Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: BCKino

BCKino 2007/02/12 11:30 #8561

UWAGA! Jest nadzieja! Będziemy mieć w Bytomiu kino! Co prawda nie będzie się mieścić w byłej "Glorii", ani nie będzie nazywać się Cytryna. Będziemy mieć BeCeKino! Jak donosi Życie Bytomskie, powstanie kina w BCK'u możemy zawdzięczać w głównej mierze Halinie Biedzie. Pierwszy seans odbędzie się 26 lutego, a będzie to film "Dowód". Następny zobaczymy dopiero 19 marca - "Tajemnica Brouckback Mountain". Poza tym ma powstać cotygodniowy klub filmowy, a w weekendy przeglądy twórczości danego aktora czy reżysera. Do tego dojdzie raz w miesiącu prezentacja projektów filmowych artystów skupionych wokół bytomskiej "Kroniki".

BeCeKino z założenia NIE MA konkurować z kinami komercyjnymi. Jego repertuar ma odbiegać od tego oferowanego w multipleksach. Co ciekawe, nasze kino przez pierwsze dwa-trzy miesiące ma korzystać z wypożyczonego sprzętu z katowickiego Instytutu Filmowego, później BCK ma zakupić własny.

Cieszę się, że wreszcie coś takiego ruszy w naszym mieście, tylko obawiam się o częstotliwość seansów. Jak wiemy, BCK ma jedną salę i to do tego dzieloną z ŚTT, a więc pewnie bardzo często jakaś impreza będzie kolidować z jednym z seansów. Moim zdaniem lepiej by było, gdyby BeCeKino miało osobną siedzibę...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

BCKino 2007/02/12 11:37 #8562

MephiR napisał: Moim zdaniem lepiej by było, gdyby BeCeKino miało osobną siedzibę...

jeżeli seanse będą często wypadać, to zapewne (choć z drugiej strony niekoniecznie :| ) będą szukać innego lokum.
Gdy patrzę w twe oczy, zmęczone jak moje
To kocham to miasto, zmęczone jak ja

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

BCKino 2007/02/12 19:57 #8571

Pomysł bardzo ciekawy jednak dla małej liczby widzów. Pewnie ciężko będzie dostać się tam na seans. Ale jest to dobre rozwiązanie na czas powstania Cinema City.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

BCKino 2007/02/12 22:26 #8581

czy ja wiem, czy az tak ciężko. Jest w Katowicach centrum sztuki filmowej można obejrzeć stare filmy na duzym ekranie, albo jakieś nie komercyjne za cenę od 5 do 10 zł...i wbrew pozorom (w końcu to też Katowice) to aż tylu chętnych nie ma :co2:
Gdy patrzę w twe oczy, zmęczone jak moje
To kocham to miasto, zmęczone jak ja

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

BCKino 2007/02/12 22:29 #8583

W Katowicach jest duża konkurencja. Poza Światowidem (który ma już dwie sale!) i CSF, jest podobno jeszcze jedno kino studyjne. W Bytomiu takiej konkurencji nie ma... Nawet jeśli chodzi o kina komercyjne =P.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

BCKino 2007/02/13 22:07 #8622

Pani wiceprezydent Halina Bieda oświadczyła, że firma zainteresowana kinem Gloria odstąpoła od wcześniejszych ustaleń. Podobno co jakiś czas , jesli BCK zdobędzie projektor, filmy będą wyświetlane w BCK.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

BCKino 2007/02/13 23:05 #8624

firma zainteresowana kinem Gloria odstąpoła od wcześniejszych ustaleń.

To już wiemy od dłuższego czasu... :)

kris_61 napisał: Podobno co jakiś czas , jesli BCK zdobędzie projektor, filmy będą wyświetlane w BCK.

To też =).

Ciekawi mnie jednak pewna rzecz. Mianowicie balkon Glorii od strony ul. Szymanowskiego i ściana pod nim zostały wyremontowane. Kto to zrobił i dlaczego?

I jeszcze jedno - kto jest teraz właścicielem Glorii?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

BCKino 2007/02/23 12:05 #9444

Dziennik Zachodni napisał: Będziemy mieć BCKino
W poniedziałek rusza BCKino. W Bytomiu znowu będzie można oglądać filmy na srebrnym ekranie. Kino zagości w Bytomskim Centrum Kultury. Halina Bieda, wiceprezydent Bytomia, mówi, że pomysł uruchomienia kina powstał w gronie prezydenckim. Krystalizować zaczął się na przełomie roku.

W czerwcu zeszłego roku w Glorii odbył się ostatni seans. Kino nie wytrzymało konkurencji z multipleksami i splajtowało. Potem gruchnęła wiadomość, że w miejscu Glorii swoje podwoje otworzy kino Cytryna z Łodzi, które widzom serwuje nie tylko filmy komercyjne, ale i te ambitniejsze. Cytryna jednak się nie otworzyła. Powód? - Mamy kłopoty finansowe - informuje krótko Zbigniew Sieńczewski, współwłaściciel Cytryny.

Ale Cytryna nam już niepotrzebna. Teraz będziemy mieli BCKino. Na widzów czeka odnowiona sala koncertowa BCK i 500 miejsc. - Najpierw chcieliśmy wykorzystać pomieszczenia Glorii, ale właściciele podyktowali nam wysoką cenę. Chcieli około pięciu tysięcy złotych miesięcznie za wypożyczanie sprzętu. Do tego dochodzą koszty utrzymania kina, czyli między innymi sprzątanie i obsługa. A nam nie chodzi o zarabianie, ale o krzewienie sztuki filmowej w mieście - mówi Halina Bieda. - Postanowiliśmy więc wykorzystać to, co już mamy. Bytomskie Centrum Kultury ma krzewienie sztuki filmowej w statucie, ma obsługę, salę - dodaje Bieda. Kopie filmów będą wypożyczane z Instytucji Filmowej Silesia Film w Katowicach. Stamtąd pochodzi też projektor do wyświetlania filmów.

BCKino będzie kontynuowało dzieła Glorii. - Będzie funkcjonował Klub Filmowy, bo on w Glorii cieszył się ogromnym powodzeniem - informuje Bieda. - W Klubie Filmowym można obejrzeć filmy inne niż te, które oferują nam kina komercyjne. Będziemy promowali między innymi kino europejskie i azjatyckie - dodaje Anna Papierzyńska, która odpowiada za repertuar BCKina. Na tym nie koniec. Będzie Akademia Kina na Śląsku, w ramach której będzie można zobaczyć filmy śląskich reżyserów, filmy opowiadające o Śląsku. Będzie i program Akademii Filmowej dla Szkół, a tutaj m.in. "Lassie", "Bolek i Lolek na Dzikim Zachodzie", "Szatan z siódmej klasy". Będzie i coś dla starszej młodzieży - "Piraci z Karaibów", "Panna Nikt" i wiele, wiele innych. Blok filmowy dla szkół będzie podzielony na filmy dla szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Na uczniów czeka też oferta Kina Lektur, a tu np. "Pan Tadeusz", "Lawa", "Noce i dnie"... Będzie też blok filmowy Historia Filmu Polskiego. To w jego ramach będzie można obejrzeć m. in. polskie filmy przedwojenne, "Zakazane piosenki", "Popiół i diament". - Nie chcemy konkurować z multipleksami. Nasza oferta jest zupełnie inna, a BCKino nie jest nastawione na zysk - mówi Bieda. - Mamy ogromne pole do popisu przy układaniu repertuaru. Będziemy także uwzględniać głosy widowni. Jeśli będzie zapotrzebowanie na określony film, to postaramy się go wyświetlić - informuje Papierzyńska.

Bilety do BCKina są po 10 zł. Karnet na cztery filmy kosztuje 25 zł. BCKino nie zakończy swojej działalności, gdy na placu Kościuszki w Śródmieściu powstanie kino wielosalowe.

Co w programie?

26 lutego, godz. 20.00
"Dowód" - dramat (USA) w reżyserii Johna Maddena. Występują: Gwyneth Paltrow i Anthony Hopkins.
Film dostał Złoty Glob w 2005 r. dla najlepszej aktorki i najlepszego aktora. Film trwa 99 minut.

19 marca, godz. 20.00
"Tajemnica Brokeback Mountain" - dramat (USA) w reżyserii Anga Lee. Występują: Jake Gyllenhaal i Heath Ledger. Film dostał Oskara w 2006 r. za reżyserię, muzykę i scenariusz adaptowany. Film trwa 134 minuty.

27 marca, godz. 20.00
"2046" - dramat fantastyczno-naukowy (Hongkong) w reżyserii Wong Kar-Wai'a. Wystepują: Tony Leung i Gong Li. Obraz został uznany za najlepszy film Festiwalu w Cannes w 2004 r. Film trwa 123 minuty.

29 marca, godz. 20.00
"Miasto gniewu" - dramat (USA) w reżyserii Paula Haggisa. Występują: Sandra Bullock i Matt Dillon.
Film dostał Oskary w 2006 r. za najlepszy film, montaż i scenariusz oryginalny. Film trwa 113 minut.


Tak więc wszystko dobrze poszło i już w poniedziałek rusza BeCeKino :) Wybiera się może ktoś na pierwszy seans? Jest tylko 500 miejsc, ciekawe czy można dokonywać wcześniejszych rezerwacji?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

BCKino 2007/02/23 13:36 #9448

Oczywiście, że trzeba się wybrać na pierwszy seans. Mam nadzieję, że uda się zdobyć bilety...

Ciekawi mnie tylko jak zostanie rozwiązana sprawa nagłośnienia. Wiadomo nagłośnienie estradowe nie bardzo nadaje się do puszczania filmów. Zobaczymy jak to będzie na pierwszym seansie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

BCKino 2007/02/23 21:04 #9469

Hmm a nie wiesz czy bilety będą do nabycia wcześniej? Np. jutro albo w poniedziałek rano. I czy można dokonywać rezerwacji telefonicznie, bo ciężko może być o miejscówkę i dobrze by było wcześniej się o to postarać ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

BCKino 2007/02/23 22:42 #9475

Na pewno. To byłoby śmieszne jakby nie można było. Przy wszystkich imprezach w BCKu jest taka możliwość, więc z kinem pewnie będzie tak samo.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

BCKino 2007/02/24 15:00 #9517

Pomysł BCKina jest bardzo ciekawy, ale również trochę niepokoi mnie wykonanie. W końcu sala teatralna nie do końca jest przystosowana do puszczania filmów (nie taka akustyka, nagłośnienie, ekran...). Mam jednak nadzieję, że jeśli pomysł wypali i zainteresowanie będzie odpowiednio duże, to BCKino (albo i całe BCK) przeniesie się do Glorii lub Bałtyku. Miałoby wówczas szersze pole do popisu :)
Wymiana poglądów nie jest niebezpieczna, niebezpieczny jest brak poglądów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

BCKino 2007/02/26 22:21 #9637

Bobohawk napisał: bo ciężko może być o miejscówkę i dobrze by było wcześniej się o to postarać


watpie, raczej sala bedzie swiecila pustkami

Byliscie dzis na seansie, szkoda ze nikt mi o tym nie powiedzial ;)

No nic, nastepnym razem moze sie wybierzemy gronem BFD.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

BCKino 2007/02/27 16:42 #9709

TheArt napisał: szkoda ze nikt mi o tym nie powiedzial ;)

W tym temacie toczyła się żywa dyskusja na ten temat, wystarczyło wejść i zobaczyć ;)

Ciekaw jestem czy ktoś był na wczorajszym seansie? Chciałbym poznać opinie, ilu ludzi było, jak z nagłośnieniem i ogólnie organizacją. Ja niestety zrezygnowałem w ostatniej chwili.

TheArt napisał: watpie, raczej sala bedzie swiecila pustkami

Dlaczego? W Bytomiu jest głód kina i jest mnóstwo ludzi którzy chętnie na takie coś by poszli. Dodatkowo cena nie jest wysoka i media odpowiednio nagłośniły pomysł.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

BCKino 2007/02/27 17:19 #9714

  • Pegrace
  • Pegrace Avatar
  • Gość
  • Gość
Wg mnie akustyka w BCK jest raczej OK do puszczania filmów, w końcu grają tam też koncerty.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: olowpbFantusGhost