Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Przy M1 nic już nie powstanie

Przy M1 nic już nie powstanie 2018/10/31 08:20 #181675

O tej nieruchomości zrobiło się głośno w ubiegłym roku, gdy...

Miejska spółka w 2013 r. wydała aż 21 mln zł na kupno działek obok Centrum Handlowego M1. Teren miał zostać wyrównany i następnie sprzedany z zyskiem. Dziś już wiadomo, że nic tam nie powstanie, bo do niwelacji gruntu użyto zwykłych śmieci. Na takim podłożu nie ustoi żaden budynek.

Czytaj więcej...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przy M1 nic już nie powstanie 2018/10/31 08:43 #181676

I po sześciu latach ratowania Bytomia , bytomianie i kibole ubudzili się z ręką w nocniku.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przy M1 nic już nie powstanie 2018/10/31 08:48 #181677

A to nie tam mial byc kiedys stadion wspolny dla Bytomia i Radzionkowa ? To jest smiechu warte co to bydło polityczne zrobiło z Bytomia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przy M1 nic już nie powstanie 2018/10/31 08:53 #181678

Przecież o to w 2012r. chodziło.
W ten prosty sposób korporacja wydobywcza powiększyła swój teren rycia na zawał.
A i na śmieciach przy okazji ktoś jeszcze zarobił.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przy M1 nic już nie powstanie 2018/10/31 08:57 #181679

Smród to jest nic co może się stać bo od smrodu jeszcze nikt nie umarł.

Gorsze jest to że wody deszczowe infiltrując takie niezabezpieczone składowisko wypłukują ze śmieci metale ciężkie itp i wnikając dalej do ziemi mogą zanieczyścić wody gruntowe i dalej pitne. Za chwile będziemy wszyscy świecić. Potem każdy zdziwiony, że 30-40 latki padają na raka.

Powiem Wam, że jak dobie ochrony środowiska, gdzie każą nam śmieci segregować i żarówki wymieniać dzieją się takie rzeczy to świat się chyba kończy. Chciałbym powiedzieć, że ręce opadają, ale ręce to już mi dawno opadły, teraz chyba tylko jeszcze jaja mogę mieć do ziemi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przy M1 nic już nie powstanie 2018/10/31 13:22 #181684

Jawor napisał: Smród to jest nic co może się stać bo od smrodu jeszcze nikt nie umarł.


... to prawda ale znam osiedle, na którym notorycznie śmierdzi z pobliskiej oczyszczalni ścieków (oddalonej o około 1 km i całkowicie unowocześnionej za unijne pieniądze) i uwierz, że od smrodu umrzeć się nie umrze, ale żyć się też nie da ...

No i co teraz z tego, że jest śledztwo? Może ktoś dostanie grzywnę, może nawet zawiasy ... a kto doprowadzi ten teren do stanu pierwotnego i zutylizuje zakopane tam dziadostwo? Kto za to zapłaci? Obwiniona firma, która pewnie już jest, lub zaraz będzie, niewypłacalna? A może ten problem pozostanie zakopany dla przyszłych pokoleń a 21mln z naszych podatków utopiono w ... śmieciach? Zarzuty postawiono członkowi zarządu BPK i właścicielowi firmy zwożącej odpady, a to przecież Bytomska Agencja Rozwoju Inwestycji dzierżawiła teren i podpisała umowę z prywatnym przedsiębiorstwem na przygotowanie terenu dla wykorzystania na cele inwestycyjne. Nikt z BARI nie odpowie w tej sprawie?

Dzisiaj nieudolne BARI tak bardzo nie potrafi nic osiągnąć w sprawie inwestycji w Bytomiu, że przejęło rolę Urzędu Pracy i zajmuje się programami aktywizacyjnymi, skierowanym do bezrobotnych i rozpoczynających działalność firm. Efekty to 30 firm, beneficjentów projektu "Moja firma, mój sukces" i zaledwie 19 osób przeszkolonych w ramach projektu "Droga do aktywności zawodowej". Jednak na podnoszenie kwalifikacji bytomian i walkę z bezrobociem BARI chce przeznaczyć ponad 38 mln zł. Czy nie właśnie takimi działaniami powinien zajmować się Urząd Pracy? Na stronach BARI czytamy: "głównym celem Spółki jest kreowanie wizerunku Bytomia, jako miejsca, w którym warto inwestować ...", czyli celem jest pozyskiwanie inwestorów a nie szkolenie i aktywizacja bezrobotnych. Tymczasem pracownicy BARI, którzy jak z tego wynika nie mają pomysłu na efektywne działania w swojej macierzystej firmie i nudzą się tam śmiertelnie, zasiedli kilka dni temu w odremontowanych nowych biurach przy Rynku 19 i obsługują pachnące jeszcze farbą, Bytomskie Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości. Czy to całe BCRP nie powinno mieć siedziby w UP, czy którymś z budynków UM, zamiast w najdroższej, bytomskiej lokalizacji, czyli na Rynku? Czy to całe BCRP nie powstało tylko po to, by dać jakiekolwiek zajęcie pracownikom BARI? Wydaje się, że to wszystko pytania retoryczne ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przy M1 nic już nie powstanie 2018/10/31 20:26 #181685

Czy istnieje coś takiego jak "zastępcze" wykonanie decyzji o wywózce i utylizacji odpadów na zasadzie takiej jak wyburzenie budynku grożącego zawaleniem i obciążeniem kosztami przywożących odpady?
Zdaje się, że gdyby taki zapis był to można by było także uprzątnąć "Miechowicką górę"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przy M1 nic już nie powstanie 2018/10/31 21:15 #181689

ogólnie rzecz ujmując teren tak naprawdę można sprzedać ale na pewno nie zyskiem. Przy czym inwestor musi mieć świadomość, że inwestuje w teren z którego trzeba wywieść śmieci - nie takie rzeczy się teraz robi na świecie i to z powodzeniem. Wywiezienie takiej kupy śmieci na pobliskie wysypisko przy dobrej organizacji zajęło by pewnie w porywach do miesiąca czasu a do tego trzeba przywieźć coś normalnego. To wszystko oczywiście kosztuje ale ten, kto zainwestuje będzie wiedział co i na czym stawia.

Jeśli ktoś ma ochotę to niech poszuka też na temat oczyszczania ziemi z metali ciężkich robią to jakąś nową technologią (bakterie, mikroorganizmy) np. w Zabrzu na terenie po byłej chyba koksowi. do ziemi chyba są jakoś wstrzykiwane.

Co do zabrudzenia wód gruntowych to racja - szkoda by było. Tu również można posłużyć się Zabrzem Szyb Maciej, gdzie uzdatnia się wodę po kopalnianą i jest całkiem dobrej jakości a z pewnością zdatna do picia. Takie wody po górnicze jako pitne wykorzystuje się w kilku miastach a najbardziej szkoda, że nie w Bytomiu, który stoi prawie na wodzie!!! w końcu to tutaj na KWK Centrum będzie ogromna przepompownia. Czy wydając 18mln zł na źródła w TG nie lepiej było je wydatkować na stację uzdatniania i wspólnie z SRK zaopatrzyć w wodę 160tyś mieszkańców Bytomia a może i miast ościennych?? Ciekawe jaką mamy wodę pod Bytomiem ale skoro wszędzie w około jest ok to chyba u nas też. No i jaka była by cena takiej wody ??? czy jest to opłacane dla mieszkańców??

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przy M1 nic już nie powstanie 2018/11/01 01:15 #181691

Ta woda którą ma pompować pompownia na Centrum nie jest niestety zdatna do picia.Nawet po uzdatnieniu.Jest za to ogromny zbiornik wodny pod bytomiem który ciągnie sie daleko poza TG.Niestety został on podobno skażony przeciekajacą deszczówka z naszego wysypiska.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przy M1 nic już nie powstanie 2018/11/01 07:11 #181694

Tytuł brzmi niczym proroctwa Królowej Saby...Czy to tytuł na kampanie wyborczą czy już na zawsze?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przy M1 nic już nie powstanie 2018/11/01 07:42 #181695

georg11 napisał: Ta woda którą ma pompować pompownia na Centrum nie jest niestety zdatna do picia.Nawet po uzdatnieniu.Jest za to ogromny zbiornik wodny pod bytomiem który ciągnie sie daleko poza TG.Niestety został on podobno skażony przeciekajacą deszczówka z naszego wysypiska.


O tym zbiorniku też słyszałem jak jeszcze ojciec robił na Rozbarku. Gadał,że woda jest czysta i nadaje się do picia, ale sam fakt że znajduje się pod wysypiskiem i istnieje możliwość jej skażenia dyskwalifikuje ją jako wodę do picia na masową skalę. No ale to było 15 lat temu. Może teraz jest już skażona.

@71HANYSEK - nie wszystko się kręci wokół wyborów, są tematy ważniejsze i przyjemniejsze niż polityka. ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przy M1 nic już nie powstanie 2018/11/01 08:08 #181697

Kiedyś przeglądałem sobie stare wydania ŻB z lat 90'. Opisywano tam sprawę kary, jaką miasto dostało za wysypisko. Wówczas bowiem śmieci składowano bez odpowiedniej izolacji od gruntu. Wtedy rzeczywiście mogło dojść do skażenia tego zbiornika pod ziemią. Dopiero po długim czasie wybudowano specjalne kwatery, które już spełniały stosowne wymogi.

O tym zbiorniku słyszałem od teścia, który też pracował na Rozbarku i opowiadał mi, że woda z niego mogła nadawać się do picia, ale niestety została zanieczyszczona w wyniku utworzenia wysypiska przy al. JPII.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przy M1 nic już nie powstanie 2018/11/01 09:17 #181699

Ten grunt może by i ktoś kupił, ale nie za 21 baniek jak ma tam inwestować np. drugie tyle na rekultywację.
Tym bardziej że terenów mniej wymagających w Bytomiu nie brakuje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przy M1 nic już nie powstanie 2018/11/01 15:04 #181703

MephiR napisał: Kiedyś przeglądałem sobie stare wydania ŻB z lat 90'. Opisywano tam sprawę kary, jaką miasto dostało za wysypisko. Wówczas bowiem śmieci składowano bez odpowiedniej izolacji od gruntu. Wtedy rzeczywiście mogło dojść do skażenia tego zbiornika pod ziemią. Dopiero po długim czasie wybudowano specjalne kwatery, które już spełniały stosowne wymogi.

Wtedy było jeszcze stare wysypisko na górce obok ogródków.Teraz jest nowe w dole na polach.
Co do wody to chyba na poziomie 280 woda gdzies pzreciekała i podobno były kubki do picia ale ja osobiście tego nigdy nie widziałem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przy M1 nic już nie powstanie 2018/11/01 18:32 #181704

marcinen napisał: ogólnie rzecz ujmując teren tak naprawdę można sprzedać ale na pewno nie zyskiem. Przy czym inwestor musi mieć świadomość, że inwestuje w teren z którego trzeba wywieść śmieci - nie takie rzeczy się teraz robi na świecie i to z powodzeniem. Wywiezienie takiej kupy śmieci na pobliskie wysypisko przy dobrej organizacji zajęło by pewnie w porywach do miesiąca czasu a do tego trzeba przywieźć coś normalnego. To wszystko oczywiście kosztuje ale ten, kto zainwestuje będzie wiedział co i na czym stawia.

Jeśli ktoś ma ochotę to niech poszuka też na temat oczyszczania ziemi z metali ciężkich robią to jakąś nową technologią (bakterie, mikroorganizmy) np. w Zabrzu na terenie po byłej chyba koksowi. do ziemi chyba są jakoś wstrzykiwane.

Co do zabrudzenia wód gruntowych to racja - szkoda by było. Tu również można posłużyć się Zabrzem Szyb Maciej, gdzie uzdatnia się wodę po kopalnianą i jest całkiem dobrej jakości a z pewnością zdatna do picia. Takie wody po górnicze jako pitne wykorzystuje się w kilku miastach a najbardziej szkoda, że nie w Bytomiu, który stoi prawie na wodzie!!! w końcu to tutaj na KWK Centrum będzie ogromna przepompownia. Czy wydając 18mln zł na źródła w TG nie lepiej było je wydatkować na stację uzdatniania i wspólnie z SRK zaopatrzyć w wodę 160tyś mieszkańców Bytomia a może i miast ościennych?? Ciekawe jaką mamy wodę pod Bytomiem ale skoro wszędzie w około jest ok to chyba u nas też. No i jaka była by cena takiej wody ??? czy jest to opłacane dla mieszkańców??

W szybie BARBARA(270m) kop.Rozbark woda była jak w źródle.Wody z powierzchni się nie brało.No cóż pogrzebane. Orzeł Biały nawet butelkował wodę o nazwie Karlik.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Robert CzykielGhostolowpbFantus