Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Czy bytomskie Escape Roomy są bezpieczne?

Czy bytomskie Escape Roomy są bezpieczne? 2019/01/07 14:03 #182942

Escape room to miejsce, w którym dla rozrywki zamykana jest...

Po tragedii w escape roomie w Koszalinie wiele osób zastanawia się, czy inne obiekty tego typu są należycie zabezpieczone. Bytomscy strażacy postanowili sprawdzić jak tutejsze pokoje ucieczek zostały przygotowane na wypadek pożaru. Jest się czego obawiać?

Czytaj więcej...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czy bytomskie Escape Roomy są bezpieczne? 2019/01/07 14:52 #182943

Idiotyzm. Po raz kolejny okazało się ze musialo dojsc do ogromnej tragedii zeby ktos sie zainteresował. Te interesy działały od jakiegoś czasu, z tego wynika, bez kontroli i zadnego nadzoru. Doszło do tragicznego wypadku i nagle robi sie wielki szum, zeby przypadkiem obywatel nie pomyslał ze władza ma go w dupie. Oczywiscie że ma bo wydaje zezwolenia na prowadzenie takiej działanosci bez sprawdzenia stanu technicznego pomieszczenia. Chcesz jezdzic autem kupionym za swoje pieniadze to panstwo CI sprawdza czy masz sprawne hamulce, ale jak chcesz zamykac ludzi w pomieszczeniach bez praktycznie szans ucieczki to sobie zamykaj. Jak sie cos stanie to pomyslimy. Kolejny przykład na to ze prawo w tym kraju tworzone jest przez dyletantów, lobbystów i innych kmiotów, a ludzie sa gdzies tam potrzebni tylko co 4 lata zeby odpowiednio zagłosowac, ewntualnie wyjsc na ulice i spalić opony.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czy bytomskie Escape Roomy są bezpieczne? 2019/01/07 23:47 #182951

Prawo zwykle nie nadąża za rzeczywistością i odpowiednie regulacje zazwyczaj powstają z kilkuletnim opóźnieniem. Teraz właśnie widzimy, jak to wygląda w praktyce. Escape Roomy choć nie są już żadną nowością, to dla urzędników wciąż są nieodgadnione. Ani to restauracja, ani klub, do środka wchodzi kilka osób na krzyż, nikt niczego nie spożywa, więc co może się stać? Podejrzewam, że dopiero teraz zaczną się prace nad tym, by nałożyć na właścicieli takich przybytków jakieś konkretne obowiązki związane z zapewnieniem bezpieczeństwa dla gości. Wcześniej można było robić co się żywnie podoba...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czy bytomskie Escape Roomy są bezpieczne? 2019/01/08 10:15 #182954

W tym kraju zawsze musi się coś stać, by ktoś się tym zajął. Podobnie jest z zastawianiem wyjść ewakuacyjnych w Biedronkach - Straż Pożarna pogroziła na pokaz paluszkiem, a proceder trwa w najlepsze. A kontrola wygląda tak, że zapowiadają się na kilka dni przed, więc można uporządkować. Powinno być wejście bez ostrzeżenia, jeżeli coś nie gra, to zamykamy od razu do czasu usunięcia nieprawidłowości.

Jakby państwo chciało, a urzędnicy nie byliby takim betonem, to wszystko by się załatwiło. Teraz jak się otwiera firmę, to na dzień dobry wpada Urząd Skarbowy, sprawdzić, czy rzeczywiście działamy pod danym adresem, wystarczyłoby, gdyby taki urzędnik, który ma klapka na oczach i interesuje go tylko umowa wynajmu lokalu, akt własności etc. zapytał się co to za działalność będzie i wpisał to sobie do systemu potem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Robert CzykielGhostolowpbFantus