Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne zachęca: pij naszą wodę!

Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne zamontowało pierwsze urządzenia umożliwiające dostęp do wody pitnej ze swoich wodociągów. Wszystko w ramach akcji: „Pij naszą wodę!”.

Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne zachęca: pij naszą wodę!

Promocja kranówki

Poza Lodowiskiem im. Braci Nikodemowiczów, dwa urządzenia BPK stanęły także w Urzędzie Miejskim (w dwóch lokalizacjach – przy ul. Parkowej 2 i Smolenia 35), Powiatowym Urzędzie Pracy (ul. Łagiewnicka 15), Hali na Skarpie (Modrzewskiego 5a) i Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych Skarpa Bytom (2 sztuki przy ul. Kilara 33). – W ten sposób BPK promuje picie kranówki – w punktach, w których stanęły nasze urządzenia wzrosła konsumpcja wody z sieci wodociągowej – informuje Marek Stajndor z Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o.

Kolejne urządzenia w następnych latach

W przyszłości Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne planuje zainstalować następne urządzenia w kolejnych obiektach użyteczności publicznej.

– Woda w wodociągach spełnia normy wody pitnej, ale urządzenia, z których korzystamy dodatkowo polepszają jej parametry w urządzeniu filtrującym bezpośrednio przed spożyciem – tłumaczy Marek Stajndor. Jak czytamy w materiałach producenta urządzeń, te „poprawiają walory smakowe wody z sieci wodociągowej tak, że może być porównywalna z orzeźwiającą wodą z naturalnych ujęć o pierwotnej czystości”.

Zgodnie z dyrektywą Unii Europejskiej

Picie kranówki promuje Unia Europejska. Aby wzmocnić bezpieczeństwo korzystania z wody z kranu w Europie, UE zaktualizowała w 2020 roku dyrektywę ws. jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (picia, gotowania, innych celów domowych), która ustanawia minimalne normy jakości. Nowe przepisy uaktualniają normy jakości wody z kranu, ustalając maksymalne limity dla niektórych substancji zanieczyszczających, takich jak ołów i szkodliwe bakterie. Przepisy te ustalają również minimalne wymogi higieniczne dla materiałów mających kontakt z wodą pitną (takich jak rury lub krany), aby uniknąć zanieczyszczeń.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon