997

Policja złapała mordercę, który 19 lat temu zabił w Bytomiu


Morderca z pewnością myślał, że już nigdy nie odpowie za morderstwo, którego dokonał 19 lat temu. Sprawą jednak zajęło się policyjne "Archiwum X" i ustaliło, kto zabił kobietę w 2000 roku w Bytomiu.

Reklama

19 lat temu bytomska policja otrzymała zgłoszenie o odnalezieniu zwłok kobiety w jednym z mieszkań na terenie naszego miasta. Ofiarą była 65-latka. W trakcie sekcji zwłok ustalono, że morderca ją udusił. Niestety, zebrane wówczas dowody nie pozwoliły ustalić sprawcy. Ostatecznie sprawę umorzono.

Morderca z pewnością poczuł się bezkarny, bo kolejne lata mijały, a nic nie wskazywało na to, że zostanie odnaleziony. Na szczęście w policji działa tzw. "Archiwum X". To grupa najlepszych policjantów, którzy wracają do niewyjaśnionych zabójstw sprzed lat. Dzięki nowoczesnym technologiom często udaje im się dotrzeć do sprawcy.

Tak właśnie było tym razem. Najpierw przeanalizowana akta ze śledztwa. Następnie przekazano materiał dowodowy do laboratorium. Dzięki temu udało się dotrzeć do 47-letniego mężczyzny, który mieszka niedaleko Gliwic. Zebrane materiały wskazują, że to on udusił bytomiankę w 2000 roku. Teraz grozi mu za to dożywocie.

fot. KWP Katowice

Zobacz też:
Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.