997

Na ulicy Katowickiej doszło do wybuchu gazu. Są ofiary [ZDJĘCIA]


Dziś na ulicy Katowickiej doszło do groźnego wypadku. W mieszkaniu na parterze budynku wybuchł gaz.

Reklama

There are no images in the gallery.

Eksplozja nastąpiła po godzinie 13:00 w kamienicy przy ul. Katowickiej 37. Wybuch był tak silny, że porozrzucało okna z mieszkania po całej ulicy. Kłęby słup dymu widać z daleka.

Na miejscu natychmiastowo wysłano Straż Pożarną, a także helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Akcję utrudnia fakt, iż ulica jest w trakcie przebudowy.

Będziemy informować o dalszych ustaleniach.

AKTUALIZACJA 14:05: Na miejscu są przedstawiciele Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego. Małgorzata Węgiel-Wnuk, rzecznik UM przekazała nam informacje, że w wyniku wybuchu śmierć poniosły trzy osoby. Na godzinę 14:30 jest zwołany sztab kryzysowy, w którym weźmie udział prezydent Mariusz Wołosz.

AKTUALIZACJA 14:30: W akcji bierze udział 17 zastępów Straży Pożarnej, Pogotowie Ratunkowe i Pogotowie Gazowe. Na boisku szkolnym przy ul. Józefczaka lądował helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Śmigłowiec odleciał ok. 14:25. Z kamienicy, w której doszło do wybuchu ewakuowano wszystkich mieszkańców. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego jest na miejscu i ma ocenić, czy została naruszona konstrukcja budynku.

AKTUALIZACJA 14:40: Zdjęcia z miejsca zdarzenia:

There are no images in the gallery.

AKTUALIZACJA 16:00: TVN24 podał informacje, iż ofiarami są 39-letnia kobieta i jej dzieci w wieku 7 i 5 lat. Cztery osoby są ranne i zostały przewiezione do szpitala. Z kamienicy i sąsiednich budynków ewakuowano 28 osób. Cały czas trwa akcja Straży Pożarnej. Na miejsce ściągnięto specjalistyczną grupę poszukiwawczą z Jastrzębia-Zdroju, która przeszukuje obiekt.

AKTUALIZACJA 16:30: PINB zadecydował o wyłączeniu z użytkowania sześciu lokali na parterze i pierwszym piętrze budynku przy ul. Katowickiej 37.

AKTUALIZACJA 17:15: Do Bytomia przyjechał premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu spotkał się z mieszkańcami ewakuowanych budynków i naradził się z przedstawicielami służb interweniujących na miejscu.

AKTUALIZACJA 18:30: Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że prawdopodobną przyczyną eksplozji była próba samobójcza. Więcej piszemy o tym w tym artykule.

AKTUALIZACJA 19:30: Akcja ratowniczo-poszukiwawcza dobiegła końca. Straż Pożarna ma już pewność, że w budynku nie ma żadnych poszkodowanych. PINB stwierdził, że konstrukcja kamienicy nie została uszkodzona, jednak ze względu na szkody w lokalach na parterze i pierwszym piętrze mieszkańcy tych mieszkań nie wrócą jeszcze do swoich domów. Część z nich zatrzyma się u swoich rodzin lub znajomych, natomiast dla 9 osób gmina zapewni tymczasowe zakwaterowanie w hostelu przy ul. Strzelców Bytomskich. Obecnie mieszkańcy w asyście strażaków wchodzą do swoich mieszkań, by zabrać z nich najpotrzebniejsze rzeczy. Lokatorzy z sąsiedniej kamienicy, która również została ewakuowana mogą już wrócić do siebie.

Zobacz też:
Discuss this article in the forums (6 replies).

Jawor Avatar
Jawor odpowiedział w temacie: #185154 2019/07/08 19:11
Nie trzeba być ekspertem ani mieć żadnej wiedzy że domyślić się że to był samobój lub celowe działanie osób trzecich. Każdy kto ma gaz w domu niech sobie przytrzyma palnik w kuchence bez zapalania i upuści trochę gazu. Po 20 sek masz smród gazu w całej chałpie.

Żeby doprowadzić w pomieszczeniu do stężenia 10 % przy którym wychodzi do wybuchu to trzeba upuścić tyle gazu, że prędzej się ze smrodu przewrócisz niż ci to wybuchnie. Nawet jak się rozszczelni rura na połączeniu gwintowanym to upływ gazu jest tak minimalny, że przy otwartym oknie nie ma szans żeby zebrało się 10% stężenie w mieszkaniu. Żeby uzyskać takie stężenie trzeba pozamykać okna i celowo rozszczelnić instalację tak aby gaz ulatniał się "pełną pizdą" i to przynajmniej przez godzinę.
MephiR Avatar
MephiR odpowiedział w temacie: #185149 2019/07/08 12:15
Nie podawalibyśmy takiej informacji, gdyby źródłem był przypadkowy przechodzień, czy nawet sąsiad. Póki co więcej nie mogę ujawnić. Prokuratura prędzej czy później poda bardziej szczegółowe informacje na ten temat.
Rafer Avatar
Rafer odpowiedział w temacie: #185140 2019/07/07 16:37
Pomyliłem się! Sądziłem, że Bytomski to rzetelne medium? A tu taki chłam! Plotki, ploteczki. Ile zapłaciliście za ploteczkę?! Czy podpity "somsiot" puścił ploteczkę? Zweryfikowaliście te "fakty", czy puściliście kaczkę ku uciesze reklamodawców, żeby być cytowanymi przez największe szmatławce RP onet, interia, SE, TVN...? Prężnie dołączacie do ich grona.
Tfu!
Policja, prokuratura, sąd i kat w jednym = Bytomski.pl

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Jeśli okaże się, że kłamaliście, czy przeprosicie?! To tylko minimalna kara, bo za kłamstwa powinno się karać finansowo. Wszystkie szmatławce zniknęły by z życia publicznego.
Rafał Avatar
Rafał odpowiedział w temacie: #185136 2019/07/07 07:42
Składam wyrazy współczucia najbliższym ofiar oraz wszystkim pokrzywdzonym i poszkodowanym w tej tragedii.

[ i ] [ i ] [ i ]

Poniższy post nabrał innego wymiaru dla bytomian...

bytomski.pl/forum-bytomia/newsroom/13408...y-we-wrzesniu#185052
Piotr D Avatar
Piotr D odpowiedział w temacie: #185129 2019/07/06 17:27
Niestety to kolejny wybuch butli z gazem :(
Butle powinny być zakazane w mieszkalnictwie wielorodzinnym.
Jak dla mnie trzymanie BOMBY w domu to głupota!!!

Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.