997

Odpady nadal są zwożone do Bytomia. Znowu złapano "śmieciarzy"


W tym tygodniu na terenie naszego miasta zatrzymano aż cztery ciężarówki. W walce ze śmieciowym procederem biorą udział policjanci, strażnicy miejscy i radni.

Reklama

Mafia śmieciowa nie daje za wygraną i cały czas podejmowane są próby zwożenia nielegalnych i niebezpiecznych odpadów. Na szczęście coraz częściej udaje się złapać sprawców na gorącym uczynku. Tak było kilka dni temu przy ul. Strzelców Bytomskich. Kierowca ciężarówki chciał wysypać śmieci w pobliżu obszaru "Natura 2000". Na szczęście w porę zareagowały odpowiednie służby.

Nie minęło dużo czasu, a doszło do kolejnego takiego przypadku. Bytomska straż miejska zatrzymała ciężarówkę, która jechała w kierunku ulicy Starochorzowskiej w Łagiewnikach. Co ciekawe, strażnicy wykazali się intuicją, bo śledzili auto od momentu załadunku. Nie pomylili się, bo odpady z remontu torowiska przy ul. Arki Bożka były wysypywane nielegalnie na miejskiej działce.

Kierowca został ukarany mandatem, a właściciela firmy przesłuchano. Następnie sprawę przekazano policji. Niestety, na tym się nie skończyło.

Radny Krzysztof Gawenda informuje, że tego samego dnia zrzucono kolejne odpady w Łagiewnikach. Tym razem firma działająca na zlecenie PEC-u przy ul. Armii Krajowej na jednej z działek wysypywała urobek z prac ziemnych. Oczywiście nie mając na to żadnych zezwoleń. Znowu nałożono mandat w wysokości 500 zł, a sprawa została przekazana do stosownych służb.

Aktywna jest także policja, która na bytomskich drogach prowadzi działania "Utylizacja". Polega ona na kontrolowaniu samochodów ciężarowych, a szczególnie tych, które wożą odpady. Tym razem złapano jednego delikwenta, który przewoził śmierdzący ładunek. Okazało się, że podczas kontroli nie miał wymaganej dokumentacji. Pobrano próbki odpadów i teraz prowadzone są dalsze czynności.

Na koniec warto zaapelować do mieszkańców. Jeżeli widzicie, że w waszej okolicy są zwożone podejrzane ładunki, trzeba natychmiast wzywać straż miejską. Jak widać, walka ze zwożeniem śmieci do Bytomia zaczęła się na dobre. Na razie przypomina walkę z wiatrakami, ale trzeba ją prowadzić do skutku.

fot. Facebook/Krzysztof Gawenda

Zobacz też:
Discuss this article in the forums (1 replies).

empirius Avatar
empirius odpowiedział w temacie: #184661 2019/05/18 11:27
Przez to ogłoszenie poniżej nie działa u mnie "read more"

Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka

Reklama: