Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Roztrwoniony dorobek

Roztrwoniony dorobek 2013/07/03 17:07 #130325

Cieszę się, że trwa XX Międzynarodowa Konferencja Tańca Współczesnego. To ważne, aby choć to wydarzenie uratować przed likwidacją, której nie uniknie Śląski Teatr Tańca. Nie mogę się pogodzić z roztrwonieniem dorobku i pozycji teatru na mapie Polski, Europy i świata. I proszę mi nie mówić, że to moja wina… Mam świadomość, że nieprawidłowości położyły się cieniem na instytucji, niemniej niestety tego typu sytuacje się zdarzają. Likwidacja była najprostszą, ale oczywiście niejedyną drogą rozwiązania problemów instytucji. Czy budowana przez lata pozycja teatru nie była wielokroć cenniejsza od dotacji, którą trzeba oddać? Przed teatrem i miastem stała wielka szansa stworzenia wyjątkowego miejsca na mapie kulturalnej Polski i Europy, stolicy tańca współczesnego i to po raz pierwszy w oparciu o solidną, samodzielną bazę i młodą, dobrze wykształconą kadrę z bytomskiego Wydziału Teatru Tańca krakowskiej PWST. Niestety ŚTT znika, nie widać szans na nową instytucję (poza pustymi deklaracjami), remont cechowni kopalni Rozbark ślimaczy się i mam wrażenie celowo jest torpedowany, a dorobek jest roztrwaniany… A wszystko to za zasłoną milczenia. To wielka strata i błąd, który ciężko będzie naprawić. Bo igrzyska igrzyskami, a życie toczy się nadal.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Roztrwoniony dorobek 2013/07/03 20:54 #130337

Piotr Koj napisał: I proszę mi nie mówić, że to moja wina… Mam świadomość, że nieprawidłowości położyły się cieniem na instytucji, niemniej niestety tego typu sytuacje się zdarzają.

Nie no gdzie, jakie nieprawidłowości, jaka odpowiedzialność? Wszystko było w najlepszym porządku... Nie odniosę się do samego faktu likwidacji ŚTT ale twierdzenie, że "takie sytuacje się zdarzają" jest mocno nie na miejscu. Chociaż, jak to mówią sukces ma wielu ojców, porażka zaś sierotą...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Roztrwoniony dorobek 2013/07/03 21:01 #130338

Widzę, że jest mowa o trwonieniu.
Skoro tak, to gdzie Pan był jak kiedy trwoniono 600 tysięcy zł. i czy ma Pan może jakiś pomysł skąd tych sześć stów wziąć?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.