997

Jechała pod wpływem alkoholu i wywróciła auto na dach


W czwartkowy wieczór na ulicy Modrzewskiego w Szombierkach doszło do groźnej kolizji drogowej. Kobieta kierująca audi straciła panowanie nad pojazdem, najechała na słup oświetleniowy, a następnie dachowała.

Reklama

Do zdarzenia doszło na mokrej nawierzchni. Można byłoby zatem podejrzewać, że przyczyną były złe warunki panujące na drodze. Jednakże, po przebadaniu bytomianki alkomatem, okazało się, że ma ponad promil alkoholu w organizmie. Jak informuje oficer prasowy bytomskiej komendy, kobieta uniknęła poważnych obrażeń.

- Uderzenie było tak silne, że zniszczeniu uległ fundament, na którym stał słup - komentuje jeden z kierowców, przejeżdżających w okolicy ul. Modrzewskiego niedługo po zdarzeniu.

Ruch został zatamowany, a kierowcy korzystali z objazdu. Utrudnienia na drodze wojewódzkiej nr 925 trwały ponad godzinę. Okoliczności kolizji wyjaśnią bytomscy śledczy. 41-latka straciła prawo jazdy, ale to nie wszystko, ponieważ konsekwencje niefrasobliwości mogą być dużo poważniejsze. Grozi jej nawet do dwóch lat pozbawienia wolności, a o jej dalszym losie zdecyduje sąd.

fot. KMP Bytom

Zobacz też:
Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.