Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
 • Strona:
 • 1

TEMAT: Miechowicki pałac w końcu doczeka się remontu

Miechowicki pałac w końcu doczeka się remontu 2018/11/07 13:11 #181828

Rok temu miechowicki pałac świętował 200-lecie istnienia. Niestety, po jednej...

Pałac Tiele-Wincklerów w Miechowicach to jedna z największych zabytkowych perełek naszego miasta. Niestety, obiekt od lat stoi zaniedbany i z każdym rokiem rosło ryzyko, że pewnego dnia wszystko się zawali. Na szczęście w ramach rewitalizacji zostanie uratowany, a nawet po części odbudowany.

Czytaj więcej...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Miechowicki pałac w końcu doczeka się remontu 2018/11/07 14:04 #181830

Drobna nieścisłość - ogrodzony został nie dwa lata temu ale lat temu już ponad 25 a konkretnie przy okazji otwarcia SP 33 czyli rok 90 czy 91. Później ogrodzenie było naprawiane lub wymieniane.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Miechowicki pałac w końcu doczeka się remontu 2018/11/07 16:33 #181835

 • myszaty
 • myszaty Avatar
 • Z dala
 • Platinum Boarder
 • Platinum Boarder
 • Posty: 1066
 • Otrzymane podziękowania: 90
10 baniek w tę kupę gruzu...no tak, przecież Bytom kwitnie...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Miechowicki pałac w końcu doczeka się remontu 2018/11/08 09:41 #181846

 • Gojira
 • Gojira Avatar
 • Wylogowany
 • Gold Boarder
 • Gold Boarder
 • Bytom... moje miasto.
 • Posty: 187
 • Otrzymane podziękowania: 45

myszaty napisał: 10 baniek w tę kupę gruzu...no tak, przecież Bytom kwitnie...


Rozumiem, że ten wydatek może wydawać się kontrowersyjny. Należy jednak pamiętać, że jest to jedno z niewielu dziedzictw tego miasta. Bytom już od wielu lat nie jest miastem przemysłowym, a na ten moment nie ma też za bardzo czym przyciągać... Bytom musi postawić na formę rekreacyjno-wypoczynkową, zwłaszcza że w tej dziedzinie ma wiele do zaoferowania. Rewitalizacja to nie tylko remont budynków, ale również ucywilizowanie terenów je otaczających, dostosowanie ich do potrzeb mieszkańców - tak by poza domem też było gdzie spędzić czas, bez wyjeżdżania do WPKiW. Pałac jest jedną z największych perełek naszego miasta i naprawdę może przyciągać tłumy - przykładów nie trzeba daleko szukać - kto słyszałby o dziurze jaką jest Świerklaniec, gdyby nie promocja terenów po pałacowych (swoją drogą ciekawe czy ich wieża romantyczna też doczeka lepszych czasów...). To są korzyści niewymierne, ale nie oznacza, że nie istnieją. ;)
Wszystkie obiekty typu, parki, fontanny, skwery są generatorem bezpośrednich kosztów, ale przynoszą korzyści wizerunkowe, które trudno jest policzyć, jest jednak udowodnione, że takie nakłady się opłacają ;)
The following user(s) said Thank You: tomchina70

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

 • Strona:
 • 1
Moderatorzy: Robert CzykielGhostolowpbFantus