Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Opisywać czy kreować?

Opisywać czy kreować? 2013/08/07 16:59 #131745

Lokalny tygodnik zamiast opisywać rzeczywistość, woli ją kreować. Ma też swoje fobie: słupki, strefę płatnego parkowania, no i logo. Odnośnie tego ostatniego posuwa się niejednokrotnie do kłamstwa czy manipulacji, choćby zadając w sondzie pytanie: czy Bytom potrzebuje logo? Oczywiście zapowiadając ją, przeprowadził instruktaż. Czytamy w nim: W tym tygodniu wracamy do sprawy, która rozpala państwa emocje, a więc do logo. Nie wiem, jak redakcja mierzy stopień rozpalenia emocji, bo ja tych emocji nie czuję. I wracamy do instruktażu: wielu czytelników zadzwoniło do naszej redakcji, domagając się całkowitej rezygnacji z logo. Jak zawsze nie wiemy, ilu to jest zdaniem autorów „wielu”… Dalej redaktorzy cytują „anonimową bytomiankę”: Po co nam jakieś wymyślane logo? Czy my jesteśmy jakimś miasteczkiem z paroletnią tradycją, żeby wymyślać jakieś sztuczne symbole? Po tygodniu można odtrąbić sukces! Negatywnie na pytanie (czy Bytom potrzebuje logo?) odpowiedziało przeszło 85% uczestników sondy (z jak zawsze tajemniczej liczby niekoniecznie bytomian), tylko 15 proc. internautów było zdania, że logo jest Bytomiowi potrzebne. No i oczywiście jak zawsze dobrany komentarz internauty: Takie miasto jak Bytom, o niemal 760-letniej historii, nie powinno sobie fundować logo, bo to niepoważnie. Lekceważenie przez prezydenta-prawnika prawa, czego dowodem jest niewykonywanie uchwał Rady Miejskiej: nr XLIV/596/09 z 25 marca 2009 r. oraz XLII/561/09 z dnia 28 stycznia 2009 r., jakoś przechodzi bez echa… Dziwne, prawda?

Dowiedziałem się też z lokalnego tygodnika, iż to ja sprowadziłem do Bytomia logo… Krótką pamięć mają „dziennikarze”. To oczywiście nieprawda. Zanim zostałem prezydentem, Bytom miał logo i bardzo dobrze… Miał je podobnie jak Poznań, Gdańsk, Wrocław, Kraków, Warszawa, Katowice i dziesiątki innych miast. Tamto logo nie zostało zmienione dlatego, że wprowadziła je nie ta władza, że się nie podobało, nie nadawało itd. itp… Zostało zmienione, ponieważ podczas przygotowania strategii promocji przeprowadzono rzetelne badania, które wykazały, że jest ono nierozpoznawalne przez odbiorców. Badania, jak i cały dokument, są dostępne dla każdego. Nie emocje kierowały tą decyzją, tylko chłodna marketingowa analiza. Taka sama, która nakazuje wielu miastom używać obu znaków. Bo herb, zwłaszcza wiekowy, to wielka wartość. A logo jest również potrzebne, choćby po to, żeby herbem nie reklamować byle czego.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Opisywać czy kreować? 2013/08/07 21:55 #131754

Czyli logiem mozna reklamowac byle co, obnizajac jego wartosc?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Opisywać czy kreować? 2013/08/07 22:29 #131760

Łatwiej jest zastosować logo np przy promocji miasta w czasie wyścigów samochodowych, kiedy występuje obok reklam oleju silnikowego, opon itp

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Opisywać czy kreować? 2013/08/08 08:01 #131765

Wiem o co panu chodzilo, po prostu polityk powinien formulowac wyrazenia staranniej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Opisywać czy kreować? 2013/08/09 18:45 #131861

Dowiadujemy się z lokalnego tygodnika, że „są pieniądze dla klubów, ale nie dla zadłużonych”. Redaktor jako przykład klubu zadłużonego podał Szombierki Bytom. Oczywiście bez komentarza przedstawicieli klubu, bo po co…? Rację zawsze ma redakcja. Czemu nie wspomniano w tekście najbardziej zadłużonego klubu – Polonii Bytom, do której zaglądał komornik, tego czytelnicy nie wiedzą. Ale są tacy, którzy znają odpowiedź na to pytanie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Opisywać czy kreować? 2013/08/10 12:09 #131892

PB musi dostać kasę, żeby "oddać" Bartyli te 220 tysięcy, żeby ten zaś mógł spłacić swoje długi. A ma ich niemało (oświadczenie majątkowe).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Opisywać czy kreować? 2013/08/10 15:48 #131921

Gdyby tak było to już dawno by zainkasował należne 220 tys, ale Rafer musi postrzelać jadem :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Opisywać czy kreować? 2013/08/10 16:03 #131922

emilQ napisał: Gdyby tak było to już dawno by zainkasował należne 220 tys, ale Rafer musi postrzelać jadem :)

Wcale nie strzelam jadem. Takie są fakty. PB "wisi" Bartyli 220 tysięcy złotych? A niby jak miał zainkasować należne kwoty kiedy to na kontach PB siedział komornik. A czy prezio ma sądowy nakaz zapłaty, raczej w to wątpię, bo już by dawno posłał do PB komornika za swoimi pieniędzmi, a ten by sprzedał chociażby trawę i "wapno" do malowania linii. Więc skąd miał wziąć te 220? Czeka na odpowiedni moment, ale też taki żeby PB nie zrobić "kuku", bo nie można spoliczkować elektoratu. Cwane i logiczne. I ile w tym jadu?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.