Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Otwórz biznes w Bytomiu. Dostaniesz na to kasę

Otwórz biznes w Bytomiu. Dostaniesz na to kasę 2019/05/04 22:13 #184534

10 maja w Biurze Promocji Bytomia przy Rynku 7 odbędzie...

Osoby zamierzające uruchomić własną działalność gospodarczą w Bytomiu mają dziś mnóstwo możliwości zdobycia finansowania. Do dyspozycji są bezzwrotne dotacje, niskooprocentowane pożyczki i szkolenia umożliwiające zdobycie nowych kompetencji. Więcej na ten temat będzie można dowiedzieć się na specjalnym seminarium.

Czytaj więcej...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Otwórz biznes w Bytomiu. Dostaniesz na to kasę 2019/05/05 20:53 #184535

Pomysł dobry, niestety poronione warunki. Aby otrzymac jakiekolwiek dotacje na otwarcie, należy przez minimum 6 a nierzadko 12 miesieczny okres byc osobą bezrobotną. Tylko za co w tym czasie życ to nie bardzo wiadomo. Z tych programów, dofinansować nie ma mozliwosci skorzystania osoba ktora jest zatrudniona na umowę o pracę i jednocześnie chciałaby otworzyć działalność i zrezygnować z etatu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Otwórz biznes w Bytomiu. Dostaniesz na to kasę 2019/05/05 21:20 #184537

Aby uzyskać dotacje nie trzeba być osobą bezrobotną, a jedynie wystarczy mieć status osoby nieaktywnej zawodowo. Co ciekawe o środki można się starać już następnego dnia po rozwiązaniu stosunku pracy. Takie fundusze oferuje m.in. BARI, czy Business School.

Problemem jest natomiast czas trwania całej procedury. Od złożenia wniosku do otrzymania dotacji i uruchomienia działalności może minąć nawet kilka miesięcy, w trakcie których nie można podjąć żadnej pracy, a przez ten okres nie otrzymuje się żadnego stypendium. Najlepiej więc mieć jakieś zachomikowane oszczędności, żeby jakoś przebiedować lub partnera, który zarabia wystarczająco dużo.

Mimo wszystko warto. Teraz można dostać chyba 27 tys. zł na zakupy inwestycyjne, a później ponad 2 tys. zł miesięcznie przez rok na pokrycie bieżących kosztów działalności (ZUS, podatki, czynsz, telefon, paliwo, prąd, materiały biurowe, środki czystości etc.). W sumie można otrzymać ponad 50 tys. zł.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Robert CzykielGhostolowpbFantus