Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Rynek.Nowe oblicze

Rynek.Nowe oblicze 2018/10/17 15:43 #181207

Jest zapowiedz nowego oblicza serca miasta .
Podoba mi się pomysł rewitalizacji rynku.
Ale czy wpisze się to w historię ponad 750 letniego miasta ?
Czy nie warto skupić się na odtworzeniu historycznego rynku sprzed lat?
Co ze śpiącym Lwem ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Rynek.Nowe oblicze 2018/10/17 23:01 #181231

No to jest dziwne. Fundusze europejskie i te na rewitalizację dają tak ogromne możliwości odbudowy Rynku, że aż się prosi aby z tego skorzystać. Ale czy góry znowu nie biorą interesy ?? a przecież odbudowując Rynek w dawnym kształcie i z ratuszem to miasto by ogromnie zyskało. I proszę nie mówić, że to nie to samo, że się nie da. Inne miasta np. Warszawa -Zamek Królewski czy bliżej Gliwice - Rynek powstały tak naprawdę w latach 50!!!!! i są teraz piękne. Przyciągają ludzi. Obecnie mamy 2018 a nie 1950, technologie poszły do przodu na tyle, że taką inwestycję można zrealizować w góra 2 lata a miasto zyska na tym swój dawny urok.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Rynek.Nowe oblicze 2018/10/17 23:28 #181233

Ludzi miał przyciągnąć już tytuł najmilszego miasta. Jak się skończyło- widzimy. Tyle,że wówczas kosztowało to jedynie klikanie grupki zwiedzionych nieszczęśników.

Temat rynku pojawi się w przestrzeni publicznej chyba dopiero wczoraj za sprawą jednego z kandydatów, który chciał zapewne w ten sposób sprawić aby wyborcy dyskutowali raczej o przebudowie tej części miasta niż o limuzynach marki volvo i cenach nieruchomości...

Lwa ustawiłbym na jakimś placu zabaw.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Rynek.Nowe oblicze 2018/10/26 19:06 #181503

Pomysły zabudowy Rynku są ciekawe, choć myślę, że wywołają sporo kontrowersji. Jak tak słyszy się opinie co poniektórych, to w zasadzie są trzy opcje:
1) Duży plac, jak obecnie - czasem trochę ogródków piwnych, czasem jakaś scena, inny event. Krótko - bez zmian, możliwość tymczasowej adaptacji.
2) Zabudować - tylko pytanie czym? Pamiętam, że dużo ludzi, jak budowała się Agora była za, "bo po co takie wielkie przestrzenie w centrum" (to o Placu Kościuszki). Drzewa i ławeczki w dużej ilości? Ryzyko menelstwa i pijaństwa. Jakieś "strefy", jak w reklamie Panka? No niby dobry pomysł, tylko czy można liczyć na dobre wykonanie i utrzymanie się efektu?
3) 50/50, czyli połączenie dwóch opcji wyżej? Niby OK, ale będą jeszcze większe kłótnie co tam upchnąć i co to będzie za dziwaczny plac w opcji "pół na pół". :)

Z mojego doświadczenia wynika, że będą trzy równie wielkie grupy zwolenników i jedna wielka awantura.:)

marcinen napisał: a przecież odbudowując Rynek w dawnym kształcie i z ratuszem to miasto by ogromnie zyskało. I proszę nie mówić, że to nie to samo, że się nie da. Inne miasta np. Warszawa -Zamek Królewski czy bliżej Gliwice - Rynek powstały tak naprawdę w latach 50!!!!!

Kwestia otwarta co rozumiemy pod pojęciem "Ratusz na Rynku". Jeśli siedzibę Urzędu Miasta (historycznie przecież ratusz to był taki właśnie urząd miasta, zresztą do dziś stosuje się te nazwy wymiennie) - to chyba trzeba byłoby cały Rynek zabudować. Nie sądzę, żeby był to najlepszy pomysł...

Jeśli nie urząd miasta, co co w takim budynku miałoby być? Knajpy, puby?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: olowpbFantusGhost