Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Referendum w Gliwicach

Referendum w Gliwicach 2009/11/08 13:44 #32565

  • Edgar
  • Edgar Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Dziś w Gliwicach odbywa się referendum w sprawie odwołania Prezydenta Zygmunta Frankiewicza, jako mieszkańcy sąsiedniego miasta, może nawet pracujący czy kształcący się w Gliwicach macie jakieś przemyślenia?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Referendum w Gliwicach 2009/11/08 15:07 #32566

  • mke80
  • mke80 Avatar
  • Gość
  • Gość
przemyslenia takie ze cale te referendum jest o kant dupy rozbic.
Bo niby co niby maja do zarzucenia Frankiewiczowi, poza tym ze zlikwidowal bany??
ani go CBA w kajdanach nie wyprowadzala ani o mobbing go nikt nie oskarzyl, ani lewych przetargow wiec w ogole o co chodzi??
ze sie komus jego twarz nie podoba??
a druga sprawa jaki sens jest robic referendum na niecaly rok przed wyborami??

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Referendum w Gliwicach 2009/11/08 15:09 #32567

  • Dyńka
  • Dyńka Avatar
  • Gość
  • Gość
Byłem w piątek w Gliwicach i rozmawiałem na temat pana Frankiewicza.Żadna osoba z którą rozmawiałem nie wypowiadała się na jego temat pozytywnie.Najcięższym zarzutem kierowanym pod jego adresem jest likwidacja komunikacji tramwajowej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Referendum w Gliwicach 2009/11/08 23:03 #32582

  • Szeregowy
  • Szeregowy Avatar
  • Gość
  • Gość
cus wiadomo?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Referendum w Gliwicach 2009/11/08 23:14 #32583

  • BU
  • BU Avatar
  • Gość
  • Gość
Frekwencja na referendum podobno żenująco niska. Znajomy z komisji mówił, że do południa w jego obwodzie wyniosła ok. 5%... Aby wyniki referendum były uznane za wiążące musiałoby głosować około 33 tys. osób. Podpisy pod wnioskiem o zwołanie referendum złożyło ok. 16 tys. Gliwiczan.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Referendum w Gliwicach 2009/11/08 23:24 #32585

  • elwe
  • elwe Avatar
  • Gość
  • Gość

Dyńka napisał: Byłem w piątek w Gliwicach i rozmawiałem na temat pana Frankiewicza.Żadna osoba z którą rozmawiałem nie wypowiadała się na jego temat pozytywnie.Najcięższym zarzutem kierowanym pod jego adresem jest likwidacja komunikacji tramwajowej.



Rozmawiałeś z ludźmi na ulicy? Czy z jakimiś swoimi znajomymi, których poglądy niekoniecznie są reprezentatywne?

Śmiałbym też stwierdzić, że jeśli najcięższym zarzutem jest likwidacja tramwajów, to cała reszta musi być już zupełnie błaha.

Nawiasem mówiąc, ja słyszałem bardzo sporo pozytywnych opinii o likwidacji tramwajów przez Frankiewicza. Oczywiście wybiórczych i niereprezentatywnych.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Referendum w Gliwicach 2009/11/09 11:36 #32591

  • Edgar
  • Edgar Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Niestety, ale gliwiczanie nie zdali egzaminu z dojrzałości demokratycznej na szczeblu lokalnym i referendum jest nieważne ze względu na zbyt niską frekwencję.

Szkoda, że nie wyrażono wotum nieufności wobec człowieka, który wbrew panującym trendom oraz z pogardą dla tworzącej się w bólach metropolii Silesia niszczy szynowy publiczny transport mający być kręgosłupem aglomeracji pod płaszczykiem rzekomych oszczędności.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Referendum w Gliwicach 2009/11/09 14:26 #32595

  • elwe
  • elwe Avatar
  • Gość
  • Gość

Edgar napisał: Niestety, ale gliwiczanie nie zdali egzaminu z dojrzałości demokratycznej na szczeblu lokalnym i referendum jest nieważne ze względu na zbyt niską frekwencję.

Szkoda, że nie wyrażono wotum nieufności wobec człowieka, który wbrew panującym trendom oraz z pogardą dla tworzącej się w bólach metropolii Silesia niszczy szynowy publiczny transport mający być kręgosłupem aglomeracji pod płaszczykiem rzekomych oszczędności.


A może właśnie zdali ten egzamin wzorowo, nie dawszy się sprowokować? To referendum było bezsensownym aktem walki politycznej, gdzie likwidacja tramwajów była jedynie błahym pretekstem do wywołania bezcelowej burzy. Organizowanie całej tej szopki w sytuacji, gdy za rok odbyć się mają planowe wybory samorządowe było po prostu aktem najwyższej głupoty. Koszty zorganizowania samego plebiscytu, koszty kampanii itp. rzeczy, w sytuacji, gdy za rok cały spektakl się powtórzy. Dodajmy, że w sytuacji, gdyby faktycznie Frankiewicza odwołano, najprawdopodobniej na jego miejsce powołany zostałby komisarz, czyli jakiś niewadomoktoś. Zapewne byłoby to bardzo demokratyczne? Nie mówiąc o tym, że z punktu widzenia jakichś kluczowych decyzji mogących wpłynąć na rozwój miasta, które taka osoba podejmowałaby albo z uwzględnieniem interesów bliżej nieokreślonych, albo nie podejmowałaby wcale (co byłoby z jej strony działaniem odpowiedzialnym i najsłuszniejszym z możliwych), odwołanie Frankiewicza jedynie zaszkodziłoby miastu, a nie pomogło (abstrahując w tym momencie od wszelkich innych ocen tej osoby).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Referendum w Gliwicach 2009/11/09 14:59 #32599

  • AstroPB
  • AstroPB Avatar
  • Gość
  • Gość
edit