Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Co dalej z rewitalizacją? Czy miasto potrzebuje koła ratunkowego?

Co dalej z rewitalizacją? Czy miasto potrzebuje koła ratunkowego? 2019/07/03 14:27 #185067

Pod koniec ubiegłego tygodnia w gmachu Sejmu Śląskiego odbyła się...

Batalia o miliony dla Bytomia trwa. Okazuje się, że przygotowane projekty są niedoszacowane, a gminny Program Rewitalizacji wymaga aktualizacji. Miasto się jednak nie poddaje i zapewnia, że prace prowadzone są zgodnie z uzgodnieniami poczynionymi z Marszałkiem Województwa Śląskiego.

Czytaj więcej...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co dalej z rewitalizacją? Czy miasto potrzebuje koła ratunkowego? 2019/07/06 21:11 #185134

Brak słów. Ile kasy zostało zmarnowane. Te wszystkie projekty nie zostały przecież zrobione za złotówkę i ktoś za to zapłacił, żeby po latach się dowiedzieć, że zrobił se dokumentację do szuflady. Nasza wspólnota chciała skorzystać z unijnych funduszy przy termomodernizacji, ale jak zobaczyła, na jakich to jest zasadach, to daliśmy sobie spokój. Dostaliśmy tylko premię z Ochrony Środowiska. Jakiekolwiek działania z władzą w mieście pokazują, że na tym można tylko stracić. Wodociąg był robiony podobno za unijną kasę a zaraz potem cena wody poszybowała do jednej z najdroższych w Polsce. Zresztą uchwała podjęta przez obecne władze miasta mówi, że podatek od gruntu po rewitalizacji jest 5 razy wyższy. Ostatnio sąsiedzi z za miedzy na innym portalu miejskim skarżyli się, że wyłożyli 50 tysięcy na podwórko i nie mają ani kasy, ani podwórka. Tak w dużym skrócie wygląda deal w Bytomiu z którąkolwiek władzą.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Robert CzykielGhost


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.