Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Podwórka do rewitalizacji

Podwórka do rewitalizacji 2018/01/06 19:03 #176401

Przedsięwzięcie realizują Bytomskie Mieszkania wraz z firmą ...

Kilkadziesiąt podwórek w Śródmieściu i Rozbarku przejdzie metamorfozę w ramach rewitalizacji Bytomia. Zmiany zaprojektują sami mieszkańcy, a pomogą im w tym zawodowi architekci. Następnie podwórza zostaną przebudowane według przygotowanych koncepcji.

Czytaj więcej...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Podwórka do rewitalizacji 2018/01/06 21:03 #176409

Czy do wyboru wymienionych podwórek przyczynili się mieszkańcy czy była to po prostu odgórna decyzja? Jestem ciekaw co z tego wyjdzie, bo jeżeli rewitalizacja podwórek będzie przy okazji wiązać się z remontem całych kamienic to mamy szansę na odzyskanie blasku wielu mocno zaniedbanych miejsc.
Trapi mnie jeszcze jedna rzecz - na niektórych z wymienionych podwórek znajdują się oficyny w tragicznym stanie - czy one automatycznie idą do wyburzenia czy jest to kwestia dogadania z mieszkańcami? Wątpię, aby ktoś reanimował aż takie trupy.
Bardzo chciałbym, aby lokalna społeczność wykazała się aktywnością w tym temacie, a następnie dbała o zrewitalizowane podwórka czy budynki...nie wiem czemu mam złe przeczucie i wydaje mi się to wszystko zbyt piękne jak na bytomskie warunki. Tym bardziej patrząc na to jak "zadbane" są niektóre kamienice wytypowane do tego programu...Obym się mylił!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Podwórka do rewitalizacji 2018/01/06 21:25 #176410

Fajnie że przynajmniej kilka...niech spróbują to zrobić na Batorego, Estreichera, Ligęzy, Chrzanowskiego - wspólnoty podzieliły podwórka jak Polska w czasie rozbicia dzielnicowego, więcej tam zakazów, tablic a nawet powstają już ogrodzenia uniemożliwiające wejście do innych klatek od podwórza, kontenery ze śmieciami muszą przeciągać po 200-300 metrów bo wjechać nie można.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Podwórka do rewitalizacji 2018/01/06 22:21 #176415

Kwestie nie są jeszcze przesądzone w wszystkich lokalizacjach w zakresie wyburzeń. Część oficyn jest faktycznie w fatalnym stanie technicznym . Istotne jest także to że ich ewentualny remont i tak nie zapewni sensownych funkcjonalnie mieszkań. Stąd zasadne wydaje się ich wyburzenie.
Chcemy wypracować możliwości kształtowania przestrzeni podwórek, aby te projekty stały się przykładem i inspiracją dla innych lokalizacji.
W kwestii zakresu prac remontowych i harmonogramu prac dla poszczególnych budynków warto spytać biuro rewitalizacji w urzędzie miasta lub Bytomskie Mieszkania - dział rewitalizacji.
Zapraszam na spotkanie warsztatowe 15 stycznia w Szkole Podstawowej na ulicy Chrobrego - godzina 17.00. Będzie można dowiedzieć się więcej. Będą tez przedstawiciele Bytomskich Mieszkań.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Podwórka do rewitalizacji 2018/01/07 00:00 #176418

myszaty
obszar, o którym piszesz, jest poza obszarem wyznaczonym do rewitalizacji
jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by korzystać z doświadczeń z obszaru rewitalizowanego
Powodzenia :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Podwórka do rewitalizacji 2018/01/07 10:41 #176423

Moim zdaniem dla mieszkańców Śródmieścia (Karola Miarki, części Moniuszki, Rostka i okolicznych ulic), a także Rozbarku, teren przykopalniany powinien zostać zamieniony na fajny plac zabaw z ławkami, ścieżkami rowerowymi, może jakimś skateparkiem.
Teren jest olbrzymi więc i pomysłów można by tam wiele zrealizować.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Robert CzykielGhostolowpbFantus