Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: PRZEGRANI WYGRANI. W BYTOMIU I KRAJU.....

PRZEGRANI WYGRANI. W BYTOMIU I KRAJU..... 2018/10/23 00:24 #181342

PRZEGRANI WYGRANI.
W BYTOMIU I W KRAJU....

Wczoraj, w tekście "Co tam panie w polityce", napisałem : "Trwające dziś w Polsce wybory municypalne, to rodzaj referendum, a zarazem preludium do dwuletniej sekwencji wyborczej, o znacznie szerszych dla krajowych i międzynarodowych reperkusjach."

Dziś efekt tego referendum, widzimy gołym okiem. PiS dotarł do ściany.

Gdy przed czterema laty, katowicka konwencja programowa zaprezentowała poglądy i twarze idącej po władzę "dobrej zmiany", obsada resortów gospodarczych, wydała się interesująca. Zrodziło to ostrożną nadzieję wiecznie przegranej wolnościowej i narodowej prawicy, na racjonalny kierunek przyszłych zmian.
Dziś śladu po tamtych ludziach już nie ma, a oszołomiony swym sukcesem, częściowo wskutek poparcia prawicy - PiS, zabrnął w zaułek wyczerpania możliwości pozyskiwania zwolenników metodami korupcji politycznej.
Przestrzegałem przed tym, porównując zmarnowane szanse Jaruzelskiego, wskutek spóźnionego powierzenia Wilczkowi - gospodarki.

Wybory municypalne pokazały pat. Teraz impas przerodzi się w klincz, a wraz z nieuchronną dekoniunkturą przyjdzie kryzys, marazm i odwrót.

NA WŁASNE ŻYCZENIE MATOŁKI....

Bo prawicy już nie zbajerujecie....


A co w tym kontekście z Bytomiem ?


Wiele wskazuje na KLINCZ : niemal idealna równowaga radnych PO (9) i PiS (10).
Pomijając ambicjonalne kwestie konkurentów (Wołosz-Janas),nie wyobrażam sobie, by kierownicze gremia przykościelnej partii płomiennych patriotów, przystały na jakikolwiek sojusz z obozem "zaprzaństwa i zdrady", kulturowo "ubogaconym" o osobników z inklinacjami LGBT ((z ang. Lesbian, Gay, Bisexual, Transgender) – skrótowiec odnoszący się do lesbijek, gejów, osób biseksualnych oraz osób transgenderycznych jako do całości.


Więc i PiS w Bytomiu ma NIELADA PROBLEM, w obliczu drugiej tury prezydenckich wyborów.


Nie może poprzeć partii "zaprzaństwa i zdrady" pospołu z "dewiantami", nie może otwarcie przyjąć wrogiej postawy, wobec cieszącego się poparciem OJCA PREMIERA - Damiana Bartyli.


I w ten oto sposób, BIS stał się "języczkiem u wagi" przyszłej, municypalnej władzy w Bytomiu

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: olowpbFantusGhost