Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Kapela ze wsi Warszawa, Dagadana - koncert

Kapela ze wsi Warszawa, Dagadana - koncert 2014/06/13 13:45 #145194

Zapraszamy do katowickiego Kinoteatru Rialto na drugą edycję Festiwalu Muzyki Świata Ogrody Dźwięków.


27 czerwca | piątek | 19.00

Dagadana

Polsko-ukraińska grupa, w której muzyce przeplata się jazz, folk i elektronika. Ciepłe wokalizy, przetwarzanie głosu na żywo, odważne plastikowe brzmienia czy transowy kontrabas to tylko niektóre ze sposobów zespołu na oczarowanie słuchacza. Międzykulturowy projekt przypadnie do gustu każdemu, kto jest otwarty na słowiańską duszę - szaloną i łagodną zarazem.

Canzoniere Grecanico Salentino

Najstarszy istniejący zespół grający tradycyjną muzykę Półwyspu Salentyńskiego, która obecnie przeżywa swój renesans. Charakterystycznym jej elementem jest taniec pizzica, według legendy mający moc unieszkodliwić jad tarantuli. Występy Canzoniere Grecanico Salentino to eksplozja energii i rytmu, magiczne połączenie muzyki i tańca.


28 czerwca | sobota | 19.00

Kapela ze Wsi Warszawa

Znana z awangardowych interpretacji muzyki ludowej z Mazowsza. Mimo wierności tradycyjnym technikom gry i śpiewu, pełne inwencji wykonania dawnych utworów brzmią świeżo i są w pełni zrozumiałe dla współczesnego odbiorcy. Siłą Kapeli są koncerty, których zespół zagrał już setki na wszystkich pięciu kontynentach.

Antonio Castrignanò
Pochodzi z Apulii i jest obecnie jednym z symboli muzyki salentyńskiej. Czerpiąc z bogatej tradycji przeszłości, jednocześnie nie zamyka się na współczesne brzmienia. Wraz ze swoim wieloosobowym zespołem jest jednym z gospodarzy festiwalu muzycznego La Notte della Taranta, który co roku przyciąga ponad 100 tys. osób tańczących w rytm hipnotyzującego tamburyna.

Organizatorem imprezy jest Instytucja Kultury Katowice-Miasto Ogrodów.


Karnet jednodniowy - przedsprzedaż: 10 (Karta Seniora) i 20 zł (normalny).
Karnet jednodniowy - w dniu koncertu: 15 (Karta Seniora) i 30 zł (normalny).Więcej informacji i rezerwacja miejsc tutaj
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Ghost


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.