997

Ruszyła zbiórka pieniędzy dla poszkodowanych w wybuchu gazu


Stowarzyszenie Liga Kobiet Nieobojętnych rusza z pomocą dla poszkodowanych w wybuchu gazu przy ulicy Katowickiej. W tym celu utworzono konto, na które można przelewać pieniądze. Z kolei miasto już wypłaciło pierwsze środki.

Reklama

Mieszkańcy kamienicy przy ulicy Katowickiej 37 wracają do swoich domów. W minioną sobotę przeżyli koszmar, gdy w mieszkaniu na parterze doszło do wybuchu gazu. Życie straciła 39-letnia kobieta i jej córki w wieku 5 i 7 lat. Nadal wszystkim trudno pozbierać się po tej tragedii.

Państwowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego szybko stwierdził, że budynek nie zostanie wyłączony z użytku. Mieszkania jednak wymagają remontów, a na taki wydatek żadna rodzina nie jest przygotowana. Dlatego każdy bytomianin może pomóc w potrzebie.

Stowarzyszenie Liga Kobiet Nieobojętnych uruchomiło specjalne konto bankowe, na które można wpłacać darowizny. Każda złotówka ma znaczenie, bo mieszkania są zniszczone w różnym stopniu, a prace remontowe do tanich nie należą.

Dane do przelewu

ING Bank Śląski 45 1050 1230 1000 0090 3078 4830

Stowarzyszenie Liga Kobiet Nieobojętnych

Plac Karin Stanek 1 41-902 Bytom

Z dopiskiem: Pomoc dla poszkodowanych mieszkańców ul. Katowickiej

Miasto już wcześniej zapowiedziało, że także pomoże. Na razie każda rodzina otrzymała 2 tysiące złotych zasiłku celowego z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Prezydent Mariusz Wołosz zapowiedział, że na tym nie koniec. Kolejne środki zostaną przekazane po oszacowaniu strat w każdym lokalu. Mieszkańcy mają także zapewnioną bezpłatną pomoc psychologiczną.

Zobacz też:
Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.