Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Bezdomni bytomianie

Bezdomni bytomianie 2016/08/23 13:32 #168076

Bezdomni w mediach.

Rozmawiałem ostatnio z pewnym telewizyjnym dziennikarzem z Chorzowa. To było na Dworcowej, pytał, czy nie ma tu bezdomnych, bo zawsze byli a teraz ich nie widzi i potem skwitował, że kupcy z Dworcowej spotkali się ze strażą miejską ws. bezdomnych i jak widać poskutkowało (SM przegoniła ich). Dziennikarz wydał mi się negatywnie nastawiony do bezdomnych.

Jakiś czas później czytałem, że w Opolu zlikwidowano ławkę, bo spotykali się na niej bezdomni - artykuł napisany z negatywnym nastawieniem do bezdomnych: nto.pl "Opole: zniknęła ulubiona ławka bezdomnych".

www.nto.pl/nasze-sprawy/a/opole-zniknela...bezdomnych,10477848/

Zacząłem szukać artykułów o bezdomnych w Bytomiu i z tego co widzę nie jest to popularny temat a jeśli jacyś dziennikarze go poruszają, to rozmawiają ze Strażnikami Miejskimi, z urzędnikami pomocy społecznej, ale... przynajmniej z tego co widzę.... nigdy z samymi bezdomnymi.

P.S. Słyszeliście, żeby ktoś ostatnio taką popularną piosenkę nagrał?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bezdomni bytomianie 2016/08/24 10:45 #168091

Pozornie zniknęli - teraz okupują plac Grunwaldzki. Osobiście cieszę się, że SM ich tępi, są natarczywi, wulgarni, potrafią opluć człowieka za odmowę dania pieniędzy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bezdomni bytomianie 2016/08/24 22:46 #168119

Bezdomni w mediach...na szczęście nie chodzi o Bytom.
wiadomosci.onet.pl/slask/zabrze-bezdomny-pobil-dziecko/swc2z4

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bezdomni bytomianie 2016/08/25 08:04 #168124

toled napisał: Pozornie zniknęli - teraz okupują plac Grunwaldzki. Osobiście cieszę się, że SM ich tępi, są natarczywi, wulgarni, potrafią opluć człowieka za odmowę dania pieniędzy.


W ogóle bytomianie okupują to miasto.
Bytomianie statystycznie są wulgarni.
Nie zdarzyło mi się, żeby bezdomny mnie opluł, więc jeśli Tobie się to zdarzyło, to nie jest to jakaś grupowa cecha a indywidualny przypadek wymagający indywidualnego rozpoznania.

W moim odczuciu o wiele bardziej uciążliwi są kierowcy, zwłaszcza ci postępujący nielegalnie. SM się nimi nie za bardzo przejmuje. A szczytem bezczelności jest notoryczne nielegalne parkowanie pod komisariatami.

71hanysek napisał: Bezdomni w mediach...na szczęście nie chodzi o Bytom.
wiadomosci.onet.pl/slask/zabrze-bezdomny-pobil-dziecko/swc2z4


No właśnie, do końca nie wiadomo jak to było, ale jak ktoś napisał w komentarzu: "bezdomny po wypiciu zawsze będzie winny", inni sugerują, że chłop chciał trafić pod dach więzienia. Są też opinie, że chłopcy dokuczali bezdomnemu.

Cechą polskich mediów w tego typu materiałach są braki wersji oskarżonych. Zwykle rozmowa jest z policją i osobami uznanymi za ofiary.
Chociaż tutaj rozmowa była tylko z policją, to też spytano o przyczyny zachowania bezdomnego, który jednak "nie potrafił powiedzieć dlaczego zaatakował 10-latka".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bezdomni bytomianie 2016/09/27 18:19 #168570

3 posty - 3 razy SM. Czy mamy do czynienia z typowym naganiaczem na SM czy po prostu tak sie utarło, że tylko i wyłącznie SM zajmuje się bezdomnymi ? A gdzie wzmianka o działaniach Policji w tym zakresie? Nie ma. Dlaczego mnie to nie dziwi?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bezdomni bytomianie 2016/09/28 21:23 #168582

ktokolwiek napisał: 3 posty - 3 razy SM. Czy mamy do czynienia z typowym naganiaczem na SM czy po prostu tak sie utarło, że tylko i wyłącznie SM zajmuje się bezdomnymi ? A gdzie wzmianka o działaniach Policji w tym zakresie? Nie ma. Dlaczego mnie to nie dziwi?


Czemu w ogóle zakładasz, że osobami bezdomnymi miałyby się zajmować formacje siłowe?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bezdomni bytomianie 2016/09/29 12:11 #168587

Bo bezdomni często są natarczywi, co w połączeniu ze stanem "po alkoholu" bywa szczególnie nieprzyjemne.

Przykładowy bytomski bezdomny: siedzieliśmy ze znajomymi w ogródku kawiarni. Podszedł bezdomny, chce 1zł. Daliśmy mu 1zł, żeby był święty spokój. Po jakimś czasie przenieśliśmy się z kawiarni do restauracji przecznicę dalej. Siedzimy w ogródku. Podchodzi ten sam bezdomny. Pyta o 1zł. Mówimy, że już przecież dostał. A on zaczął się awanturować, wyzywać nas i takie tam.

To nie jest nietypowa przypowieść. Dlatego bezdomni kojarzą się z formacjami siłowymi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Ghost


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.

Media społecznościowe

Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone