Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: 16. Międzynarodowy Festiwal Teatromania 2014

16. Międzynarodowy Festiwal Teatromania 2014 2014/05/12 12:03 #144058

Teatromania to jeden z najciekawszych przeglądów teatralnych naszego regionu, festiwal otwarty na wszystko, co w teatrze intrygujące. Konsekwentnie z roku na rok rozwijana jest jego formuła, a program każdej kolejnej edycji staje się coraz bogatszy.Międzynarodowy Festiwal Teatromania ma charakter przeglądu, prezentuje śląskiej publiczności najciekawsze przedstawienia teatralne zrealizowane w ciągu ostatnich kilku sezonów. Jego program obejmuje prezentacje spektakli teatralnych, spotkania z twórcami, warsztaty teatralne dla młodzieży, warsztaty krytyki teatralnej, spotkanie dyskusyjne. Formuła festiwalu otwarta jest na zróżnicowane stylistycznie przedsięwzięcia, co pozwala na prezentowanie zarówno spektakli teatrów niezależnych, jak i przedstawień teatru repertuarowego. Prezentowane są tu realizacje, które stawiają niewygodne pytania, przełamują konwencje, poszukują oryginalnych środków scenicznego wyrazu. Teatromania wkracza w przestrzeń miasta, odkrywa dla teatru nowe przestrzenie, wyrusza na spotkanie nowych odbiorców.


Założeniem festiwalu jest ukazywanie różnorodności form wypowiedzi teatralnej, różnych inspiracji wykorzystywanych przez zespoły teatralne, różnych środków ekspresji, poszukiwanie tego, co w świecie teatru najbardziej oryginalne i cenne.


Począwszy od 2003 roku program festiwalu obejmuje także spektakle zagraniczne, które reprezentują oryginalne techniki warsztatowe i metody pracy oraz inne spojrzenie na sztukę.

W tym roku zaprezentują się teatry z Hiszpanii, Norwegii, Wielkiej Brytanii, Czech, a także wielu polskich wykonawców.

Cały repertuar na stronie www.becek.pl .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: olowpbFantusGhost