Co dokładnie oferuje ubezpieczenie szyb w aucie?
Każdy ubezpieczyciel posiada określone warunki ubezpieczenia, w których należy szukać szczegółowych informacji na temat dokładnego zakresu ochrony. W większości przypadków, ubezpieczenie szyb w aucie obejmuje szybę czołową, szyby boczne, a także szybę tylną. Nie obejmuje natomiast szyberdachu oraz innych elementów szklanych, np. lusterek – te są chronione dopiero w ubezpieczeniu AC. W ramach ubezpieczenia szyb, klient firmy ubezpieczeniowej może liczyć na to, że odzyska środki potrzebne do naprawienia lub wymiany szyby w sytuacji, gdy zostanie ona uszkodzona nie z jego winy. Należy jednak pamiętać, że ubezpieczenie nie zawsze obejmuje pozostałe elementy okna: czyli np. listwy i uszczelki.
Na co zwrócić uwagę wybierając ubezpieczenie szyb?
Wybierając dodatkowe pakiety do ubezpieczenia komunikacyjnego zawsze warto zwracać uwagę na to, co dokładnie może zaoferować taki pakiet oraz jakie są ogólne warunki ubezpieczenia. W poradniku dostępnym na stronie: https://ubezpieczamy-auto.pl/ubezpieczenie-szyb-warto-je-kupic/ można dowiedzieć się więcej na temat powodów, dla których warto wyposażyć swoją polisę w ubezpieczenie szyb w aucie, a także, na co należy zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczenia. Poza OWU na pewno należy sprawdzić sumę ubezpieczenia (czyli górny limit kosztów pokrywanych przez ubezpieczyciela) oraz udział własny w kosztach naprawy lub wymiany.
Czy ubezpieczenie szyb to opłacalne rozwiązanie?
Do uszkodzenia szyby wystarczy naprawdę niewiele – czasem jest to mały kamyczek, który wystrzeli spod kół jadącego przed nami pojazdu. Tak tworzy się niewielki pajączek, który ma tendencje do przechodzenia w coraz poważniejsze pęknięcie. Uszkodzenie szyby czołowej wyklucza pomyślne przejście badania rejestracyjnego i grozi otrzymaniem wysokiego mandatu. Dlatego też, warto pomyśleć o wykupieniu ubezpieczenia szyb w aucie, aby w razie uszkodzenia szyby odzyskać przynajmniej część pieniędzy wydanych na naprawę lub wymianę szyby. Należy jednak wczytać się w ogólne warunki ubezpieczenia, aby sprawdzić, w jakich sytuacjach można otrzymać odszkodowanie, a w jakich ubezpieczenie nie obowiązuje (np. wady fabryczne czy rażące niedbalstwo kierowcy).
Gdzie znaleźć najlepsze ubezpieczenie komunikacyjne dla siebie?
Na wybór dobrego ubezpieczenia komunikacyjnego warto poświęcić dłuższą chwilę, tak, aby dobrać pakiet jak najbardziej dostosowany do swoich indywidualnych potrzeb. Bardzo dużym ułatwieniem okaże się internetowa porównywarka dostępna na stronie ubezpieczamy-auto.pl. Wystarczy wypełnić formularz z najważniejszymi informacjami, aby uzyskać listę najkorzystniejszych ofert przedstawionych w czytelny sposób. Porównywarka obejmuje ponad 60 różnych firm ubezpieczeniowych. Plusem wykupienia ubezpieczenia bezpośrednio przez Internet jest nie tylko oszczędność czasu, ale również możliwość skorzystania z atrakcyjnych cen promocyjnych. Wybierając OC warto sprawdzić, ile kosztowałoby poszerzenie pakietu o ubezpieczenie szyb w aucie.