Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: KRÓTKA ŁAWKA "BYTOMSKIEJ ELITY"....

KRÓTKA ŁAWKA "BYTOMSKIEJ ELITY".... 2018/09/27 13:54 #180915

KRÓTKA ŁAWKA BYTOMSKIEJ ELITY.
Robert Białas, poprzedni znakomity organizator "debaty prezydenckiej" w Bytomiu, na moje pytanie, czy planuje tę imprezę powtórzyć, wymijająco odrzekł, że chłopcy z MDM (Miasto dla Mieszkańców) to planują.


Byłbym rozczarowany, gdyby do skutku doszły już zapowiedziane przez Życie Bytomskie prawybory, które są odpustowym widowiskiem dla tłumów, a z kalendarza wyborczego zniknęła merytoryczna debata na najważniejsze dla miasta tematy.


A tematy te, sformułował już w lipcu br redaktor platformy bytomski pl : "Gigantyczny kredyt z Europejskiego Banku Inwestycyjnego, podpisana umowa na budowę nowego stadionu dla IV-ligowej Polonii, kupione niepotrzebne ujęcia wody w Tarnowskich Górach, tereny przy M1 zasypane śmieciami, miejskie wysypisko wydzierżawione prywatnej firmie, i wydobycie na zawał pod Miechowicami trwające w najlepsze."
A ja dodam : 100 milionów € na rewitalizację miasta z ruin.


Miałem złudną nadzieję, że wysunięte przez prestiżową, dobrze poinformowaną o sprawach Bytomia platformę medialną - tematy, zostaną podchwycone przez startujących do fotela prezydenta - kandydatów.


O święta naiwności !


Poczet kandydatów w Bytomiu tworzą :


- Damian Bartyla, urzędujący od dwóch kadencji prezydent miasta, którego w drodze referendum próbowano bezskutecznie przed rokiem odwołać, a ja pierwszy wezwałem do nie uczestniczenia w tej hucpie, bowiem konkurencja nie miała ŻADNEJ alternatywy wobec nurtujących Bytom problemów,

- Mariusz Janas, przewodniczący Rady Miejskiej Bytomia, który w pięknie napisanym, lecz rozwlekłym programie, w konkluzji argumentuje, że najważniejszą przesłanką jego wyboru jest to, iż PiS nigdy dotąd nie piastował urzędu prezydenta,


- Jan Kazimierz Czubak, najdłużej, bo dwie kadencje piastujący urząd przy Krzysztofie Wójciku - przewodniczący Rady Miejskiej, o którego programie - jak dotąd - nie sposób nic powiedzieć,


- Mariusz - "Bytom to nie hasiok" - Wołosz, odwołany w referendum wiceprezydent u boku Koja,


- Andrzej Panek, czyli były wiceprezydent, pierwszy zastępca Bartyli, odpowiedzialny m.in za resort śmieciowy. Który ostatnio zabłysną groźbą i interwencją u komendanta Policji.


Jak zatem widać do najbardziej prestiżowego fotela w mieście kandyduje "bytomska elita", ale żaden, nawet powierzchownie nie prześliznął się po tematach redaktora bytomski.pl


Co zatem ma mnie przekonać do opuszczenia fotela i pójścia do urn wyborczych ?
Bo chyba nie błękit garniturów ministerialnych urzędników zwyczajowo, choć na wyrost zwanych "ministrami" (z łaciny "sługami").
Chyba nie mowa trawa sługi Merkel - Schetyny, w otoczce "skrzydełek" będących w zaniku, pod barwami LGBT (z ang. Lesbian, Gay, Bisexual, Transgender) ?


Georg Brüning... piastujący urząd burmistrza Bytomia aż przez 36 lat, czy nawet Zygmunt Frankiewicz w Gliwicach, czy Andrzej Dziuba w Tychach, są dla naszych elit - wzorem niedoścignionym.


A poczet kandydatów wyłącznie z listy "ONI JUŻ BYLI" - napawa troską.
Czy Bytom ma tak krótką ławkę ?


Dlatego Robercie Białas i "chłopcy z MDM" - apeluję : zorganizujcie debatę prezydencką !!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

KRÓTKA ŁAWKA "BYTOMSKIEJ ELITY".... 2018/09/27 15:22 #180916

Waldemar Bartosik napisał: KRÓTKA ŁAWKA BYTOMSKIEJ ELITY.

Dlatego Robercie Białas i "chłopcy z MDM" - apeluję : zorganizujcie debatę prezydencką !!!


Damian Bartyla pewnie się znowu gdzieś schowa i nie przyjdzie :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: olowpbFantusGhost