Bytomska scena będzie należeć do Wiesława i Krystiana Ochmana. Finał 5. Śląskiego Festiwalu Operetki

W Bytomskim Centrum Kultury w ramach 5. finału Śląskiego Festiwalu Operetki odbędzie się koncert z okazji 85. urodzin Wiesława Ochmana, na którym wystąpi maestro oraz jego wnuk - Krystian Ochman. Organizatorami wydarzenia są: Fundacja Operetka Śląska wraz z Orkiestrą im. Arcyksiężnej Marii Krystyny Habsburg.

fot. FB Wiesław Ochman
Wiesław-Ochman-Bytomskie-Centrum-Kultury

W niedzielę, 27 marca o godzinie 18 odbędzie się koncert z okazji 85. urodzin Maesto Wiesława Ochmana. Występ inauguracyjny odbył się w styczniu br. w Rybniku w Teatrze Ziemi Rybnickiej.

- Koncert to będzie niezwykły, bowiem zaszczyci nas sam Maestro, którego melomanom przedstawiać nie trzeba. Ten słynny bytomianin, wszak jest Honorowym Obywatelem naszego Miasta, właśnie w Bytomiu debiutował na scenie Opery Bytomskiej, jako śpiewak i reżyser - czytamy w Komunikacie Bytomskiego Centrum Kultury.

Co zaplanowano w repertuarze?

Podczas wieczoru będzie można usłyszeć najpopularniejsze arie, duety, tercety oraz fragmenty muzyczne ze światowych operetek i musicali. Grono artystów uświetni występami urodzinowy koncert, w tym m.in. Krystian Ochman - wnuk maestro, który 19 lutego br. wygrał eliminacje do Konkursu Piosenki Eurowizji. Oprócz niego na scenie pojawią się:

  • Ewa Biegas – sopran,
  • Renata Dobosz – mezzosopran,
  • Lonia Duży – sopran,
  • Kamila Goik – sopran,
  • Anita Maszczyk – sopran,
  • Aleksandra Stokłosa – sopran,
  • Jan Ballarin – tenor,
  • Włodzimierz Skalski – baryton,
  • Adam Szerszeń – baryton,
  • Feliks Widera – tenor.

Bilety są dostępne na stronie BCK. Ceny rozpoczynają się od 110 zł za miejsce. Najdroższy bilet VIP kosztuje 500 zł, w jego ramach widz będzie mógł zasiąść w pierwszym rzędzie oraz 29 marca uczestniczyć w spotkaniu i kolacji z mistrzem.

Czym jest Śląski Festiwal Operetki?

Wydarzenie te jest prawdziwym świętem miłośników muzyki klasycznej, wokalno- instrumentalnej, oraz operetki i musicali. Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w 2018 roku. Wówczas Sylwester Targosz-Szalonek jako Prezes Fundacji wraz z dyrektorem Festiwalu rozpoczęli dbałość o dobór najwyższej klasy wykonawców.

W ramach 5. Śląskiego Festiwalu Operetki zaplanowanych jest około dziesięciu koncertów oraz spotkań artystycznych, m.in. w Katowicach, Chorzowie, Rudzie Śląskiej, Rybniku, Wrocławiu, Trzebini oraz w Gliwicach. Na scenie pojawią się artyści zarówno z Polski, jak i z zagranicy.

- Wielu z nich Państwo znają i cenią. Śląsk to region, w którym muzyka i śpiew były zawsze nieodzowną treścią życia codziennego oraz szeroko pojętej kultury. Mimo, iż teatrów operetkowych właściwie nie ma, to muzyka operetkowa jest ciągle żywa i kochana przez publiczność - czytamy w treści komunikatu.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon