Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Mam już dość tych ludzi!

Mam już dość tych ludzi! 2017/05/23 00:35 #172328

Dzisiaj na sesji, na pytanie radnego Andrzeja Kostka, czy i w jaki sposób prezydent Bartyla realizuje uchwałę Rady Miejskiej z 20 kwietnia odnośnie przeprowadzenia audytów w spółkach miejskich, jego przedstawiciel odpowiedział, że [b]prezydent zobowiązał zarządy spółek, aby same przeprowadziły audyt we własnej sprawie. (obie wypowiedzi między 46 a 48 minutą).
bytomski.pl/forum-bytomia/newsroom/13158...miejskiej-22-05-2017

Przypominam, że uchwała została podjęta nie 24, ale 20 kwietnia!
bip.um.bytom.pl/bip/;jsessionid=4D99AED6...8A18836D88E32191DB7F

Zatem na dzisiejszej sesji prezydent miał obowiązek przedstawić CO ZROBIŁ. Nie zrobił tego jednak!
Z wypowiedzi jego pracownika wynika, że prezydent zobowiązał zarządy spółek aby same przeprowadziły audyt we własnej sprawie. Podkreślił, że taka opcja była zawarta w uchwale!

No cóż, znowu mamy przykład zwykłej bezczelności.

Po pierwsze, w uchwale jest zapisane zobowiązanie prezydenta „do zlecenia bezpośrednio lub poprzez Zarządy spółek” audytów z działalności wymienionych spółek.
Zdanie te nie daje żadnej możliwości interpretacyjnej! To co zrobił prezydent to zwykła, prostacka próba obejścia zobowiązania.

Po drugie, nie słyszałem aby audyt dot. działalności jakiegoś podmiotu był wykonany przez ten sam podmiot, zwłaszcza jeżeli ma się podejrzenia co do legalności działań podejmowanych przez zarząd/kierownictwo jednostki. To tak, jakby zlecić złodziejom, by sami osądzili swoje złodziejskie praktyki!

Po trzecie, uchwała zobowiązuje prezydenta „do zlecenia przeprowadzenia audytu w terminie 30 dni od wejścia w życie uchwały”.
Zatem można stanowczo stwierdzić, że prezydent nie wykonał uchwały RM z dnia 20 kwietnia 2017 r.

Nie rozumiem dlaczego radni pozwalają, aby prezydent ich tak lekceważył!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: olowpbFantusRobert Białas