Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Najgroźniejsze decyzje wydane przez prezydenta Bytomia dotyczące odpadów - spis

Najgroźniejsze decyzje wydane przez prezydenta Bytomia dotyczące odpadów - spis 2018/10/28 19:54 #181600

W ostatnim czasie pojawiło się w sieci dużo informacji na temat pozwoleń wydanych przez marszałka dotyczących różnych terenów w Bytomiu.

ZEO.6233.8.2017 dla firmy ORE sp.z.o.o decyzja dotyczy terenu przy ulicy Łokietka 10 oraz TEAIMPLAST sp.z.o.o. czyli porozrzucane ubrania, worki z substancjami niewiadomego pochodzenia, beczki zawierające materiały niebezpiecznego. To wszystko na terenie byłych zakładów "JOPEK" nieopodal Suchej Góry. Decyzja obowiązuje dla firmy ORE do 16.05.2027!

W sprawie terenu przy ul. Magdaleny/Strzelców Bytomskich firma JUROPOL otrzymała decyzje zarówno od marszałka województwa numer 1892/OS/2015 jak i od prezydenta miasta Bytomia: 6233.36/2015. i tu jedna uwaga. Decyzja marszałka wygasła w październiku 2017 roku. Natomiast prezydent Bartyla wydał tej firmie decyzję aż do 21.05.2025. Czyli krótko mówiąc tyle czasu firma JUROPOL na mocy decyzji Bartyli ma prawo "eksploatować" teren przy ul. Strzelców Bytomskich/Magdaleny.

Ponadto prezydent Bytomia wydał całą masę zezwoleń na terenach przy ul. Elżbiety i Pasteura: m. spółce EKO-NIKOL pozwolenie również wydane do 2025 roku: 6233.17.2015, a także HILKIM (do 2024 roku numer pozwolenia: 6233.2.17). Większość zezwoleń wydanych przez marszałka województwa w tym czasie dotyczyła wydobycia ze zwałowiska również na terenach przy ul. Pasteura, Szyby Rycerskie - dla Haldexu przy ul. Zabrzańskiej itd. Pozwolenia zostały wydane na dwa lata.
W przypadku prezydenta wydawano pozwolenia na 9 lub 10 lat. Dlaczego? Co ciekawe "Haldex" na rekultywację terenów dostał 2 lata. No i w tyle zadelkarował przywrócenie terenów do stanu pierwotnego. Pozostali "gracze" zamierzają się bawić dalej.

Wydanie pozwolenia przy ul. Magdaleny do roku 2025 jednoznacznie powinno pokazać wszystkim niedowiarkom, że celem "wyrównania" terenu nie była jego rekultywacja, czy pozyskanie inwestora bo taki proces nie powinien trwać 10 lat!

Te, oraz inne koszmarne decyzje mam nadzieję, że zostaną skrócone, ograniczone, a wobec firm, których będzie prawna możliwość wycofania - cofnięte...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: olowpbFantusGhost


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.