Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: PEC Bytom - inwestycje

PEC Bytom - inwestycje 2018/10/28 15:18 #181585

Temat dotyczy inwestycji, jakie zamierza realizować Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej.
Zauważyłem, że w biuletynie informacji publicznej bytomskiego PEC-u, pojawiły się kolejne przetargi dotyczące inwestycji w modernizację i rozwój systemu ciepłowniczego, mnie najbardziej interesuje, przedsięwzięcie dotyczące budowy nowej jednostki kogeneracji w ciepłowni Radzionków, wraz z połączeniem bytomskiego systemu ciepłowniczego z radzionkowskim.
( www.pec.bytom.pl/index.php?menu=przetargi_komunikat&id=395 , www.pec.bytom.pl/index.php?menu=przetargi_komunikat#panel4 )
Wszystko wskazuje na to, że za parę lat, ciepło na potrzeby c.w.u.do centrum Bytomia, popłynie z ciepłowni Radzionków, której moc po rozbudowie ma wzrosnąć z obecnego poziomu 56 MW energii wprowadzonej w paliwie, do 87 MW.
Ciepłownia ma się wzbogacić o węglowy układ kogeneracyjny, czyli o piec OR25N wraz z turbiną i nowym kominem o wysokości 70m, ma powstać także ciepłociąg z ciepłowni w Rojcy do centrum Bytomia, o długości około 4,5 km (prawdopodobnie DN600)
Wydaje mi się, że PEC Bytom zamierza jak najwięcej własnego ciepła produkować i sprzedawać, niż być tylko pośrednikiem w handlu ciepłem.
Ktoś coś wie więcej na temat tego przedsięwzięcia ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

PEC Bytom - inwestycje 2018/10/28 15:54 #181589

Ciekawe, czy ten ciepłociąg łączący system Radzionkowa z bytomskim będzie podziemny, jak to zrobiło Fortum łącząc Bytom z Zabrzem, czy jednak naziemny.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

PEC Bytom - inwestycje 2018/10/29 08:59 #181619

Obawiam się że użytkownik ANDRZEJ4478 zawali ten temat fotkami dziur w ulicach i chodnikach jako interesujące inwestycje PEC-u

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

PEC Bytom - inwestycje 2018/10/30 18:37 #181660

MephiR napisał: Ciekawe, czy ten ciepłociąg łączący system Radzionkowa z bytomskim będzie podziemny, jak to zrobiło Fortum łącząc Bytom z Zabrzem, czy jednak naziemny.


Magistrala biegnąca z ciepłowni Radzionków, przez Rojcę i dalej na Stroszek ,Sójcze i osiedle Knosały, w całości biegnie pod ziemią.
Magistrala ta, od zawsze biegła już w ziemi, a także nowe odcinki tej magistrali, które zostały parę lat temu wymienione, też są zakopane, więc myślę, że PEC postara się, aby nowy ciepłociąg był niewidoczny dla oka.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

PEC Bytom - inwestycje 2018/10/30 19:39 #181666

A czy to co dzieje się m.in. na ulicy Gliwickiej to też sprawka PEC ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:PEC Bytom - inwestycje 2018/11/01 11:13 #181701

Ja również dołączę się do tego wątku i zapytam kto odpowiada za bałagan na Francuskiej w Miechiwicach Rozkopane jest chyba od lipca. Pracę wyglądają na wstrzymane. Ktoś? Coś?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

PEC Bytom - inwestycje 2018/12/26 17:16 #182805

Ponad 30 milionów zł. dla PEC Bytom
www.pois.gov.pl/strony/wiadomosci/pierws...uktura-i-srodowisko/

Z innego dokumentu wynika, że urząd Marszałkowski wydał postanowienie, o uzgodnieniu projektu decyzji, o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego dla inwestycji: "Budowa łącznika 2xDN600/800 od Ciepłowni Radzionków do magistrali 2xDN600 w rejonie komory ciepłowniczej na placu Rodła w Bytomiu, w ramach projektu: Modernizacja systemu zaopatrzenia miasta Bytomia w ciepło na potrzeby c.w.u. z sieci ciepłowniczej"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

PEC Bytom - inwestycje 2020/06/30 20:30 #192335

Zastanawiam się, czy czasem władze Bytomia nie zrezygnowały z dotacji unijnej na rozbudowę ciepłowni Radzionków, i na budowę ciepłociągu z tej ciepłowni, do centrum Bytomia?
Zastanawiam się nad powyższym, gdyż sprawa rozbudowy ciepłowni chyba stanęła w miejscu, i jest na nowo analizowana.
Fakty:
Ciepło z rozbudowanej ciepłowni w Radzionkowie, miało popłynąć na potrzeby cwu, do centrum Bytomia.
Ostatnio Bytom wspiera Rudę Śl. w budowie spalarni odpadów.
Prezydent Rudy Śląskiej w wielu wypowiedziach mówi, że jest problem z nadmiarem ciepła z planowanej spalarni śmieci, ciepła jest znacznie za dużo, trzeba go gdzieś upchnąć.
Zastanawiam się, czy czasem Bytom nie dogadał się z Ruda Śl. i zamiast planowanej rozbudowy ciepłowni w Radzionkowie za unijne pieniądze, Bytom teraz nie forsuje pomysłu, aby w przyszłości wybudować ciepłociąg z planowanej spalarni, i przesyłać ciepło do centrum Bytomia z Rudy Śl. zamiast z Radzionkowa?
Zastanawia mnie, czy nie planuje się połączenia ciepłowniczego ze spalarni w Rudzie Śl.. nie tylko do samego Bytomia, ale nawet do samego Radzionkowa? i tym samym likwidację w jakiejś perspektywie czasowej powyższej ciepłowni?
Zastanawiam się, czy zamiast planowanej budowy nitki ciepłowniczej z ciepłowni Radzionków, do centrum Bytomia, na potrzeby cwu, PEC Bytom nie planuje teraz, budowy ciepłociągu o większym przekroju, tak aby za jakiś czas, kiedy już ruszy spalarnia odpadów w Rudzie, przesyłać ciepło także do Radzionkowa i Stroszka?, wiązałoby się to jednak z likwidacją ciepłowni Radzionków.
Czy ktoś ma jakieś przecieki w tym temacie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

PEC Bytom - inwestycje 2021/03/06 11:28 #194462

Ma ktoś jakieś informacje, co się dzieje w kwestii pomysłu połączenia sieci ciepłowniczej Bytomia i Radzionkowa?
Dwa lata temu PEC mówił głośno o pomyśle połączenia i rozbudowie ciepłowni przy ul. Szybowej , były nawet środki z UE zagwarantowane, ale od jakiegoś czasu pomysł został odłożony, czy upadł całkowicie?
Czy PEC ma jakieś nowe plany co do swojego źródła ciepła?, jakieś pomysły w celu zmiany paliwa na inne, niż obecnie?
Czy PEC zamierza w przyszłości być tylko spółką przesyłającą ciepło, czy też produkującą ciepło?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Ghost


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.

Media społecznościowe

Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone