Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
 • Strona:
 • 1
 • 2
 • 3

TEMAT: Rzecz o priorytetach czyli jak Damian Bartyla oddaje bytomskie skarby

Rzecz o priorytetach czyli jak Damian Bartyla oddaje bytomskie skarby 2016/12/23 00:02 #169973

Głośno ostatnio o likwidacji przyciągających najwięcej widzów wydarzeń kulturalnych w naszym mieście. Mam tu na myśli Teatromanię, HartOFFanie Teatrem czy Festiwal Dziwnie Fajne i Międzygalaktyczny Zlot Superbohaterów. Wydarzenia realizowane od lat. Z kilkutysięczną widownią, która płaci za bilety, spędza czas w Bytomiu, zostawia pieniądze w pubach, knajpach itd. Dlaczego je tracimy? Bo Damian Bartyla, wbrew wyborczym obietnicom, zdaje się poświęcać inne dziedziny życia miasta dla stadionu.
Najlepiej świadczą o tym liczby. W budżecie na rok 2016 na kulturę zaplanowane było 9 milionów zł a na sport 18 milionów. Na rok 2017 na kulturę Damian Bartyla planuje 8,7 miliona a na sport 34 miliony. Stadion z halą ma kosztować 150 milionów a patrząc na doświadczenia innych miast to kwota niedoszacowana.
Żeby było groźniej to spółka Bytomski Sport ogłosiła przetarg na stadion nie mając zapewnionych pieniędzy na stadion.
Podobnie jak wielu mieszkańców też chciałbym w Bytomiu nowoczesnego stadionu i drużyny grającej o najwyższe laury. Niestety miasta nie stać obecnie na taki wydatek ani na wykładanie kilku milionów rocznie ja jego utrzymanie. Problemem jest również postępowanie upadłościowe w Polonii i widmo spadku na koniec sezonu o ile upadłości uda się uniknąć. I to wszystko pomimo pompowania w klub kilku milionów rocznie.
Wrócę na chwilę do wydarzeń kulturalnych. Dzisiaj na sesji dowiedzieliśmy się, że jednym z powodów dla których Damian Bartyla zdecydował się przerwać współpracę przy Festiwalu Dziwnie Fajne i Międzygalaktycznym Zlocie Superbohaterów jest występ Mariusza Kałamagi (artysty kabaretowego), w którym rzekomo obrażał Bytom. Nie tylko w mojej ocenie Mariusz Kałamaga zrobił dla promocji Bytomia i budowania jego pozytywnego wizerunku znacznie więcej niż Damian Bartyla.
W ciągu kilku godzin po bytomskie festiwale zgłosiły się inne miasta chętne do ich przejęcia i organizowania u siebie.
To niestety nie jedyna patologia w zarządzaniu kulturą przez Damiana Bartylę. 9 milionów złotych na kulturę w 95% jest pochłaniane przez utrzymanie instytucji. Na same eventy zostaje bardzo mało albo nic. Kończy się to tak, że np. dni bytomia organizowane są bez zaplanowanych wcześniej środków. Konsekwencje? Organizuje je firma której miasto płaci a dodatkowo firma ma na wyłączność środki pozyskane od sponsorów. Gdyby Damian Bartyla planował wydarzenia z większym wyprzedzeniem miasto nie traciło by pieniędzy.
Co warto zmienić? Priorytety!
Po pierwsze zamiast sportu zawodowego priorytetem powinien być sport młodzieżowy. Po drugie kultura powinna być traktowana poważnie. Bo buduje dobrą markę miasta i może nas wyróżniać na tle innych miast. Z całym szacunkiem ale klub sportowy nas nie będzie wyróżniał nawet na tle Chorzowa czy Zabrza. Po trzecie jak mamy budować obiekty sportowe to takie na miarę naszych potrzeb i możliwości a nie realizować megalomańskie wizje mitomana. Po czwarte Bytom ma pilniejsze potrzeby jak choćby komunikacja w postaci BeCeTki, planowanej drogi S-11 czy możliwej do zrealizowania z innymi miastami szybkiej kolei do Katowic i Gliwic.
P.S.
Stadionu raczej nie będzie. Negatywna opinia RIO to tylko wierzchołek góry lodowej o czym każdy kto dokładnie przeczyta umowę o kredyt z EBI może się przekonać. Już niedługo każdy będzie mógł zobaczyć w jak bardzo wyimaginowanym świecie żyje Damian Bartyla.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Rzecz o priorytetach czyli jak Damian Bartyla oddaje bytomskie skarby 2016/12/23 08:46 #169977

Michał Bieda napisał: Po czwarte Bytom ma pilniejsze potrzeby jak choćby komunikacja w postaci BeCeTki, planowanej drogi S-11 czy możliwej do zrealizowania z innymi miastami szybkiej kolei do Katowic i Gliwic.


Pozostaje nam żywić nadzieję że te inwestycje wypalą , i tego sobie życzmy na nadchodzący 2017 rok. (Wiem że sprawa becetki roztrzygnie sie w pierwszej połowie 2017).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Rzecz o priorytetach czyli jak Damian Bartyla oddaje bytomskie skarby 2016/12/23 08:58 #169979

Myślę sobie, że jedynej rzeczy której nie można odmówić obecnej władzy to DESPERACJA.
Fakt że prawdopodobnie wcześniej czy później w Bytomiu pojawi się komisarz nie odstrasza do prowadzenia działań w żadnym stopniu nie poprawiających działania miasta zarówno w zakresie poprawy życia Bytomianom jak i wizerunkowym czy kulturalnym (o czym w pozostałych artykułach)
Więc proste pytanie: Ile i jak długo Bytomianie będą musieli spłacać "fanaberie stadionowe" ludzi których już u władzy nie będzie. Każda następna władza będzie rozliczana z inwestycji których najnormalniej nie będzie bo miasto będzie już tak zadłużone w związku z tym nie będzie "kasy" na to co potrzebne dla mieszkańców.
Panie Michale dzięki za artykuł:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Rzecz o priorytetach czyli jak Damian Bartyla oddaje bytomskie skarby 2016/12/23 09:17 #169980

Nie rozumiem zdania w którym stwierdzasz że Polonia Bytomia nie będzie, czy nie może wyróżniać na tle innych miast ... Chorzowa czy Zabrza... ? Paradoksalnie wszystkie trzy kluby mają problemy finansowe i Polonia z tych trzech akurat chyba najmniejsze. Dla normalnego rozwoju, mam na myśli klub, obiekty są bardzo ważne. To co mamy w Bytomiu to jest poprostu wstyd, nie można nikogo zaprosić na ten obiekt i trudno tam oddać dziecko na treningi.
Wiem, bo tego doświadczyłem osobiście, jak bardzo sukces sportowy dociera i odbija się echem w mieście. I przez sport, sukcesy w nim łatwiej oddziaływać na młode pokolenia i zachęcać do jakiejkolwiek aktywności niż czymś innym. Widać to w szkołach, na ulicach i wiem w jakiej kondycji jest dzisiejsza młodziez, bo sam jeszcze czynnie uprawiam sport... Mamy dramat !!! Młodzi dziś są obrośnięci tłuszczem a kondycja ich jest na poziomie 50 latka i wiem co piszę.
Bytom ma wielki problem, bo wszyscy inwestorzy omijają go szerokim łukiem i trafiają do miast ościennych... Czemu, problem jest złożony i ma długą historię, sięgającą jeszcze wcześniejszych ekip. Bytom nie walczy o inwestorów a stwarza pozory i takie są tego efekty.
Żałuję, że doprowadzono do sytuacji że pewne grupy w mieście stoją naprzeciwko siebie... Jedne chcą stadionu a inne cechuje wielka niechęć do wszystkiego co ma związek z Polonią. Niestety spierają się o coś czego nie ma i chyba nie będzie...

Kolejny problem, że tym co się dzieje w mieście się interesuje w porywach 15-20% mieszkańców. Reszta nic nie wie, niczym się nie interesuje i musicie wiedzieć że do nich nie docieracie, sztuka i sukces odniesie ten kto dotrze i porwie obudzi tych nieświadomych, tylko pytanie brzmi czym ...? Na pewno nie lamentem że kultura z miasta ucieka ... bo jej już dawno tu nie ma.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Rzecz o priorytetach czyli jak Damian Bartyla oddaje bytomskie skarby 2016/12/23 10:33 #169982

To, że Ruch i Górnik mają większe kłopoty finansowe, niż Polonia nic nie znaczy. Te kluby grają w wyższych ligach, a co za tym idzie, mają znacznie większe wydatki. Zapewne gdyby Polonia dalej grałaby w Ekstraklasie lub pierwszej lidze, to dziś jej długi byłyby na podobnym poziomie. Widać, że to środowisko ma po prostu taki styl zarządzania, bo miasta przyzwyczaiły działaczy, że w razie problemów zawsze im dosypują grosza i wyciągają z tarapatów. Bartyla jest tego znakomitym dowodem, ponieważ skala finansowania Polonii miejskimi pieniędzmi jest ogromna. Stypendia dla zawodowych (!) piłkarzy, dotacje dla Fundacji Polonia, umowy promocyjne gminnych spółek na logo na koszulkach, utrzymanie stadionu i bazy treningowej itd. itd. itd. To są miliony złotych rocznie, przy czym budżet Beceku, czy Teatru Rozbark to drobne.

Zgadzam się, że sukcesy sportowe dobrze motywują młodzież, ale piłka nożna, to najdroższy sport ze wszystkich. Mamy w mieście inne kluby, które osiągają międzynarodowe sukcesy i mogłyby pełnić funkcję, o jakiej Boruta piszesz. Jednak to w piłkę pompowane są co roku kwoty, za jakie można by wybudować porządne boiska przy każdej bytomskiej szkole, albo we wszystkich podstawówkach sfinansować dodatkowe zajęcia sportowe dla dzieci. Tu nie chodzi o niechęć do Polonii, ale do faworyzowania tego klubu przez władze miasta.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Rzecz o priorytetach czyli jak Damian Bartyla oddaje bytomskie skarby 2016/12/23 11:00 #169983

BorutaPB, stadionu chcą wszyscy, tylko część zdaje sobie sprawę z tego, że nas na niego nie stać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Rzecz o priorytetach czyli jak Damian Bartyla oddaje bytomskie skarby 2016/12/23 12:08 #169984

borutaPB napisał: Nie rozumiem zdania w którym stwierdzasz że Polonia Bytomia nie będzie, czy nie może wyróżniać na tle innych miast ... Chorzowa czy Zabrza... ? Paradoksalnie wszystkie trzy kluby mają problemy finansowe i Polonia z tych trzech akurat chyba najmniejsze. Dla normalnego rozwoju, mam na myśli klub, obiekty są bardzo ważne. To co mamy w Bytomiu to jest poprostu wstyd, nie można nikogo zaprosić na ten obiekt i trudno tam oddać dziecko na treningi.
Wiem, bo tego doświadczyłem osobiście, jak bardzo sukces sportowy dociera i odbija się echem w mieście. I przez sport, sukcesy w nim łatwiej oddziaływać na młode pokolenia i zachęcać do jakiejkolwiek aktywności niż czymś innym. Widać to w szkołach, na ulicach i wiem w jakiej kondycji jest dzisiejsza młodziez, bo sam jeszcze czynnie uprawiam sport... Mamy dramat !!! Młodzi dziś są obrośnięci tłuszczem a kondycja ich jest na poziomie 50 latka i wiem co piszę.
Bytom ma wielki problem, bo wszyscy inwestorzy omijają go szerokim łukiem i trafiają do miast ościennych... Czemu, problem jest złożony i ma długą historię, sięgającą jeszcze wcześniejszych ekip. Bytom nie walczy o inwestorów a stwarza pozory i takie są tego efekty.
Żałuję, że doprowadzono do sytuacji że pewne grupy w mieście stoją naprzeciwko siebie... Jedne chcą stadionu a inne cechuje wielka niechęć do wszystkiego co ma związek z Polonią. Niestety spierają się o coś czego nie ma i chyba nie będzie...

Kolejny problem, że tym co się dzieje w mieście się interesuje w porywach 15-20% mieszkańców. Reszta nic nie wie, niczym się nie interesuje i musicie wiedzieć że do nich nie docieracie, sztuka i sukces odniesie ten kto dotrze i porwie obudzi tych nieświadomych, tylko pytanie brzmi czym ...? Na pewno nie lamentem że kultura z miasta ucieka ... bo jej już dawno tu nie ma.


Dzięki za pytania. Z wyróżnikiem chodziło mi o to, że miast z klubami w Polsce jest wiele.Kilkanaście (kilkadziesiąt?) miast ma kluby w wyższych ligach i pozycjach. Polonia nie wyróżnia nas na tle innych miast. Nie przyciągnie tu, wbrew temu co mówi p. Bartyla, nowych mieszkańców czy inwestorów. Moim zdaniem trzeba się skupiać na ofercie dla mieszkańców, poprawianiu jakości życia, przestrzeniach publicznych, komunikacji, sporcie młodzieżowym itp. To da szansę na zatrzymanie odpływu mieszkańców, może na inwestorów. Wtedy możemy budować klub z aspiracjami. W przeciwnym razie zawsze będą to piękne katastrofy. Takie mam zdanie. Prezydent ma inne. Historia oceni kto ma rację.
Co do młodych to masz całkowitą rację. Tylko zamiast wydawać miliony z publicznych pieniędzy na zawodowych piłkarzy lepiej moim zdaniem postawić zwykłe baseny i oferować darmowe wejścia i skupić się na sporcie młodzieżowym. Opłacać trenerów, kupować sprzęt dla młodzieży a nie tak jak teraz. że młodzi hokeiści nie mają porządnych kijów. To jest ta różnica w priorytetach o której piszę. Dmian Bartyla chce postawić kompleks za 150 milionów a zamiast tego możemy mieć 15 basenów, 100 orlików itd.
Pisałeś też o inwestorach. W omijaniu Bytomia pomaga im sam prezydent. Np. słynny list intencyjny z firmą Pinacle nie przyniósł nowej inwestycji bo zaraz potem wydano zgodę na wydobycie węgla pod tym terenem. Chore.
Na koniec o lamencie :p skoro jest lament to znaczy, że ktoś lamentuje więc kogoś to interesuje. Wczoraj na sesji były podane statystyki i te imprezy przyciągały kilka tysięcy osób. Trochę kultury jeszcze w tym mieście jest i trzeba o nie walczyć bo nie będzie niczego ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Rzecz o priorytetach czyli jak Damian Bartyla oddaje bytomskie skarby 2016/12/23 12:57 #169985

Do miasta może przyciągnąć tylko dobrze płatna praca. Wniosek jest jeden: inwestycje w nowe miejsca pracy i ułatwienia dla przedsiębiorców.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Rzecz o priorytetach czyli jak Damian Bartyla oddaje bytomskie skarby 2016/12/23 13:21 #169986

 • Shaq
 • Shaq Avatar
 • Wylogowany
 • Expert Boarder
 • Expert Boarder
 • Każdy ma swój Everest do zdobycia.
 • Posty: 148
Michal Bieda bardzo dobrze ująłeś to co się dzieje w naszym miejscie. Niestety Prezydent Bartyla bardzo niszczy nasze piękne miasto i myśle że już bardzo niewiele brakuje by zrobić referendum w jego sprawie bo niestety ludzi strasznie przeraża wizja przyszłości naszego miasta. Inwestycje są bardzo potrzebne w Bytomiu, teraz jest jeszcze dużo emerytów co mieszka w Bytomiu , ale jak się oni stracą to będzie ciężko bo młodzi niestety nie chcą mieszkać w tym mieście gdzie nie ma perspektyw na przyszłość. Już teraz jest tak , że spora liczba mieszkańców pracuje w Katowicach,Gliwicach czy Zabrzu zamiast w Bytomiu...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Rzecz o priorytetach czyli jak Damian Bartyla oddaje bytomskie skarby 2016/12/27 10:27 #170000

Pytanie czy referendum może porwać bytomian po raz kolejny? Mam odczucia że jakies 70-80% mieszkańców żyje w błogiej nieświadomości co się dzieje w mieście. Pytanie o ewentualną alternatywę dla obecnych władz, czyli kto i co ma do zaproponowania? Widać liderów zdolnych by "pociągnąć" ludzi do urn ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Rzecz o priorytetach czyli jak Damian Bartyla oddaje bytomskie skarby 2016/12/27 14:42 #170002

Podczas ostatniego referendum też nie było lidera. Bartyla objawił się dopiero pod sam koniec, a we wcześniejszej fazie wszystkie bytomskie ugrupowania trzymały się razem. Tego tym razem brakuje, bo obecny prezydent wciąż ma za sobą nie tylko swój klub, ale też PiS i Wspólny Bytom.

Inicjatywa referendalna w 2012 roku wieszała banery i bilboardy w całym mieście, dystrybuowała ogromne ilości gazetek przeciwko Kojowi. Nie wiem czy dzisiejsza opozycja jest w stanie sięgnąć po aż tak znaczące środki, żeby przekonać bytomian do odwołania Damiana Bartyli.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Rzecz o priorytetach czyli jak Damian Bartyla oddaje bytomskie skarby 2016/12/27 23:21 #170003

Kolejne wybory samorządowe 11 listopada 2018...będzie się działo ;)
Zanim zaczniecie uskuteczniać temat referendum...Może lepiej i rozsądniej byłoby przygotować "działa odpowiedniego kalibru" pod kolejne wybory samorządowe?Dlaczego po raz kolejny mam wybierać między mniejszym a większym złem?I to w sytuacji gdy nie ma pieniędzy na nic?
Od lat to samo...punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.A autor tekstu niech się znowu nie kreuje na takiego obrońce kultury.Na forum są już starsi i mądrzejsi od niego.Wirtualne orliki i baseny panie autorze tekstu to sobie proszę stawiać w SimCity...tylko kto je utrzyma?15 basenów+100 orlików :D...Wirtualny bankier?Gdy tak czytam to co autor wątku pisze,to łatwo mi uwierzyć że pod poduszką trzyma pneumatyczny karabin na kulki z farbą...dla obrony kultury.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Rzecz o priorytetach czyli jak Damian Bartyla oddaje bytomskie skarby 2016/12/28 15:09 #170006

Osoba Damiana Bartyli na stanowisku Prezydenta Miasta Bytomia jest swietnym dowodem na to ze na tym stołku może znaleźć sie kazdy. Nawet nieudaczny Prezes klubu ktory doprowadził do wielomilionowego długu podmiot w ktorym dzielił i rządził. Tak ze moim zdaniem tu nie chodzi o to czy bedzie konkretny lider. Chodzi o to kogo bedzie stac zainwestowac tyle kasy zeby wypadac z szafy i lodówki podczas kolejnej kampanii. Przypomnijcie sobie poprzednia kampanie. Medialnie, na bilboardach i ulotkach istniał tylko Bartyla. Reszta była daleko w tyle, praktycznie niezauważalna. Nie jestem do konca przekonany o tym ze rowniez teraz Bartyla miałby tak silne poparcie PiS'u. Może lokalnego, ale wojewodzkiego czy tez krajowego juz chyba nie do końca. W obliczu tego co dzieje i za chwile dziac sie bedzie w kraju, mysle ze kaczysci mieliby sporą ochote na kolejne miasto pod swoja kuratela, ze swoim partyjnym prezydentem (tutaj obawiam sie ze nad wyraz aktywny posel szarama moglby zostac namaszczony przez jaroslawa na to stanowisko).
Czas pokaze jak bedzie, na razie kazdy kolejny dzien Bartyli na stanowisku to dzien stracony dla Bytomia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Rzecz o priorytetach czyli jak Damian Bartyla oddaje bytomskie skarby 2016/12/28 20:41 #170009

z niewiadomych przyczyn P. Bartyla za wszelką cenę chce chyba aktywizacji społeczeństwa przez sport poprzez budowę nowych obiektów. Niech mu będzie i jestem za tym aby ten projekt zacząć od budowy lodowiska ponieważ hokeiści mają od kilku lat dość dobre wyniki a nie mają gdzie grać. Obecna hala to po prostu śmiech na hali.

W tym wszystkim nie rozumie jednak jak w ciągu roku wydatki na kulturę z 9mln zł mogą spaść do 8,8ml zł tym czasem na sport wzrosnąć z 18,2ml na aż 34,7ml zł!!!! jeśli w tych 34,7 ml zł zawarto gaże dla sportowców, które w znaczny sposób wzrosły to jestem przeciwny.

Uważam, że w podobnym tonie powinny wzrastać wydatki na kulturę ponieważ przez kulturę również można aktywizować ludzi. Przecież nie wszystkie osoby w społeczeństwie są zdegradowane w takim samym stopniu a po za tym ludzie jak to pokazuje praktyka i życie mają różne upodobania. Zarówno Teatromania jak i Zlot Superbohaterów to są dwa doskonałe przykłady jak z kulturą można wyjść do ludzi. Przecież w obu przedsięwzięciach bierze corocznie duża ilość ludzi i to nawet z dziećmi!!!!
Nie może być tak, że ograniczamy aktywizację poprzez kulturę na rzecz aktywizacji wyłącznie przez sport ponieważ nie wszyscy chcą sport uprawiać i nikt ich do tego nie zmusi tak samo nie wszyscy chcą wziąć udział w wydarzeniach kulturalnych i również nikt ich do tego nie zmusi.
Ważne jest aby aktywizacja przez kulturę i sport wzajemnie się uzupełniały - nie może być takiej degradacji kultury jak jest obecnie!!! Ktoś powie, że Teatromania i Zlot Superbohaterów przynosiły straty (przy wsparciu 9mln zł) a ja się pytam jaki był zysk udziału w rozgrywkach Polonii Bytom, Szombierek Bytom i kupy innych podmiotów sportowych w Bytomiu??? przy wydatkowaniu na poziomie 18,2mln zł - te przedsięwzięcia również nie przyniosły żadnego zysku!!!
Jestem w stanie stwierdzić, że Polonia Bytom, Szombierki Bytom oraz Teatromania i Zlot Superbohaterów w równym stopniu promowały nasze miasto (przy zdecydowanie nie równym podziale funduszy a co za tym idzie proporcjonalnymi do tego wszystkiego stratami).
Jedyne co wiadomo to tyle, że Polonia Bytom daje miastu jednak negatywny splendor poprzez notoryczne głoszenie w mediach o zadłużeniu klubu, strajkach zawodników, wybrykach kibiców. Jedne z niewielu pozytywów to przechodzące bez echa w mediach ogólnopolskich prowadzone przez kibiców akcje krwiodawstwa, mikołajkowe itp. Zdecydowanie najlepszą reklamę robi miastu Zlot Superbohaterów - o którym notabene za sprawą p. Kałamagi trąbią nie tylko przez cały tydzień w radiu RMF FM ale też w kilku telewizjach. I wbrew temu co twierdzi Pani Latacz - Mariusz Kałamaga tyle ośmiesza miasto Bytom choćby wcale. W chwili obecnej miasto Bytom ośmieszane jest nie przez p. Kałamagę a przez zaciągi p. Bartyli i Rady Miasta w kontekście całokształtu prowadzonych beznadziejnych rządów!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Rzecz o priorytetach czyli jak Damian Bartyla oddaje bytomskie skarby 2016/12/29 16:27 #170011

marcinen napisał:
W tym wszystkim nie rozumie jednak jak w ciągu roku wydatki na kulturę z 9mln zł mogą spaść do 8,8ml zł tym czasem na sport wzrosnąć z 18,2ml na aż 34,7ml zł!!!! jeśli w tych 34,7 ml zł zawarto gaże dla sportowców, które w znaczny sposób wzrosły to jestem przeciwny.

Różnice wzrostu i spadku sum przeznaczonych na dofinansowanie tych dwóch dziedzin życia sa spore.Ale ja sie zastanawiam dlaczego miasto pozbyło sie takich sporych rozmiarów imprez kulturalnych przy spadku wydatków tylko o 200 tysięcy.Przeciez przy całej sumie liczonej w milionach to jest tylko marne 200 tysięcy

marcinen napisał: Jedyne co wiadomo to tyle, że Polonia Bytom daje miastu jednak negatywny splendor poprzez notoryczne głoszenie w mediach o zadłużeniu klubu, strajkach zawodników, wybrykach kibiców.

O klubie można pisać dużo ale nie wypisuj tutaj bzdetów o wybrykach kibiców. Owszem,kiedys sie zdarzały ale od dawna nic sie nie dzieje negatywnego z naszym udziałem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

 • Strona:
 • 1
 • 2
 • 3


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.

Media społecznościowe

Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone