochłoń, że powtórzę :D

PSII a ten OT który skopiowałeś to z jakiegoś forum gimbusów? Styl taki na oko - trzynastolatka. Poziom "argumentowania" podobny.
Kurcze, rafer ile Ty masz lat?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Priorytety 2013/08/10 19:20 #131932

Szeregowy napisał: No to postaram się Rafer powolutku:

Użyłem sformułowań z kwotami aby dać przykład. Przykład obrazujący, iż są ludzie w Polsce i to wcale niemało, których domowy budżet zamyka sie taką kwotą. Oni koniunktury nie nakręcą. Sami sobie losu także ( w zdecydowanej większości) nie polepszą. To nie socjalizm, ale fakt, z którym trzeba prędzej czy później się zmierzyć.

Ja Ciebie nie poprawiam. Nigdy nikogo nie poprawiam, sam pisząc szybko popełniam literówki itp... Widać znowu nie zrozumiałeś czegoś w tym co czytałeś.

Twoje "korwinizmy" jakie tutaj zasadzasz, mające być w Twoim pojęciu zapewne opiniami konserwatywnymi, są zarówno proste jak i prostackie. Dlatego użyłem tych dwóch słów. Mam nadzieję, że wiesz, że nie są one tożsame.

Napisałeś: "Piotr Koj pisze o manipulacji słowami i obietnicami składanymi przez obecną władzę.
Pisze także o tym jak likwiduje się ważne ośrodki, które mają przełożenie na gospodarkę miasta. PJWSTK kształciła wysoko wykwalifikowaną kadrę, którą można było wykorzystać." Nie rozumiesz tego co sam piszesz? Kto miałby tę kadrę wykorzystać w Twoim poście? Warszawa? Kraków? Pcim Dolny?

Przypuszczenie? Ochłoń. Policz sobie (albo zapytaj guru - autora wątku) ile pieniędzy kosztowało utrzymanie pustego Elektronika. Potem pomnóż to razy tyle ile miesięcy stał pusty + te miesiące od kiedy ponownie wprowadził sie Elektronik, bowiem gdyby nie to działanie to Elektronik nadal stałby pusty. To nie przypuszczenie a fakt. Elektronik zamknięto nie troszcząc się co będzie z budynkiem. Do dzisiaj stałby pusty a miasto ponosiłoby koszty. Ale tego widać ekonomiczny geniusz Koj nie brał podd uwage zajęty tańcem i radosnym pląsaniem w "stolicy kulturalnej Górnego Śląska".

Ludzie nie kiszą pieniędzy w portfelach. Ludzie ich po prostu nie mają. Nie każdy jest widać taki obrotny jak Ty :)

PS. Pozwać Ciebie? :D A za co? za ignorancję? Ochłoń, że powtórzę :D

PSII a ten OT który skopiowałeś to z jakiegoś forum gimbusów? Styl taki na oko - trzynastolatka. Poziom "argumentowania" podobny.
Kurcze, rafer ile Ty masz lat?

Jacy ludzie zarabiają 900 złotych? Czym się zajmują, jakie mają wykształcenie, kompetencje w jakich zakładach pracują? Ja i moi znajomi nigdy nie spotkaliśmy na swojej drodze kogokolwiek, kto pracowałby za takie psie pieniądze! Nie stać cię na więcej? Byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej? Co podpisałeś, co wynegocjowałeś? Jeśli dla kogoś 900 to za mało, to nie powinien podejmować takiej pracy! 100 osób powie takiemu pracodwacy ssij i będzie musiał podnieść stawkę, ale ludzie sami się upodlili, bo żeście ich jak to się mówi "zgnoili". Będziecie tacy, śmacy i owacy, zobaczycie...i są. Czyli osiągnęliście efekt, a teraz płaczecie? Nie rozumiem.
"Korwinizmy"? Lepsze to od Populizm i Socjalizm (w skrócie PiS)
Przypuszczenie? Owszem "kosztowałby", rozumiesz znaczenie tego słowa?
Ludzie nie mają pieniędzy, bo nie pracują, a nie pracują, bo liczą na populistyczno-socjalistyczne bajki Kaczyńskiego o kraju i narodzie mocnym w świecie nic nie robiącym.
To co wkleiłem, to post z forum WIARA.PL (żebyś zaraz nie zanegował że z żydokomunistycznej gazeta.pl). Użytkownik ma dwadzieścia parę lat. W odpowiedzi do bardzo chamskich i obelżywych postów poplecznictwa populistyczno socjalistycznego.
A to co napisał o nierobolach postkomunistycznych idealnie pasuje do realiów jakie można zastać w Bytomiu. Pokasowane zakłady kilkanaście lat temu i rozpłakujący majstrzy z tych zakładów czekający, aż ktoś zrobi reaktywację tychże i da im robotę za minimum 10000 złotych. A w międzyczasie czekający pod sklepami z flaszkami w rękach. To oni są ci biedni z tymi dziewięcioma stówami? Mnie póki co nie stać na chodzenie pod sklep i dojenie piwa za piwem i "łapserdaczenia" się po mieście całymi dniami, widać im starcza 900 żeby miesiąc przeżyć na wiecznej bani.
Owszem jestem obrotny, a ty mi to chcesz odebrać swoim populizmem (w ogóle co jest złego w tym, że ktoś jest obrotny i kumaty?!). Chcesz żebym się swoim wypracowanym zyskiem dzielił z miernotami i nierobolami. Jak śpiewał Kazik? Pamiętasz? 12 groszy 2:20. Nigdzie na świecie nie ma tak, żeby nierobol miał lepiej od ciężko pracującego. Ale socjaliści do tego usilnie dążą pogrążając państwa w niepokojach społecznych, szczucie, podjudzanie, wojny międzyklasowe. Socjaliści zapomnieli, że motorem gospodarki jest klasa średnia, a zarzynają ją ściągając w dół do "klasy nierobolskiej" wiecznie rozwrzeszczanej roszczeniowej gawiedzi.
Oczywiście rozróżniam bezrobotnego od nierobola :P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.