Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Standardy niemieckich mediów

Standardy niemieckich mediów 2016/01/07 22:30 #163965

Wiele mówi się o mediach w Polsce, o ich zagrożeniu w związku z małą ustawą medialną. Cóż, zamiast komentarza załączam wykres, która ukazuje apolityczność mediów w Polsce.

Dlatego nie będę pisał o polskich mediach, ale o stanie mediów u naszego zachodniego sąsiada. Czy media wypełniają tam jeszcze swoje funkcje informacyjne czy też kontroli władzy? Dlaczego o to pytam? Otóż w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia grupa ponad 1 tys. mężczyzn, według policji „o wyglądzie wskazującym na pochodzenie z krajów arabskich lub Afryki Północnej”, zebrała się w okolicach dworca głównego w Kolonii i znajdującej się nieopodal kolońskiej katedry. Młodzi mężczyźni obrzucali petardami innych uczestników zabawy pod gołym niebem. Z tłumu wyodrębniały się mniejsze grupy, które osaczały kobiety, napastowały je, a następnie okradały. Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, w tym dwóch gwałtów, złożyło dotychczas 106 kobiet z Kolonii i 53 kobiety z Hamburga, gdzie miały miejsce podobne incydenty. Trzy czwarte zgłoszeń dotyczy napaści seksualnych. Ofiary mówią o sprawcach pochodzenia arabskiego. Kolońska policja przyznała, że zbagatelizowała zagrożenia. Warto też zwrócić uwagę na 5-dniowe milczenie niemieckich mediów w sprawie masowej, seksualnej przemocy w sylwestrową noc w co najmniej trzech głównych niemieckich miastach, której ofiarami padły setki kobiet, a sprawcami byli imigranci. Część mediów zwraca przy tej okazji uwagę na propagandę, której od lat poddawane jest niemieckie społeczeństwo, a które w dużej większości tzw. lewicową wrażliwość np. prawa kobiet traktuje jako cywilizacyjną normę. W państwie, gdzie właściwie każde zachowanie może być zinterpretowane jako przemoc, molestowanie i gwałt, polowanie na niemieckie kobiety w centrum Kolonii, Hamburga i Stuttgartu – po prostu – nie mogło się wydarzyć. Rząd Angeli Merkel, a za nim medialny mainstream miesiącami wtłaczał niemieckiemu społeczeństwu, że przyjmowanie Arabów jest dla Niemiec darem niebios. Skandaliczna była zwłaszcza wypowiedź burmistrz Kolonii, która uznała że Niemki powinny chodzić po mieście w grupach i nie prowokować przybyszów trzymając ich na odległość wyciągniętego ramienia, a jednym ze sposobów zapobiegania ma być przyjęcie odpowiedniego kodeksu zachowań dla młodych dziewcząt i kobiet. Już widzę co by się działo w Polsce i Europie, po podobnej wypowiedzi polskiego samorządowca…
Część Niemców nie akceptując medialnej propagandy zaczęła spontanicznie budować niezależny od głównego nurtu mediów drugi obieg. Media swoje, a ludzie wokół siebie widzieli inną rzeczywistość. Niewygodnie dla władzy informacje i opinie zaczęły krążyć zwłaszcza po mediach społecznościowych. W odpowiedzi rząd Merkel pod pozorem walki z „mową nienawiści” wymusił na Facebooku, Twitterze i Google podpisanie kontrowersyjnego porozumienia – podejrzane posty mają być usuwane w ciągu 24 godzin. Łatwo się domyślić, co przede wszystkim będzie usuwane.
Warto więc na koniec zapytać – dlaczego media tak długo milczały? Dlaczego dopiero masowe pojawienie się pokrzywdzonych kobiet na policji doprowadziło do ujawnienia tych informacji w mediach? Czy spóźniona reakcja mediów wynikała z nacisków władz państwowych?
A przecież te same niemieckie media, poświęcały ostatnio wyjątkową uwagę Polsce, w tym wolności mediów w naszym kraju. Komentarz wydaje się w tej sytuacji zbyteczny…
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Standardy niemieckich mediów 2016/01/07 23:09 #163967

Jest afera...Pospolici Niemcy wprost mówią że już nie tylko media ale nawet służby porządkowe czyli policja stały się ofiarami własnej poprawności politycznej wymierzonej w dobro tubylców. www.tvn24.pl/niemcy-wewnetrzny-raport-po...olonii,608827,s.html
W Badenii-Wirtembergii w której obecnie pomieszkuję oburzenie jest tym większe że do ataków na kobiety w sylwestrową noc doszło również w Stuttgarcie.Bunt społeczny w Niemczech narasta i nie byłbym zdziwiony gdyby w tym roku niemiecka PEGIDA z ruchu społecznego przekształciła się w partie polityczną.
Ale z tego co czytam to temat rozjuszenia arabskiej chordy staje się powoli problemem ogólnoeuropejskim...
www.tvn24.pl/szwajcaria-ataki-wielu-mezc...skorze,608926,s.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Standardy niemieckich mediów 2016/01/08 08:39 #163971

Moje zdanie na temat arabskiej dziczy nie zmienia się - zatopiono by ze 3-4 łodzie na morzu i nie odwazyliby sie tu płynąć.
Ale z drugiej strony Merkel doskonale wie co robi. Pytanie tylko czy sie na tym nie przejedzie. O co chodzi ? Ano o to ze te hordy dzikusów i arabskich fanatyków to może nie ratunek, ale spory kop dla gospodarki niemieckiej. To jest taka sama sytuacja jak w przypadku USA - jak gospodarka zwalnia czy wręcz podupada to sie szuka konfliktu zbrojnego zeby dac impuls amerykanskim firmom do zarobienia grubej kasy. W przypadku Niemiec jest dokladnie tak samo. Ktos tych dzikusów musi wyzywic, gdzies im trzeba zapewnic jakies getto itd itd. Ktos na tym kasiure zarabia potezna. A z ciekawostek napisze ze np. łóżka dla emigrantów przebywajacych w NIemczech powstają w .... Bytomiu :).
Najbardziej co mnie dziwi - co kieruje dzikusami że łapią się za powszechnie na swiecie znane z wątpliwej urody Niemki :).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Standardy niemieckich mediów 2016/01/08 15:18 #163981

Prawie dwa tygodnie temu, w wątku założonym przez Ratnika "Chłodnym okiem", 'mówi jak jest', "Niezależna" , wkleiłem z fachowej literatury materiał o tym jak istotnym czynnikiem w destabilizacji krajów stanowi planowana demoralizacja.
A co jest przejawem beztroskiej demoralizacji jak nie akceptowalne, bezkarne gwałty ?. Dlaczego władza broni sprawców i oskarża ofiary ?.
Zastanówmy sie kto jest w tym lepszy w seksualnym edukowaniu europejczyków od dzikich hord "uchodźców", którym od dziecka się wpaja, że poślubianie 6-letnich dzieci i gwałty na niewiernych kobietach podobają się Allahowi. A może koza będzie lepsza, czemu nie spróbować. Niebawem nowość - Islamiści w parlamencie egipskim pracują nad ustawą, która ma zalegalizować nekrofilię. Parady LGBT to już mało.

Masz rację Passphrase Merkel wie co robi - za kilka lat te dzikie hordy dostana obywatelstwo niemieckie, broń do ręki i obietnicę, że za pomoc w walce z tyranem zza Odry czeka na nich nowe lepsze życie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Standardy niemieckich mediów 2016/01/08 19:00 #163985

Pewien jegomość z Niemiec wczoraj po 20 w TVP info tłumaczył iż brak informacji w mediach spowodowany był tym,iż cała sprawa uznana została przez media za niewiele znaczące wydarzenie o charakterze lokalnym, którym nie warto się zajmować

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Standardy niemieckich mediów 2016/01/08 19:50 #163987

foxbat napisał: ...cała sprawa uznana została przez media za niewiele znaczące wydarzenie o charakterze lokalnym, którym nie warto się zajmować


Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Standardy niemieckich mediów 2016/01/09 09:30 #163992

Jeśli tak bardzo chcecie stosować odpowiedzialność zbiorową, to te molestowania były przede wszystkim przykładami stosunku mężczyzn do kobiet. Emancypacja kobiet wymaga procesu zmian świadomości zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. W społeczeństwach afrykańskich proces ten nie jest tak zaawansowany jak w europejskich, ale i w samej Europie w różnych krajach jest on na różnym poziomie i chyba nigdzie tak na prawdę nie jest jeszcze skończony.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Standardy niemieckich mediów 2016/01/09 11:40 #163994

Ratnik napisał: Jeśli tak bardzo chcecie stosować odpowiedzialność zbiorową, to te molestowania były przede wszystkim przykładami stosunku mężczyzn do kobiet.


Trochę się z tym nie zgadzam.

To przede wszystkim wizja państwa i społeczeństwa wspierane aparatem sądowym.

W USA za molestowanie czy gwałt, sąd często skazuje na lata ,a nawet na dożywocie. Delikwenta ściga się nawet i kilkadziesiąt lat - R. Polański. W Niemczech zwalnia po godzinie.
W celowo rozbijanej Europie od wielu lat wszelkie gwałty, molestowania władza wzorem Rotherham czy Kolonii bagatelizuje, ukrywa przed społeczeństwem tak długo jak sie da, a ofiarom wmawia się, że są same sobie winne. Dając dziczy przyzwolenie na ich perwersje zachęca nowych do przyjazdu.

Dlaczego ?. Komu zależy na przymusowym seksualnym edukowaniu Europy przy zdecydowanie innej wizji dla USA ?. Hm.

Podobno policja niemiecka w celu zapobieżenia podobnym wydarzeniom w przyszłości przystąpiła do zdecydowanego działania.
Rozdaje niemieckim kobietom darmowe burki i plany miast z zaznaczonymi strefami, gdzie przebywanie kobiet będzie karane wysoką grzywną, a w przypadku udowodnienia rozmyślnego działania grozić może nawet i dokwaterowaniem uwodzonych i sprowokowanych uchodźców.

www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/gwal...y-raport,462670.html


Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Standardy niemieckich mediów 2016/01/09 12:11 #163996

Jeśli tak bardzo chcecie stosować odpowiedzialność zbiorową, to te molestowania były przede wszystkim przykładami stosunku mężczyzn do kobiet.

Bzdura , ciekawe czy zmienisz zdanie jak ci zgwałcą żonę - wpuścili dzicz do i teraz trzeba to bydło udomowić.Jak się będą opierać to siłą a jak nie to wysłać tam skąd przyjechali.
Ponad 40 lat żyje w tym kraju i zawsze gwałt był zbrodnią i przestępstwem jednym z najgorszych, a teraz takie miękkie faje próbują mi wmówić że to może być wina mojej żony lub córki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Standardy niemieckich mediów 2016/01/09 12:53 #163998

Do słów Ratnika się nie ustosunkuję, bo nie ma sensu kopać się z koniem, który w dodatku uważa się za wyrocznię w każdym temacie. Aha, chciałam ci tylko podziękować za dogłębne wytłumaczenie znaczenia słowa "holidays" w równoległym wątku, bo stopień znajomości języka obcego B2, to widać dla mnie za mało, aby zrozumieć tak podstawowe sformułowanie :evil: Koniec OT.

Nie wiem, czy oglądaliście wczoraj mecz siatkówki Polska - Niemcy. Na trybunach zawisł transparent: „Chrońcie swoje kobiety nie naszą demokrację”. Warto poczytać komentarze:

sport.dziennik.pl/siatkowka/zdjecia/5100...wnetrzne-sprawy.html

niezalezna.pl/74744-mocny-transparent-na...nie-nasza-demokracje

Ciekawe czy tvp czy tv niemiecka jakoś odnotowała np. w dzisiejszych wiadomościach ten fakt, bo nie oglądałam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Standardy niemieckich mediów 2016/01/09 14:53 #163999

belfi napisał: Do słów Ratnika się nie ustosunkuję, bo nie ma sensu kopać się z koniem, który w dodatku uważa się za wyrocznię w każdym temacie.


Ja swoje zdania argumentuję, to Ty mnie postrzegasz w kategoriach autorytetu. Pewnie dlatego, że w ogóle przez autorytarny pryzmat postrzegasz świat o czym (poza treścią Twoich postów) świadczy choćby sarkazm w Twym kolejnym zdaniu:

belfi napisał: Aha, chciałam ci tylko podziękować za dogłębne wytłumaczenie znaczenia słowa "holidays" w równoległym wątku, bo stopień znajomości języka obcego B2, to widać dla mnie za mało, aby zrozumieć tak podstawowe sformułowanie :evil: Koniec OT.


Myślisz, że stopień znajomości języka obcego B2 uczyni Cię jakimś autorytetem, do którego się odwołasz i przez to nadasz sobie racji? Otóż od utytułowanego człowieka to więcej się wymaga a jego błędy stają się wstydliwsze.

myszaty napisał:

Jeśli tak bardzo chcecie stosować odpowiedzialność zbiorową, to te molestowania były przede wszystkim przykładami stosunku mężczyzn do kobiet.

Bzdura , ciekawe czy zmienisz zdanie jak ci zgwałcą żonę - wpuścili dzicz do i teraz trzeba to bydło udomowić.Jak się będą opierać to siłą a jak nie to wysłać tam skąd przyjechali.
Ponad 40 lat żyje w tym kraju i zawsze gwałt był zbrodnią i przestępstwem jednym z najgorszych, a teraz takie miękkie faje próbują mi wmówić że to może być wina mojej żony lub córki.


Szkoda, że nie zacytowałeś całości, ale Ok.
1. Przemoc wobec kobiet nie jest bzdurą. 2. Jeśli budzi Cię ona dopiero przy gwałcie, to uważam, że budzi Cię za późno. 3. Gwałt jest przestępstwem chyba we wszystkich krajach i kulturach, w tym w północnej Afryce, więc nie jest to jakieś szczególne osiągnięcie.

@Sir Zorro, chodzi przede wszystkim, żeby przemocy było jak najmniej i to takie statystyki należy porównywać. Karalność przy tym jest drugorzędna, chociaż politycy lubią głośno wprowadzać nowe kary i podnosić stare - udają że coś robią, ale wynikami tak chętnie już się jakoś nie chwalą.

Obrazek, który wrzuciłeś:


oryginalnie wygląda tak:


i przedstawia reklamę pomocy ofiarom gwałtu.

Tu inny podobny:


Mam pytanie, Sir Zorro, czy uwierzyłeś, że ta afrykańska reklama Finlandii jako kraju, gdzie można pojechać i sobie gwałcić jest prawdziwa?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Standardy niemieckich mediów 2016/01/09 15:40 #164000

Pitu pitu - Ratnik - emancypacja nie ma tu nic do rzeczy, w naszym kraju kobieta może swobodnie wyjść wieczorem na miasto, i raczej gwałt jej nie grozi (wg policji za 2012 podejrzanych o gwałt był 842 na 36 mln kraj)
Tu wystarczyła 1 noc aby zgłosiło się 150 - 200 kobiet?
Nie rozumieją zasad panujących w Europie? To trzeba kijem wbić je do grzbietu. Albo won...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Standardy niemieckich mediów 2016/01/09 16:00 #164001

Ratnik napisał: Jeśli tak bardzo chcecie stosować odpowiedzialność zbiorową, to te molestowania były przede wszystkim przykładami stosunku mężczyzn do kobiet. Emancypacja kobiet wymaga procesu zmian świadomości zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. W społeczeństwach afrykańskich proces ten nie jest tak zaawansowany jak w europejskich, ale i w samej Europie w różnych krajach jest on na różnym poziomie i chyba nigdzie tak na prawdę nie jest jeszcze skończony.

To oczywista bzdura. Gdyby było jak mówisz w północej Afryce i na Bliskim Wschodzie mielibyśmy rekordową liczbę gwałconych i molestowanych kobiet

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Standardy niemieckich mediów 2016/01/09 16:06 #164002

Ratnik napisał:


Mam pytanie, Sir Zorro, czy uwierzyłeś, że ta afrykańska reklama Finlandii jako kraju, gdzie można pojechać i sobie gwałcić jest prawdziwa?


Równie dobrze może reklanmować pomoc dla podrapanych podczas gwałtów napastników. Fakty mówią inaczej.

"Według opisu, mapa dotyczy przestępstw seksualnych – gwałtów - popełnionych w tym roku na terytorium Finlandii przez imigrantów. Od końca lipca odnotowano na niej 40 przestępstw, zaś w pierwszym kwartale tego roku – zaledwie trzy. Widać więc pewną korelację z falą imigrantów, którzy dotarli do Finlandii w ciągu tego roku."

www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i...przez-migrantow-mapa

Jaki jest wg Ciebie powód co do różnicy w karaniu zboczonej dziczy w Europie i USA ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Standardy niemieckich mediów 2016/01/09 18:54 #164004

Myślę że to początek końca pani Merkel....
wiadomosci.onet.pl/swiat/policja-rozwiaz...ida-w-kolonii/vw58x3

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.

Media społecznościowe

Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone