Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: CO TAM PANIE W POLITYCE ?

CO TAM PANIE W POLITYCE ? 2018/10/10 05:47 #181095

CO TAM PANIE W POLITYCE ?

Pospolitość skrzeczy ! Chopin gdyby jeszcze żył, toby pił !!!
Ale niech na świecie wojna,
byle polska wieś zaciszna,
byle polska wieś spokojna.

Z pewnością znacie te wiekopomne cytaty z Wesela Wyspiańskiego.
Lecz niestety, maniera brudnej walki politycznej ze szczebla świata, przeniosła się do polskiego zaścianka.
Haniebne i barbarzyńskie zniszczenie nagrobka matki Damiana Bartyli, pokazuje do jakiego stopnia eskaluje ZWYRODNIENIE w walce politycznej.

Na tym tle, interesująco wygląda NOVUM bytomskiej sceny politycznej : Marek Michałowski, którego zrecenzowałem jednym krótkim określeniem : człowiek Renesansu.

PIŁKARZ, GÓRNIK, PRZEDSIĘBIORCA I FINANSISTA !

Bo czyż posiadacz tego życiorysu, którego plakatów nie znajdziecie na płotach, słupach i wychodkach - nie zasługuje na uwagę i uznanie ?

Urodził się 16.07.1951 w Bytomiu w rodzinie nauczycielskiej. Rodzice rozeszli się, gdy miał 3 lata, a gdy miał 17 lat zmarła – po kilkuletniej i ciężkiej chorobie – jego matka. Od tego momentu był skazany na samodzielność i odpowiedzialność.

Skończył Szkołę Podstawową nr 36 na ul. Siemiradzkiego, a później IV Liceum Ogólnokształcące na Placu Sikorskiego. W 1975 roku ukończył Mechanizację Górnictwa na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Na III roku studiów założył rodzinę.

Po studiach przez 5 lat pracował w górnictwie pod ziemią: najpierw na kopalni Dymitrow (późniejsze Centrum) jako sztygar oddziałowy, a później na kopalni Rozbark jako starszy inspektor techniczny. Z górnictwa odszedł na własną prośbę. W latach 1980 – 1997 prowadził działalność gospodarczą na własny rachunek i w różnych formach (agencja, współwłaściciel, właściciel).

Skończył studia podyplomowe na kierunku finansów i rachunkowości w Akademii Ekonomicznej w Katowicach. W 1997 roku wygrał otwarty konkurs na stanowisko Naczelnika Urzędu Skarbowego w Piekarach Śląskich i ponad 21 lat pracował na tym stanowisku. 6 razy kierowany przez niego urząd był w finale konkursu organizowanego przez Ministra Finansów i Szefa Służby Cywilnej na najbardziej przyjazny urząd administracji rządowej, w tym w 2002 i 2015 roku uzyskał wraz z zespołem wyróżnienie. W 2003 roku zdał jako pierwszy naczelnik urzędu skarbowego z województwa Śląskiego, egzamin na urzędnika mianowanego. Pracę skończył posiadając IV stopień. W lipcu 2018 r - odszedł na emeryturę.

Zawsze kochał sport. Do 20-tego roku życia grał w piłkę nożną w Polonii Bytom. I jeszcze studiując, a potem pracując, grał do 30-tych urodzin w Czarnych Bytom. A później wziął do ręki rakietę tenisową (w Górniku Bytom) i tak już zostało do dziś. W latach 1994-1995 był nawet dyrektorem klubu tenisowego Górnik Bytom. Obecnie grywa w Bytomiu parę razy w tygodniu.

W roku 2007 ukończył równolegle 2 kierunki studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Gospodarowania Nieruchomościami w Warszawie: - Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami oraz - Wycena nieruchomości.

W 2009 roku uzyskał licencję pośrednika w obrocie nieruchomościami. W 2014 roku zdał egzamin i uzyskał licencję rzeczoznawcy majątkowego w zakresie szacowania wartości nieruchomości.

W 2016 roku zdał państwowy egzamin i uzyskał uprawnienia członka rad nadzorczych w spółkach Skarbu Państwa.

Do 30 roku życia mieszkał w Bytomiu na Kleinfeldzie (Knajfeldzie), następnie w Piekarach, a ostatnio w Orzechu. Ma dwoje dorosłych już dzieci (44 i 38 lat) i jednego wnuka (16 lat) – mieszkańców Bytomia.

PRAWDA, ŻE INTRYGUJĄCA POSTAĆ ???

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Ghost


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.