Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Zapraszamy do Bytomia

Zapraszamy do Bytomia 2018/01/31 18:56 #177082

"Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali osiem osób, w tym burmistrza Pułtuska i jego zastępcę – dowiedział się reporter „Wiadomości” TVP. Zatrzymania mają związek ze sprawą korupcyjną dotyczącą przetargów budowlanych w ich obecnym i poprzednim miejscu zatrudnienia". Przeczytałem wczoraj w internecie. "Sprawa dotyczy nieprawidłowości w przetargach na 4 mln zł na prace remontowe w szkole i na budowę miejskiego żłobka – mówi Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej CBA. Pozostali zatrzymani to wiceburmistrz Pułtuska, dwaj urzędnicy miejscy, prezes i księgowa Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Pułtusku oraz dwóch przedsiębiorców".

Tak sobie to czytam i chcąc nie chcąc wracam myślami do mojego rodzinnego miasta. Czy to nie o nim pisał Dziennik Zachodni słowami: "Ponad 13 mln zł według ewidencji księgowej, wynosi wartość studni głębinowych w Tarnowskich Górach, które w 2014 roku zakupiło Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne. Według raportu firmy Deloitte z audytu, jaki przeprowadzono w połowie ubiegłego roku, w momencie zakupu tych ujęć ich wartość faktyczna wynosiła niewiele ponad 10 mln zł, a spółka przy zakupie ujęć przepłaciła kilka milionów złotych. Ostatecznie kupiono je za około 18 mln zł". To tam 4 miliony, a tu tylko na studniach 8 milionów. Gdzie prawo. gdzie sprawiedliwość?

A przecież tylko ta sprawa ma swój ciąg dalszy: "Co ciekawe, jak na razie przynoszą one same straty mimo tego, że woda z nich jest sprzedawana na rzecz Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Tarnowskich Górach. W 2015 strata wyniosła ok. 715 tys. zł, w 2016 r. 663 tys. zł a w bieżącym, po siedmiu miesiącach, naliczono 379 tys. zł".

Lista tego typu zdarzeń w Bytomiu jest znacznie dłuższa, przypomnę o byłym radnym, jego siostrze, dziewczynie, o króliku i znajomych królika, o długiej liśćie i niezliczonych tonach odpadów (w tym niebezpiecznych), które zalegają w Bytomiu, a wartość tej „inwestycji” to dziesiątki milionów zlotych. A co? I NIC!! Bo są równi i równiejsi, bo jest Pułtusk i jest Bytom.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zapraszamy do Bytomia 2018/01/31 20:38 #177084

Widocznie - nie zatrzymali całego Tuska - to chociaż puł czy "pół" się udało.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: olowpbFantus