Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Prawda broni się sama

Prawda broni się sama 2013/07/10 08:22 #130640

Przyznam, że nie sądziłem, że redaktorzy lokalnego tygodnika kiedykolwiek napiszą cokolwiek dobrego o logo naszego miasta. Obowiązującym logo oczywiście, nie mam tu na myśli nowych propozycji. Nie sądziłem, że kiedykolwiek uznają, że wyłonienie firmy opracowującej strategię promocji i strategię marki, było dobrą decyzją. Odkąd pamiętam, jakby nie było ważniejszych spraw, rozpisywali się, jakie to logo beznadziejne, podpierając się jedną – ciągle tą samą – negatywną opinią grafików, którzy jednocześnie pracowali na zlecenie redaktorów, przygotowując gazetę do druku… Nie słyszałem żadnej innej złej oceny, a było sporo bardzo dobrych.

Ale logo było tylko znakiem graficznym marki, elementem ówczesnej strategii marki, częścią strategii promocji, która powstała na zlecenie urzędu w firmie, która wygrała przetarg na tę pracę. Powstanie zarysu strategii zostało poprzedzone solidnymi badaniami opinii (co stanowiło nadroższą część zlecenia) oraz wieloma spotkaniami i dyskusjami, do których zapraszano również panów redaktorów. Niestety, nie znaleźli czasu… Za to znaleźli go sporo, dobrych kilka lat, na krytykowanie wyniku pracy wielu osób, który ten wysiłek dla wspólnego dobra podjęły. Oczywiście, że strategia wymagała aktualizacji, jak każda wieloletnia strategia. Ale nowe władze na sztandarach wypisały sobie jej likwidację, sprowadzając jej rolę do znaku graficznego – logo. Najprościej jest bowiem wmówić mieszkańcom, że tancerka nie jest tancerką tylko panienką. A panienek to my nie chcemy, niech sobie uciekają… A skoro tancerki kojarzą się autorom nagonki z panienkami, to może nie należy się dziwić, że Śląski Teatr Tańca kończy w tym mieście swój żywot…

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Prawda broni się sama 2013/07/10 09:01 #130642

Kończy żywot bo miał 600 tysięcy manka.
Gdzie pan był jak kasa się rozpływała?
Zajmował się pan obrazkami?
Komiks trzeba było kupić zamiast miastem się zajmować.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Prawda broni się sama 2013/07/10 10:30 #130650

Nie chodzi o to, że prawda broni się sama. Raczej o tym, że można docenić nawet idiotyzm, jeżeli w zamian ktoś zaproponuje nam... jeszcze większy idiotyzm.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Prawda broni się sama 2013/07/10 10:50 #130655

P Koj ma chyba problemy ze zrozumieniem czytanego tekstu. Stąd przeświadczenie jakoby w omawianym artykule ktokolwiek chwalił beznadziejne logo z jeszcze bardziej beznadziejna strategią promocji, czy tez raczej "promocji" miasta.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.