Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
 • Strona:
 • 1

TEMAT: Rewitalizacja Bytomki cd czyli cztery kolejne boiska piłkarskie. Czy to ma sens?

Rewitalizacja Bytomki cd czyli cztery kolejne boiska piłkarskie. Czy to ma sens? 2017/08/16 20:28 #173400

Miasto chwali się, że Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace związane z rekultywacją blisko 30 ha w pobliżu rzeki Bytomki w Szombierkach i Łagiewnikach. Termin realizacji inwestycji stał pod znakiem zapytania, bowiem jeden z oferentów złożył odwołanie od wyników przetargu do Krajowej Izby Odwoławczej. Nie dziwię się odwołaniu, mogę zdziwić się rozstrzygnięciu, ponieważ wybrana przez miasto firma, samodzielnie nie zdoła wykonać tak dużego projektu. Tą firmą jest AGC Bytom – mówi Robert Ky, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bytomiu. Jak zawsze warto zajrzeć do Krajowego Rejestru Sądowego i sprawdzić firmę. Jest to według adresu spółka mieszcząca się przy ulicy Golfowej w Bytomiu, na czele której stoi Rafał Aleksander Goli. Wpisana 12.01.2015 z kapitałem zakładowym 5000zł.
W dniu rejestracji przedmiotem działalności spółki było:
• działalność usługowa związana z zagospodarowaniem terenów zielonych,
• sprzedaż detaliczna,
• restauracje i inne placówki gastronomiczne,
• przygotowywanie i dostarczanie żywności,
• przygotowywanie i podawanie napojów,
• wynajem i zarządzanie nieruchomościami,
• reklama,
• wypożyczanie i i dzierżawa artykułów użytku osobistego i domowego,
• działalność związana ze sportem.
Nie wiem ile tego typu inwestycji spółka przeprowadziła do dnia dzisiejszego, czyli jakie jest jej doświadczenie w rewitalizacja terenów poprzemysłowych. Życzę miastu, jak i wykonawcy, aby zadanie to zostało wykonane solidnie i terminowo.

Temat ten jest mi szczególnie bliski, ponieważ podjąłem ten temat i rozpocząłem jego realizację w trakcie mojej prezydentury, zabiegając o środki min. w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska. Dzięki przygotowanej dokumentacji, za prawie 730 tys. zł. z dotacji w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013, Bytom pozyskał na ten cel 25,5 mln zł i projekt ten będzie realizowany. Niestety obecny gospodarz ulicy Parkowej, jak zawsze przesunął ciężar projektu na sport. Ponownie zadaję pytanie czy w ramach tego projektu muszą powstać cztery komunalne, ogólnie dostępne boiska, pokryte trawą naturalną, ogrodzone, oświetlone, odwadniane i nawadniane wraz z wymaganym zapleczem technicznym i socjalno-sanitarnym oraz miejscami siedzącymi? Czy aż takie mamy zainteresowanie piłką nożną? Nie ma innych dyscyplin? Nie ma możliwości budowy innej infrastruktury sportowej? Nie mam wątpliwości, że gro z 30 milionów złotych (bo taki jest łączny koszt projektu) zostanie wydatkowane na boiska piłkarskie.

„Nowy” kierownik Biura Prasowego Katarzyna Nylec dwoi się i troi, aby ratować el presidente i próbować „utrzymać” wodza na powierzchni. Do jej kolejnych obowiązków dołączyła strona Bartyli na Fecebooku. Mogę o tym pisać, ponieważ wszystkie swoje strony, profile na portalach społecznościowych, jak również bloga, prowadzę od zawsze sam. El presidente niestety bez pomocy, to latami potrafi „swoje” strony, profile zaniedbać, zostawić odłogiem. Taka zresztą jego taktyka, uaktywnia się tylko przed kampanią lub kiedy uważa, że mają miejsce wydarzenia dla niego niebezpieczne. Kto nie wierzy, może sam ocenić…s

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Rewitalizacja Bytomki cd czyli cztery kolejne boiska piłkarskie. Czy to ma sens? 2017/08/16 22:26 #173402

Nie mniej nie ma już boiska w Łagiewnikach, Czarnych, Bobrka. W chwili obecnej ciężko jest wynająć boisko do trenigów młodzeży. Mówimy tylko o piłce nożnej. W Bytomiu swego czasu i pewnie teraz działa sekcja rugby, która utraciła boiska Czarnych. Proponuję aby jedno z boisk z prawdziwą lub sztuczną trawą było prawie profesjonalnym boiskiem do rugby. Jest w Bytomiu grupa zapaleńców którzy się tym sportem interesują.
Nawet teraz obserwuję przez znajomych taką grupę szkolącą młodzież pod nazwą Akademii Rugby Hegemon, która jak wynika z publikowanych zdjęć stara się zagospodarować boczne boisko GKS Rozbark. Sami sprzątają i dbają.
Czy w takim razie dla takich zapaleńców nie warto zbudować w ramach projektu profesjonalnego boiska do rugby?? i może nawet zrolkowiskiem. Niech przykładem takiego boiska będzie to w Rudzie Śląskiej Orzegowie tzw. Burloch Arena. Kto nie był to zapraszam do oględzin. I zobaczcie ile tam jest ludzi!!! a swego czasu w Bytomiu rugby też miało spore poparcie wsród społeczności to myślę, że u nas też można liczyć na wsparcie publiki oraz gości chcących skorzystać np. z rolkowiska.
The following user(s) said Thank You: Piotr Koj

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Rewitalizacja Bytomki cd czyli cztery kolejne boiska piłkarskie. Czy to ma sens? 2017/08/17 08:37 #173407

Pytanie tylko, czy rzeczywiście trzeba budować te boiska pod granicą ze Świętochłowicami? Wydaje mi się, że takie obiekty są potrzebne bliżej osiedli, a nie w miejscu, do którego da się dojechać wyłącznie samochodem, bo nawet autobusy kursują tam od święta.
The following user(s) said Thank You: Piotr Koj

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Rewitalizacja Bytomki cd czyli cztery kolejne boiska piłkarskie. Czy to ma sens? 2017/08/18 20:15 #173451

MephiR napisał: Pytanie tylko, czy rzeczywiście trzeba budować te boiska pod granicą ze Świętochłowicami? Wydaje mi się, że takie obiekty są potrzebne bliżej osiedli, a nie w miejscu, do którego da się dojechać wyłącznie samochodem, bo nawet autobusy kursują tam od święta.


Kiedyś był taki serial paradokumentalny: "Serce z węgla". Opowiadał m.in. o górnikach, którzy dostali odprawy. Ten nagły przypływ pieniędzy próbowali jakoś zagospodarować i tu się zaczynał smutny humor tego serialu, bo wydawali te pieniądze na jakieś proste marzenia, których czar mijał szybko. Mówiąc krótko, nie byli gospodarni, nie umieli na chłodno obchodzić się z takimi pieniędzmi, co by nie powiedzieć jednak w obliczu utraty pracy.

Oczywiście to był tylko serial, nastawiony na groteskowość postaci, ale zastanówcie się, czy nie znacie takich osób wokoło siebie.

W każdym razie obecna ekipa kojarzy mi się z takimi ćmokami.
The following user(s) said Thank You: Piotr Koj

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Rewitalizacja Bytomki cd czyli cztery kolejne boiska piłkarskie. Czy to ma sens? 2017/08/18 21:04 #173454

 • myszaty
 • myszaty Avatar
 • Z dala
 • Platinum Boarder
 • Platinum Boarder
 • Posty: 1066
 • Otrzymane podziękowania: 90
Ratnik, ja bym mógł książkę napisać o tych co dostali odprawy i tu się z tobą zgodzę że obecna ,,ekipa" jak to nazwałeś działa na zasadzie po nas choćby potop, a najgorsze że do skoku na stołki szykuje się wcale nie lepsza...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Rewitalizacja Bytomki cd czyli cztery kolejne boiska piłkarskie. Czy to ma sens? 2017/08/19 01:37 #173458

del

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Rewitalizacja Bytomki cd czyli cztery kolejne boiska piłkarskie. Czy to ma sens? 2017/08/19 22:54 #173473

Chciałoby się powiedzieć czemu Bytom się nie uczy na doświadczeniach innych!!! Dzisiejsza wiadomość z gazetą.pl: Ruda Śląska za 10mln oddaje stadion lekkoatletyczny z zapleczem i trybuna na 900 miejsc!!!!

Czy w Bytomiu już nic nie będzie tylko boiska do piłki nożnej???
The following user(s) said Thank You: Piotr Koj

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Rewitalizacja Bytomki cd czyli cztery kolejne boiska piłkarskie. Czy to ma sens? 2018/10/23 13:56 #181363

W sumie mogli jedno z tych boisk przeznaczyć na korty tenisowe albo boisko do kosza czy siatkówki.
Ale rozumiem że będą tam rozgrywane w jednym czasie mecze 8 drużyn piłkarskich :).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Rewitalizacja Bytomki cd czyli cztery kolejne boiska piłkarskie. Czy to ma sens? 2018/10/25 17:47 #181461

Tak wyglądają tereny, które podobno zostały zrewitalizowane. Doły zostały czymś zasypane, śmierdzi tam. Idealne miejsce na uboczu a rewitalizacja to przykrywka. Zdjęcia sprzed roku i pozwalam na ich kopiowanie oraz publikowanie.
Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:RE: Rewitalizacja Bytomki cd czyli cztery kolejne boiska piłkarskie. Czy to ma sens? 2018/10/25 18:18 #181462

creek73 napisał: Ale rozumiem że będą tam rozgrywane w jednym czasie mecze 8 drużyn piłkarskich :).


Tam się przeniesie Polonia bo pieniędzy na dokończenie pozorowanych prac przy Olimpijskiej nie będzie przez najbliższe kilka jak nie kilkanaście lat.
The following user(s) said Thank You: Sir Zorro

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:RE: Rewitalizacja Bytomki cd czyli cztery kolejne boiska piłkarskie. Czy to ma sens? 2018/11/02 09:01 #181713

Rewitalizacja wg Bartyli

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:RE: Rewitalizacja Bytomki cd czyli cztery kolejne boiska piłkarskie. Czy to ma sens? 2018/11/02 18:04 #181732

Te ostatnie zdjęcia to z tego co kojarzę tereny Haldexu, który eksploatuje tam hałdę wydobywając skały płonne, dokładając szlam z oczyszczalni ścieków i mieszając go z resztkami węgla z hałdy przez instalację, którą widać na 3 zdjęciu. Opowiadał o tym Michał Goli z Armady. Te wcześniejsze foty to jakiś bliski teren?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

 • Strona:
 • 1
Moderatorzy: olowpbFantus