Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Lekceważenie - znak firmowy

Lekceważenie - znak firmowy 2013/07/01 16:00 #130223

Żeby nie było wątpliwości w kwestii skutków towarzyszących wydobyciu węgla pod miastem, ale przede wszystkim filozofii działania przedsiębiorcy górniczego, zwrócę uwagę na sytuację parafii ewangelicko-augsburskiej w Bytomiu-Miechowicach. Od roku kościół jest wyłączony z użytkowania z powodu szkód górniczych. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego uznał, że w efekcie działalności kopalni Bobrek-Centrum stan budynku zagraża bezpieczeństwu ludzi. Temat ten przedstawiła „Gazeta Wyborcza”. Oto fragment przedstawiający tę gehennę: Parafia zawarła w katowickim sądzie okręgowym z Kompanią Węglową ugodę, w myśl której wszystkie zniszczenia mają być usunięte na koszt górnictwa. Spółka obiecała też zabezpieczyć budynek zgodnie ze wskazaniami katowickiego oddziału Instytutu Techniki Budowlanej. Wykonanie tych zabezpieczeń jest bardzo ważne, bo gołym okiem widać, że zniszczenia się pogłębiają. Parafianie obawiają się, że któregoś dnia kościół runie. Tymczasem – jak wiele razy alarmował Jan Kurko, proboszcz parafii – wykonania zabezpieczeń nie można było się doprosić. Duchowny wysłał w tej sprawie wiele pism. Bez rezultatu; mówi, że otrzymywał wymijające odpowiedzi. Sytuacja zrobiła się tym bardziej napięta, że w Miechowicach planowana jest kolejna eksploatacja./…/ W ostatnich tygodniach konflikt się zaostrzył. Profesorowie z Instytutu Techniki Budowlanej oraz Wyższego Urzędu Górniczego zaznaczyli, że eksploatacja w Miechowicach może ruszyć pod warunkiem natychmiastowego rozpoczęcia prac zabezpieczeniowych i wykonania ich do 10 lipca. No a wnioski takie jak zawsze: Proboszcz Kurko żałuje, że trzeba było aż tak dużego zamieszania i zaangażowania tylu osób, by wyegzekwować od Kompanii Węglowej to, co obiecała, zawierając ugodę w sądzie.

I to w tym wszystkim jest najgorsze, wręcz przerażające. Przedsiębiorca lekceważy nawet zawierane przez siebie ugody. A przecież to ewidentna strata nie tylko dla społeczności lokalnej, ale to zamach na nasze wartości kulturowe, że przypomnę: tuż obok kościoła jest domek Matki Ewy, wiele innych cennych zabytków i Dom Pomocy Społecznej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lekceważenie - znak firmowy 2013/07/03 08:37 #130307

To nie tak jak myślisz Piotrze. Za nettg.pl
"... W Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach w środę, 15 maja, odbyło się czwarte posiedzenie Zespołu Porozumiewawczego do spraw eksploatacji górniczej pod terenami Bytomia - informuje biuro prasowe Kompanii Węglowej. [...] Podczas spotkania prezydent Bytomia podkreślił także bardzo dobrą współpracę samorządu z górnictwem, a w szczególności z kopalnią Bobrek-Centrum. ..."

całóść m.nettg.pl/news/110563/bytom-prezydent-c...spolprace-z-kopalnia

Indoktrynacja w wykonaniu utaletowanych PR-owców na poziomie aparatczyków KRL-D.

A wracając do tematu. To nie lekceważenie. To zwykły cynizm - za SJP - "postawa życiowa charakteryzująca się nieuznawaniem obowiązujących zasad etycznych i lekceważącym odnoszeniu się do ogólnie szanowanych pojęć, praw, osób."
Kiedy ewakuowano rodziny z Karbia, zamiast przeprosin i wyrazów współczucia dla ewakuowanych, organizowało się manifestacje o powiększenie terenów eksploatacyjnych i większą bezkarność.

Kiedy nie szanuje się zawartej sądownie umowy i zwleka w oczekiwaniu na całkowite zawalenie się kościoła i okolicznych budowli, dowiadujemy się o bardzo dobrej współpracy samorządu z górnictwem, a w szczególności z kopalnią Bobrek-Centrum.
W grudniu usłyszymy cyniczno - komunistyczne slogany o górniczym trudzie, żądaniu szacunku i specjalnego traktowania dla ludzi tejże zacnej profesji. Przestrzeganie jakichś tam limitów, norm, zasad czy zobowiązań nas nie obchodzi. Niech to nas szanujom. My som największym pracodawcom.

Pozostaje zakonczyć równie cyniczne: "Szczęść Boże" chopy. W imię ... wyższej barbórki i wyższych cen akcji roz... my ten kościółek.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lekceważenie - znak firmowy 2013/07/03 12:58 #130315

Czyli co? Łańcuch, śruby, kłódki i spawarki i zaspawać bramę na wagę towarową kopalni i prowadzić okupację kopalni, żeby ta rozpoczęła dialog społeczny? Trzeba z dialogiem najpierw zejść do poziomu kopalni i wznosić ją do formy cywilizowanych ludzi. :P
Inaczej tego nie widzę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lekceważenie - znak firmowy 2013/07/03 23:11 #130347

m.nettg.pl/news/110563/bytom-prezydent-c...spolprace-z-kopalnia
"Przy okazji poinformowano, że zakończono już usuwanie skutków szkód górniczych powstałych przy ulicach Pocztowej i Technicznej w Bytomiu-Karbiu - informuje KW". Dla mnie kpina - po dwóch latach chwalić się "zakończeniem". A co z zagospodarowaniem zniszczonego kwartału?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.