Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Lech Majewski przyjedzie do Bytomia

Lech Majewski przyjedzie do Bytomia 2019/10/03 09:24 #186654

„Płynne serce” to tytuł nowej wystawy, która zostanie otwarta 10...

„Płynne serce” to tytuł nowej wystawy, która zostanie otwarta 10 października w mieszczącej się w biurowcu Bytom Sqare - SqArt Gallery. Gościem specjalnym wernisażu będzie Lech Majewski.

Lech Majewski jest reżyserem, pisarzem, poetą i malarzem. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych reżyserów filmowych nie bez kozery nazywany bywa człowiekiem renesansu. Jego dzieła były prezentowane w najbardziej prestiżowych instytucjach i muzeach na całym świecie. W 2006 roku nowojorskie Museum of Modern Art uhonorowało jego twórczość organizacją indywidualnej retrospektywy, a w 2007 roku instalacja „KrewPoety” stała się częścią 52. Biennale w Wenecji. Kolejny cykl wideoartów p.t. „Bruegel Suite” był wystawiany w Luwrze, Tel Aviv Museum of Art, National Gallery w Londynie, Prado w Madrycie, w Muzeum Narodowym w Krakowie oraz na 54. weneckim Biennale.

Tym razem wystawa stworzonych przez niego video-artów zawita do Bytomia. Wernisaż zaplanowano 10 października o godz. 18.00 w SqArt Gallery przy ul. Wrocławskiej 32/34. Tuż po nim odbędzie się spotkanie z Lechem Majewskim. Niezwykłego gościa udało się zaprosić do naszego miasta dzięki ścisłej współpracy Galerii SqArt Gallery oraz organizatorów Bytom Film Festival.

fot. UM w Bytomiu

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Robert CzykielGhost


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.