997

Dramatyczne chwile na stadionie Szombierek


Twoja reklama w gazecie Bytomski.pl

Na stadionie w Szombierkach powiało grozą. Pojawił się tam oddział uzbrojonych policjantów. Czy doszło do starcia z kibicami?

Reklama

Uspokajamy. To tylko ćwiczenia. Szombierski stadion przemienił się na jeden dzień w prawdziwy poligon. To tutaj zorganizowano szkolenie Nieetatowego Pododdziału Policji Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu, w którym wzięło udział 40 mundurowych.

Bytomscy policjanci szkolili swoje umiejętności na wypadek konieczności działania podczas zbiorowego zakłócenia bezpieczeństwa i porządku publicznego. Nie jest to żadne novum, ponieważ takie zajęcia odbywają się regularnie.

- Trwające kilka godzin szkolenie miało przede wszystkim na celu wypracowanie zasad współdziałania policjantów, którzy w przypadku zbiorowego zakłócenia bezpieczeństwa i porządku publicznego, będą interweniować w pododdziałach zwartych - informuje oficer prasowy bytomskiej policji.

Mundurowi ćwiczyli pod okiem komisarza Norberta Wlazło, zastępcy naczelnika wydziału prewencji bytomskiej KMP.

fot. KMP Bytom

Zobacz też:
Discuss this article in the forums (1 replies).

Passphrase Avatar
Passphrase odpowiedział w temacie: #184295 2019/04/11 20:37
Naprawdę nie macie już o czym pisać ? O czym jest ten artykuł, dla kogo ?

Swoją drogą to zdziwiony jestem że ćwiczeniami nie dowodził walasek albo piórek. To zaprawieni w wojnach z kibicami funkcjonariusze resortu siłowego.
Poza tym, w jakim celu ćwiczyli ? Na szombierską ruinę przez najbliższe 50 lat nie przyjadą żadni kibice drużyny gości. Chyba ze szalikowcy postanowią zaatakować sektor rodzinny ... Myślenie nigdy nie było mocną stroną stróży prawa, a zorganizowanie takich ćwiczeń tylko to potwierdza.

Reklama: