Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Kilka refleksji po Konferencji Tańca

Kilka refleksji po Konferencji Tańca 2013/07/11 15:29 #130738

Jak tu podsumować "XX Międzynarodową Konferencję Tańca Współczesnego"? Postanowiłem oddać głos uczestnikom, wykorzystując wpisy z Facebooka. Wnioski nasuwają się same...

Agatta A Gatta - Musiałam po wczorajszym podsumowaniu Małej Konferencji ochłonąć...ręce opadły...Podpisuję się pod tym co napisała Aleksandra Prajs, niedosyt i rozczarowanie, Ci co uczestniczyli w poprzednich edycjach wiedzą o czym tu piszemy. Brak szacunku do uczestników ( organizacja Małej Konferencji: liczebność grupy, wiek i stopień zaawansowania uczestników pseudo warsztatów, to była kpina !!!) oraz brak szacunku do prowadzących.

Maciej Piotr Beczek - Mnie nachodzi inna refleksja. Bytomiowi nie pomoże Milka, ani głosowanie w internecie, ani nawet inicjatywa obywatelska jeśli włodarze miasta się nie obudzą. Drodzy Radni, nie chcecie ŚTT? Chcecie mieć spokój z Łumińskim, bo nie interesuje go byle co? Proszę bardzo ale to nie on przegrywa tylko Wy. Przegrywacie Wy, a przez Was reszta mieszkańców miasta. Nie żyjmy złudzeniami, bez ŚTT Bytom jeszcze bardziej staje się slumsem gdzie nic nie ma. Na dodatek w biały dzień można stracić życie. Przez sztukę, bunt wobec tego gnoju i nową jakoś na tych zgliszczach można siać coś wartościowego, coś co się napędza... potrzeba trochę wiary w ludzi i chęci do zrobienia czegoś. Samo się nie zrobi, za wszystkim stoją ludzie. Czy za ratunkiem, czy upadkiem śtt - ludzie. Czy za udupianiem tego miasta czy jego rozpaczliwym ratowaniu - też ludzie. Ale... slums kontroluje się łatwiej - czyż nie tak?

Łukasz Mazur - Festiwal jest, Jacka tam nie ma a Kate Peila nikt w biurze festiwalu nawet nie kojarzy. Jeżeli mamy 20 edycję konferencji to może warto pamiętać ....Zocha, Halinka, Tomek i wielu innych .....

Tomasz Kas - XX Międzynarodowa Konferencja Tańca Współczesnego Bytom, to tak jak z przepisem na ciasto, każdy może spróbować ..ale Tylko Jednostkom się udaje !!!!!!

Aleksandra Prajs - W książeczce wydanej na okoliczność tej edycji festiwalu nie ma nawet wzmianki o Jacku Łumińskim - jak tak mozna?

Tomasz Kas - to jest OGROMNE nieporozumienie ! brak info o Jacku

Maciej Piotr Beczek - Cała konferencja jest nieporozumieniem. Zła organizacja i traktowanie gości, zawłaszczanie sobie osiągnięć Jacka Łumińskiego, dyrektor-likwidator, który obiecuje góry lodowe uczestnikom. Można jeszcze wymieniać, ale po co.

Agnieszka Kurda - I kompletny brak informacji o scenie w PWST!

Łukasz Mazur " To nie jest już ten Festiwal i ten klimat, pierwszych 10 może 12 edycji budowało legendę tego miejsca, kolejne edycje to próby utrzymania pozycji, teraz mamy coś nowego ..... niestety.
Proponuję zacząć odliczać od początku bo z pewnością nie jest to kontynuacja. 20 lat temu był Jacek, Kate Peila, Zocha, Tomek, Halinka i 2 technicznych, dzisiaj w biurze festiwalu nie ma Jacka i nikt nawet nie kojarzy Kate, dzięki której ten festiwal powstał i miał szansę się rozwinąć."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kilka refleksji po Konferencji Tańca 2013/07/11 17:26 #130740

Panie Piotrze, dziękujemy za wsparcie ŚTT przez ostatnie lata. Pana wkład był tak ogromny że doprowadził teatr do sytułacji w jakiej się znajduje. To że konferencja wyszła ja wyszła to głównie Pana zasługa.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kilka refleksji po Konferencji Tańca 2013/07/12 10:05 #130760

e tam, pod rządami Piotrusia Pana miasto (w tym ŚTT) kwitnęło. Ulice płynęły mlekiem i miodem, kasa miejska pękała od nadmiaru gotówki, zła kopalnia wydobywała węgiel na podsadzkę, wstrząsów nie notowano, kredytów nie brano.......

I nagle przyszedł zły Bartyla i w ciągu pół roku wszystko rozpieprzył :(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.

Media społecznościowe

Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone