Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
 • Strona:
 • 1

TEMAT: Śląska Karta Usług Publicznych

Śląska Karta Usług Publicznych 2010/12/01 21:09 #60903

 • mk1992
 • mk1992 Avatar Autor
 • Gość
 • Gość
Jak wynika z poniższego artykułu, najdalej w lipcu 2013 roku będziemy już mieli Śląską Kartę Usług Publicznych (o ile będzie sens jej wdrożenia w życie, bo jeśli tramwaje rozsypią się do reszty, a pociągi zostaną do tego czasu polikwidowane, to nie widzę potrzeby tworzenia takiej karty, no ale to już zupełnie inna historia... ;) )

Przetarg na wdrożenie Śląskiej Karty Uslug Publicznych

Jeszcze przez miesiąc można składać oferty w wartym ok. 130 mln zł przetargu na dostawę, wdrożenie i utrzymanie systemu Śląskiej Karty Usług Publicznych. Jak podaje PAP, będzie to najbardziej złożony system tzw. elektronicznej karty miejskiej w Polsce - uczestniczy w nim m.in. 21 samorządów.

Jak poinformował PAP we wtorek prezes koordynującego prace nad Kartą Komunikacyjnego Związku Komunalnego GOP (KZK GOP) Roman Urbańczyk, to główny przetarg w ramach całego przedsięwzięcia - obejmuje m.in. stworzenie i wdrożenie bazy komputerowej oraz oprzyrządowania we wszystkich pojazdach i w instytucjach miejskich i okołomiejskich.

Prócz popularnego już w wielu polskich miastach (np. Warszawie) systemu opłat za korzystanie z transportu zbiorowego metodą zbliżeniową, śląska Karta - mogąca działać na zasadzie bezstykowej i stykowej - umożliwi przechowywanie m.in. podpisu elektronicznego użytkownika, pozwalając np. na załatwianie spraw urzędowych w trybie on-line.

Jedną z oczekiwanych w regionie funkcji Karty ma być objęcie całej aglomeracji katowickiej wspólnym biletem komunikacji tramwajowej, autobusowej i kolejowej. Do tej pory uniemożliwiała to skala komplikacji obliczeń przy podziale wpływów z takiego biletu między KZK GOP, który organizuje komunikację tramwajową i autobusową, a Przewozami Regionalnymi - informuje PAP.

Ogłoszony w połowie listopada przetarg obejmuje m.in. utworzenie dwóch centrów przetwarzania danych (podstawowego i zapasowego), stworzenie portalu klienta, wyposażenie sieci akceptacji Karty w infrastrukturę sprzętową i oprogramowanie, wyposażenie samorządów w urządzenia umożliwiające zapis i odczyt z karty certyfikatu podpisu elektronicznego, stworzenie sieci doładowań Karty, wydanie i obsługę poprzez uprawnioną instytucję 700 tys. kart oraz prowadzenie rozliczeń.

Zgodnie z zapisami przetargu, cały system powinien zostać wdrożony w ciągu 21 miesięcy od podpisania umowy - nie później niż do końca lipca 2013 r. Potem zwycięzca przetargu będzie go obsługiwał jeszcze przez ponad 5 lat - podaje PAP.


Ĺšródło: CLICK

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Śląska Karta Usług Publicznych 2010/12/01 22:28 #60906

 • wigru
 • wigru Avatar
 • Gość
 • Gość
Bardzo dobry pomysł, cieszę się że nareszcie ktoś to wprowadzi. Podobne rozwiązania w innych aglomeracjach działają już od lat, najczęściej zagranicą. Tam gdzie to widziałem, to oprócz opłaty za przejazd komunikacją publiczną można jeszcze zapłacić za parking na mieście, pod marketem, za telefon i metro.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Śląska Karta Usług Publicznych 2010/12/02 10:24 #60934

 • Bytomiok
 • Bytomiok Avatar
 • Gość
 • Gość
Oby to działało równie sprawnie co już nieistniejąca Śląska Kasa Chorych.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Śląska Karta Usług Publicznych 2010/12/02 11:16 #60944

Bytomiok napisał: Oby to działało równie sprawnie co już nieistniejąca Śląska Kasa Chorych.


Kasa nie istnieje, ale system został. Potem się wszyscy dziwią, że u nas to takie proste :) .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

 • Strona:
 • 1
Moderatorzy: Ghost


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.

Media społecznościowe

Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone