997

Piłeś? Sprawdź, czy możesz jechać. Bytomska policja otrzymała alkomaty


Dwanaście alkomatów przekazano bytomskim komisariatom. Jeden z nich jest samoobsługowy i kontrola odbywa się bez policjanta. Warto zrobić sobie test trzeźwości, gdy mamy za sobą imprezę i zamierzamy prowadzić auto.

Reklama

Pijani kierowcy cały czas są zmorą na naszych drogach. Często w ręce policji wpadają osoby, które imprezowały dzień wcześniej. Kierowcy wydawało się, że już wytrzeźwiał, ale badanie policyjnym alkomatem pokazało coś zupełnie innego. Takich sytuacji można by uniknąć, sprawdzając stan trzeźwości na własną rękę przed wejściem do samochodu.

Teraz będzie to łatwiejsze, bo bytomskie komisariaty otrzymały od Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom dwanaście nowoczesnych alkomatów. Znaleźć je można w pięciu placówkach, które znajdują się przy ul. Stolarzowickiej 35, ul, Chrzanowskiego 1a, ul. Rostka 14, ul. Zabrzańskiej 91 i pl. Żeromskiego 8.

W komendzie przy ul. Powstańców Warszawskich 74 na mieszkańców czeka urządzenie Promiler. Różni się tym od pozostałych, że korzysta się z niego samodzielnie. Wszystkie alkomaty kosztowały ponad 11 tys. zł.

fot. KMP Bytom

Zobacz też:
Discuss this article in the forums (3 replies).

Jaca Avatar
Jaca odpowiedział w temacie: #186141 2019/09/05 19:06

MephiR napisał: Jeśli są przywiercone do ściany, to trudno będzie je zabierać na patrole :P


Mogą wisieć na hakach.
MephiR Avatar
MephiR odpowiedział w temacie: #186133 2019/09/05 15:53
Jeśli są przywiercone do ściany, to trudno będzie je zabierać na patrole :P
marcinen Avatar
marcinen odpowiedział w temacie: #186121 2019/09/04 21:41
to jest bardzo dobry pomysł. Mam tylko nadzieję, że władze miasta zastrzegą, że ten sprzęt ma być dostępny cały czas na Komisariatach i w Komendzie a nie będzie wożony na interwencje.
Bo jeśli będzie jeździł na policyjne interwencje to z badaniem petentów nic się nie zmieni i znowu będzie trzeba czekać 30 albo więcej minut na przyjazd patrolu i znowu część odpowiedzialnych kierowców odejdzie z kwitkiem a właściwie pojedzie i może kogoś nie zabije.
Tu trzeba jasno powiedzieć, że sprzęt ma być w każdej chwili na Komisariatach, przychodzę, badam się i jadę

Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.