Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Mieszkańcy muszą się wyprowadzić przez kopalnię [ZDJĘCIA]

Mieszkańcy muszą się wyprowadzić przez kopalnię [ZDJĘCIA] 2018/05/25 17:56 #179133

{gallery}galerie-news/2018/05/szkody-gornicze-miechowice{/gallery}
Swoje mieszkania muszą szybko opuścić rodziny z kamienicy przy ul....

Z powodu szkód górniczych w trybie pilnym trzeba wykwaterować mieszkańców kamienicy przy ul. Chroboka. Wkrótce podobny los czeka lokatorów pobliskich budynków. Sytuacja pogarsza się z dnia na dzień.

Czytaj więcej...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Mieszkańcy muszą się wyprowadzić przez kopalnię [ZDJĘCIA] 2018/05/25 23:32 #179135

Koj i Panek...obrońcy,pod publikę.Takie pionki jak oni mają gówno do gadania gdy w grę wchodzą miliardy i przyzwolenie,a nawet akceptacja władz centralnych.Bartyla umiejętnie wykorzystał naiwność tych dwóch panów.Zrersztą to i tak bez znaczenia bo za chwilę czeka nas to...
businessinsider.com.pl/finanse/pozyskani...zie-prostsze/nb63rh9

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Mieszkańcy muszą się wyprowadzić przez kopalnię [ZDJĘCIA] 2018/05/26 01:40 #179136

Co na to rada nadzorcza ZBM, której przewodniczącym jest Jarosław Grzesik - przewodniczący górniczej Solidarności i jego zastępca Andrzej Malesza - wice prezes Węglokoksu Kraj, były dyrektor ds produkcji KWK Bobrek ? Jak takie osoby mogą zasiadać we władzach gminnej spółki, która zajmuje się zarządzaniem budynkami w Bytomiu ? Ruch Bobrek należy przecież do Węglokoksu Kraj. Bytom to górniczo - sportowy geszeft praktycznie bez dzielnic, których rady mogły by się chociaż odezwać w ich interesie. W okolicznych miastach jakoś mogą istnieć dzielnice. Jedyną jaką udało się powołać przez referendum - Miechowice zlikwidowały "budziki" - Bartyla, Panek, Snochowski i reszta towarzystwa i do tego jeszcze przygrywała im w kampani na Dworcowej orkiestra górnicza.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Mieszkańcy muszą się wyprowadzić przez kopalnię [ZDJĘCIA] 2018/05/28 10:20 #179156

Szkoda, że muszą wyprowadzić się ludzie i jest to z pewnością dramat. Nie można ich pozostawić bez pomocy ze strony zarówno kopalni jak i miasta. Z drugiej strony może to być dla części mieszkańców wstęp do poprawy warunków bytowych i pisze to wyłącznie w kontekście tego jak te budynki wyglądały przed zdarzeniem. Obraz nędzy i rozpaczy i cud, że wcześniej nic się tam nie działo. Budynki nie przedstawiały też żadnych wartości architektonicznych. Uważam, że powinno się też wyprowadzic ludzi z Karbia za byłym McDonald's. Budynki są w fatalnym stanie a po drugie była by okazja do rozproszenia w inne rejony patologii, która szeroko tam występuje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Mieszkańcy muszą się wyprowadzić przez kopalnię [ZDJĘCIA] 2018/05/28 11:17 #179158

Marcinen, byłem zobaczyć szkody na ul. Chroboka w Miechowicach i rozmawiałem z tamtejszymi mieszkańcami. Do tej pory oni mieli tam lepiej, niż w innych rejonach miasta. Cisza, spokój, park dwie ulice dalej i ogródki lokatorskie zaraz przy budynku. Lokatorzy sami sobie wyremontowali swoje mieszkania. Jedna z pań dopiero co wydała 8 tys. zł na remont łazienki, a jej sąsiad dopiero co przeprowadził generalny remont i teraz, gdy kazano mu się wyprowadzić, to zabrał ze sobą wszystko, co tylko był w stanie zabrać, włącznie z ościeżnicami, które dopiero co wymienił. Ze względu na to, że w jednej klatce jest tylko 6 mieszkań, to panowała tam wręcz rodzinna atmosfera. Jak stałem z tymi ludźmi i z nimi rozmawiałem, to czułem, że się doskonale znają i lubią. Teraz niestety będą musieli się rozstać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Mieszkańcy muszą się wyprowadzić przez kopalnię [ZDJĘCIA] 2018/05/28 12:15 #179159

Korupcyjno-geszeftowe lobby wspierane przez argumenty bezzębnych operatorów kilofa jest zbyt silne żeby można było cokolwiek im zrobić. Tak samo jak na smieciach, tak samo i na węglu okreslone kręgi przytulają zbyt duzo banknotów NBP żeby to odpuscić, zwlaszcza w momencie kiedy musza sie liczyc z tym ze moga to byc ich ostatnie miesiace przy korycie. Walka z wiatrakami, ktorych przy obecnym korupcyjnym układzie w miescie, nie ruszy nawet tornado.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:RE: Mieszkańcy muszą się wyprowadzić przez kopalnię [ZDJĘCIA] 2018/05/28 18:58 #179166

marcinen napisał: Szkoda, że muszą wyprowadzić się ludzie i jest to z pewnością dramat. Nie można ich pozostawić bez pomocy ze strony zarówno kopalni jak i miasta. Z drugiej strony może to być dla części mieszkańców wstęp do poprawy warunków bytowych i pisze to wyłącznie w kontekście tego jak te budynki wyglądały przed zdarzeniem. Obraz nędzy i rozpaczy i cud, że wcześniej nic się tam nie działo. Budynki nie przedstawiały też żadnych wartości architektonicznych. Uważam, że powinno się też wyprowadzic ludzi z Karbia za byłym McDonald's. Budynki są w fatalnym stanie a po drugie była by okazja do rozproszenia w inne rejony patologii, która szeroko tam występuje.

Problem w tym że miasto nie ma praktycznie mieszkań zastępczych i jedyne na co będą mogły liczyć osoby które w najbliższym czasie będą wysiedlane z mieszkań to malutki pokoik w dawnym wulcu.
A najśmieszniejsze jest to że w centrum puste stoją całe kamienice, pytanie dlaczego pieniądze które powinna wypłacać kopalnia za zniszczone budynki nie są przeznaczane na remonty całych kamienic w centrum z przeznaczeniem na mieszkania zastępcze.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:RE: Mieszkańcy muszą się wyprowadzić przez kopalnię [ZDJĘCIA] 2018/05/29 00:31 #179168

Kurwa,ale niektórzy maja kompleksy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Robert CzykielGhostolowpbFantus