Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Halloween z Nickiem Cave'em

Halloween z Nickiem Cave'em 2014/10/24 17:26 #150802

Kinoteatr Rialto w Katowicach zaprasza na Wieczór Halloweenowy

31 października | piątek | 20.00

Halloween z Nickiem Cavem

20 000 dni na ziemi
, reż. J. Pollard , I. Forsyth, Wielka Brytania, 2014, 97 min

W wieczór upiorów i strzyg zapraszamy na spotkanie z Jego Mrocznością Nickiem Cavem. A wszystko za sprawą premiery filmu „20 000 dni na ziemi”- niezwykłego dokumentu poświęconemu temu artyście.

Projekcję filmu poprzedzi schyłkowy i baaardzo przygnębiający pokaz mody, który przeniesie widza w jesienny, melancholijny świat leśnych wędrówek i wystraszy wizją nuklearnej zagłady.

Pierwsza część pokazu będzie premierową prezentacją jesienno/zimowej kolekcji Scouts Camp inspirowanej amerykańskimi skautami, biwakami i Alaską, hołdującą idei przetrwania człowieka w bezwzględnym świecie dzikiej natury. Poszczególne elementy kolekcji budują tajemniczą, niedopowiedzianą historię podróży przez życie człowieka, pogodzonego z ciągłym ruchem ziemi i przemijającym czasem, co podkreślają zabawne, nieco ironiczne symbole-aplikacje.

Druga część pokazu to mroczna wizja świata po wybuchu bomby atomowej i człowieka, który musi odnaleźć się w nowej, radioaktywnej rzeczywistości. Endless Dust to nuklearny koniec świata okryty odzieżą i akcesoriami inspirowanymi współczesnym koczownikiem i ubiorem rdzennych mieszkańców świata. Kolekcja ta to funkcjonalny, przekształcalny mix tkanin i faktur o kolorystyce nawiązującej do miejskiej dżungli; szkła, betonu, metalu.

Marka GOES TO M to fuzja wygodnego kroju z bogatym zdobnictwem wykonanym techniką aplikacji, polegającą na naszywaniu elementów z różnorodnych tworzyw na materiał, czego efektem jest powstanie autorskiej tkaniny artystycznej. Krótkie serie powstające dwa razy do roku w pracowni marki, pod okiem autorki Magdy Pogorzelskiej są unikatowe, odmienne, pełne humoru i dystansu do powierzchnie przyjętych kanonów.


Opis filmu:

Nick Cave od lat jest jedną z najbardziej fascynujących i enigmatycznych postaci świata muzyki, literatury i filmu. Jego wyjątkowy filmowy portret, "20 000 dni na Ziemi", czyni go jeszcze bardziej tajemniczym. Dzień numer 20 000 w życiu Nicka Cave'a - od dźwięku budzika wczesnym rankiem do nocnego spaceru wzdłuż plaży po koncercie - zamienia się w niezwykły i fascynujący portret artysty. Widzimy sceny, w których Cave rozmawia z terapeutą o swoim dzieciństwie, albo przegląda zdjęcia z szalonych lat, gdy zaczynała się jego kariera. Materiały z sal prób i studiów nagraniowych przeplatane są wypowiedziami muzyków, którzy z nim pracowali: Blixy Bargelda z The Bad Seeds, czy Kylie Minogue. Widzimy go także w sytuacjach zupełnie prywatnych, gdy w domu ogląda z dziećmi film lub spotyka się z przyjacielem. Obrazom towarzyszy narracja napisana i czytana przez samego Cave'a, który dzieli się z widzami swoimi poglądami na życie i wprowadza nas w tajniki tworzenia muzyki przy okazji nagrywania płyty "Push the Sky Away".

Bilety: 25 zł

Zwiastun filmu:


Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Halloween z Nickiem Cave'em 2014/10/26 19:45 #150855

Polecam na jesienny wieczór szklaneczkę wina, jakąś miłą osobę obok i jeden z moich ulubionych utworów Cave'a:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Halloween z Nickiem Cave'em 2014/10/26 20:37 #150857

belfi napisał: Polecam na jesienny wieczór szklaneczkę wina, jakąś miłą osobę obok i jeden z moich ulubionych utworów Cave'a:


wiec polecam to, kiedys grali czesto, potem tylko w okolicach walę tynki
ale moim zdanie spektakl przedni i warto
www.korez.art.pl/nowa/spektakle.php?id_spektakl=2

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Ghost


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.

Media społecznościowe

Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone