Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Jak Wołosz chce rozwinąć gospodarkę?

Jak Wołosz chce rozwinąć gospodarkę? 2019/01/08 13:28 #182955

W interesach aktualna wiedza jest na wagę złota, a nieznajomość...

Nowy prezydent ma zaprezentować swoją wizję rozwoju bytomskiej gospodarki na styczniowym Seminarium Gospodarczym. Jak będzie zabiegać o inwestorów? Czy lokalni przedsiębiorcy mogą liczyć na wsparcie? Jak biznes skorzysta na rewitalizacji? Odpowiedzi na te pytania powinny paść już wkrótce.

Czytaj więcej...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak Wołosz chce rozwinąć gospodarkę? 2019/01/08 20:59 #182959

jak trzeba to niech tereny przekazują prawdziwym inwestorom nawet za darmo ale niech się coś ruszy w tym temacie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Jak Wołosz chce rozwinąć gospodarkę? 2019/01/10 12:14 #182973

Jeśli pod terenami inwestycyjnymi będzie ryła jedna lub druga kopalnia to poważny inwestor tych terenów nie będzie chciał nawet za darmo. Nie będzie ryzykować zatrzymania produkcji a później użerania się w sądzie z firmą górniczą o odszkodowania.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Jak Wołosz chce rozwinąć gospodarkę? 2019/01/10 12:52 #182976

Tak jakby pod Rudą, czy Jastrzębiem nie ryła...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Re:Jak Wołosz chce rozwinąć gospodarkę? 2019/01/10 19:22 #182987

Akurat pod Jastrzębiem nie ryje, ryje pod wnioskami okolicznymi.
Przykład terenów na przeciwko M1 mówi sam za siebie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Re:Jak Wołosz chce rozwinąć gospodarkę? 2019/01/10 22:02 #182990

Pod Rudą Śl. kopią od Halemby przez całe Bielszowice i dalej. Szkody są ogromne nawet na takim ptasim osiedlu w rejonie Górnośląskiej a Katowickiej, potem ul. Wilka i pół Kochłowic razem z Mrówczą Górą i co??? i wielkie NIC. Biznes się kręci!! Ruda Śl. z 75% bonifikatą oddała ludziom ziemię pod zabudowę mieszkaniową w każdym możliwym miejscu a zwłaszcza tam gdzie kopią i widać, że są szkody. W każdym miejscu ludzie się budują na płytach żelbetowych i jest ok. Deweloperzy stawiają na potęgę!!! Najczęściej szeregowce ale są też jednorodzinne. Firmy inwestują w miejscach byłych kopalń. Powstały ostatnio ogromne hale w rejonie Szybu Mikołaj i masa firm. Do tego obecnie likwidują powierzchnię KWK Pokój ul. Niedurnego 13 (szyby, taśmociągi, warsztaty, bocznice kolejowe) już podobno mają inwestora!!!! to z czym do ludzi?? w Bytomiu masa terenów stoi odłogiem ale miasto ani myśli szukać inwestora - zapewne dlatego, że chce zbyt dużo zarobić na swoich terenach ale jak widać one nikogo nie kuszą. Ani nie chce przekazać terenów pod budownictwo mieszkaniowe - tylko spójrzcie za miedzę!!! - Ruda Śląska dała mieszkańcom ogromne możliwości - upust na teren 75% !!! ale w dwa lata musisz się wybudować. Po tej decyzji praktycznie każda dzielnica obrasta w mieszkalnictwo jednorodzinne. Czy nie warto iść w takim kierunku??? i to nie tylko z budownictwem mieszkaniowym ale też inwestycjami. Macie marchewkę 75% upustu na teren ale macie też bat 2 lata na zakończenie budowy inaczej wynocha z terenu i przekazujemy go dalej do przetargu. Osobiście uważam, że jest to jedyny słuszny kierunek na poprawę budownictwa mieszkaniowego w naszym mieście jak i inwestycje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Re:Re:Jak Wołosz chce rozwinąć gospodarkę? 2019/01/10 23:03 #182995

Tylko widzisz jeśli w tv mówią o szkodach górniczych to mówią to o Bytomiu, nie o Rudzie, Zabrzu itd. W Bytomiu mieliśmy wydzierżawione tereny za jakieś śmieszne pieniądze przy Szymały i co? I na przetargach się skończyło.
Niestety Bytom ma cholernie zły PR i to co działa w innych miastach u nas nie wystarcza. Zobaczymy czy nowa władza będzie miała pomysł jak to przełamać, niestety pojawiają się pierwsze jaskółki spowolnienia i w przyszłym roku i kolejnych latach może być znacznie gorzej z nowymi inwestycjami. Niestety ostanie kilka tłustych lat straciliśmy dzięki poprzedniej ekipie.

Co do oddania z bonifikatą terenów pod zabudowę to ja jestem jak najbardziej za. Już kiedyś wspominałem że świetne tereny pod budownictwo jednorodzinne są w Starych Miechowicach i Karbiu, ogrom pustych działek po wyburzonych kamienicach. Ja bym zaproponował nawet działki za 1 zł w zamian z wybudowanie się i oddanie miastu mieszkania z zasobu gminy wcześniej zajmowanego po np 2 latach. Miasto by odzyskało mieszkania w dobrym stanie technicznym gotowe do zasiedlenia, nie straciło by mieszkańców którzy całkiem nieźle zarabiają i zyskało przyszłe dochody z podatku od nieruchomości a dodatkowo infrastruktura która już jest wreszcie zaczęła by być potrzebna a nie jedynie generowała koszty.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak Wołosz chce rozwinąć gospodarkę? 2019/01/11 21:30 #183010

jestem ciekaw czy obecny Prezydent dostrzeże te problemy o których piszesz a zarazem ogromne możliwości wynikające z rozwoju budownictwa mieszkaniowego i pod inwestycje. Trzeba sobie raz na zawsze uświadomić, że w Bytomiu bynajmniej na chwilę obecną na gruntach się nie zarobi tyle ile się chce. Obecnie trzeba szukać za wszelką cenę inwestorów (nie piszę o śmieciach).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Robert CzykielGhostolowpbFantus