Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Jak najlepiej spożytkować unijne środki - cd.

Jak najlepiej spożytkować unijne środki - cd. 2013/08/02 07:33 #131576

Bez wątpienia kolejny okres finansowania z UE to ostatnia szansa na odbudowę linii tramwajowej do Miechowic. Transport szynowy będzie bowiem preferowany. Jest to wprawdzie kosztowne przedsięwzięcie, jednak biorąc pod uwagę, że sporo rzeczy udało się już zrobić (wiadukt, wykup terenów), należy podjąć starania o realizację tego projektu. Oczywiście byłaby to inwestycja Tramwajów Śląskich. Będąc współwłaścicielami firmy, mamy realny wpływ na jej priorytety inwestycyjne. Bez wątpienia najważniejszą inwestycją winna pozostać Obwodnica Północ-Południe tzw. BeCeTka. Nie wolno jej jednak traktować jako samodzielnego bytu. Musi być ściśle powiązana z innymi projektami, tak aby jej budowa była częścią rzeczywistej rewitalizacji Bytomia. Nie powinna mieć na to wpływu struktura właścicielska, trzeba dążyć do jak najlepszej współpracy ze wszystkimi stronami. W tym miejscu wspomnę o Elektrociepłowni Szombierki. Także w przypadku tej postindustrialnej katedry, to ostatnia szansa na zastrzyk środków zewnętrznych. Pytanie tylko, czy już nie jest to szansa stracona, patrząc na brak rzeczywistych wspólnych działań miasta i właściciela. Dla mnie jest to kompletnie niezrozumiałe…

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak najlepiej spożytkować unijne środki - cd. 2013/08/02 08:32 #131579

Zgłaszam moderatorowi potrzebę usunięcia/scalenia postu.
Kolejny temat tego samego autora ... w tym samym temacie.
Wypowiedzi są jedynie wierna kopią blogu znajdującego się TUTAJ
Równie dobrze autor mógłby zamieścić w temacie "Fundusze UE dla Bytomia - 2014-20" tylko linki do wypowiedzi TUTAJ
Dodanie skrótu: "cd." w nazwie nie upoważnia autora do zakładania następnego wątku. To jest FORUM a nie BLOG!
Autor wypowiedź mógł umieścić w założonym wcześniej przez siebie temacie, lub w już istniejącym wątku dot. funduszy dla Bytomia.
Co by było gdyby każdy członek forum każdą swoją wypowiedź traktował jako oddzielny temat?

Polecam definicję TUTAJ

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak najlepiej spożytkować unijne środki - cd. 2013/08/02 08:55 #131581

Zgadzam się z Ghostem, najlepiej scalić to z tematem funduszy UE 14-20 i będziemy rozmawiać o tym w jednym miejscu, a nie w kilku różnych po jednym poście ;)
Z drugiej strony wtedy pojawi się tam polityka zamiast merytoryki :unsure:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak najlepiej spożytkować unijne środki - cd. 2013/08/02 12:16 #131591

Koledzy nie czepiajcie się.

Umożliwiliśmy autorom pisanie na forum. Każdy w odpowiednim dziale pisze co chce. Jeśli nie odpowiada wam autor to go nie czytajcie. Zawsze możecie też czytać konkurencję (Snochowski, Chojnacki, Król).

Nie zamykamy się na innych autorów - ale tych jak na lekarstwo - może kogoś zachęcicie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak najlepiej spożytkować unijne środki - cd. 2013/08/02 12:25 #131592

Ale tu nie chodzi o czepianie się autora (przynajmniej w moim przypadku), ani nawet treści. Tylko o to, że rozmawiać o jednym temacie byłoby fajnie w jednym miejscu, a tak to będzie bałagan - bo ktoś tu odpowie, od razu wrzuci to w dwa inne wątki, a o czwartym zapomni itp. Albo w innym temacie będzie cytował treści z takiego wpisu i będzie się ciężko połapać, "komu, w którym wątku, w jaki sposób chciałem odpowiedzieć?"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak najlepiej spożytkować unijne środki - cd. 2013/08/02 13:05 #131595

Robert Sz. ma zawsze rację, a jak nie ma racji to patrz pkt.1 ;)

W tej sytuacji mogę jedynie zwrócić uwagę Szanownej Redakcji na kwestię zachowania Autora na forum.
Bezkrytyczne podejście do postępowania Autora, może wpłynąć na zaniżenie poziomu całego forum.
Należy odpowiedzieć sobie na pytanie: czy chcemy (chcecie) aby w grupie Autorów opiniotwórczych znalazła się osoba nie licząca się z opinią pozostałych forumowiczów, tylko dlatego, że ma znaczące nazwisko?
Osobiście często spieram się na forum w różnych kwestiach. Niejednokrotnie wyrażam swoją subiektywną opinię na dany temat. Czasami dam się przekonać a czasami obstaję przy swoim. Niemniej zawsze uczestniczę w dyskusji i staram się to robić merytorycznie. Identyczna sytuacja występuje u pozostałych osób, znajdujących się w grupie Autorów. Czy ktoś zauważył aby Adrian Król przekopiowywał na bytomskim swojego bloga? Również Snochowski czy Chojnacki wyrażają swoje opinie, dzielą się spostrzeżeniami a później dyskutują nad wyższością swojej bądź cudzej racji. Takie zachowania na forum zasługują na szacunek, bez względu na poglądy Autora - za wyjątkiem Piotra, który notorycznie prowokuje dyskusję (nie wysilając się nawet na oryginalność swoich postów, tylko je zwyczajnie przekopiowując) a później przygląda się z boku, jak rozjuszeni forumowicze ujadają (z całym szacunkiem dla forumowiczów).
Uważam, że kolejnym tematem w tym samej kwestii Piotr przebrał miarkę. I przynajmniej w zakresie połączenia wątków, Szanowna Redakcja mogłaby ulec (jak już koniecznie nie chce ingerować w wypowiedzi Autora).

Ale ja tu tylko sprzątam ... ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak najlepiej spożytkować unijne środki - cd. 2013/08/02 14:15 #131597

A może umówimy się, że zignorujemy kompletnie następny wątek założony przez Pana Piotra? Zero komentarzy - wątek zniknie samoczynnie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.

Media społecznościowe

Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone