997

Ostrzelano ProFort Centrum w Miechowicach


Budynek ProFort Centrum w Bytomiu-Miechowicach został ostrzelany. Nie, to nie kolejna rekonstrukcja wydarzeń z II wojny światowej, a przejaw współczesnego wandalizmu.

Reklama

Sprawca zniszczył sześć okien w gmachu byłego Gimnazjum nr 13, znajdującego się obecnie pod opieką Stowarzyszenia Na Rzecz Zabytków Fortyfikacji „Pro Fortalicium”. Nie wiadomo kiedy doszło do zdarzenia, ale szkoda została wykryta w czwartek, 7 marca.

- Przychodzę tutaj codziennie i przebywam w budynku wiele godzin, ale do tej pory nie przyszło mi do głowy, żeby sprawdzać stan okien. W czwartek zauważyłem, że sześć z nich znajdujących się na parterze budynku, od strony ulicy Kasztanowej, zniszczono, a w kierunku szkoły oddano co najmniej 10 strzałów - wyjaśnia Ireneusz Okoń, członek Stowarzyszenia „Pro Fortalicium”. Dodaje także, że jeden strzał można jeszcze zakwalifikować jako wybryk, zabawę, ale dziesięć, to już celowe działanie na cudzą szkodę.

Sprawa została zgłoszona na policję. W poszukiwania podejrzanego o zniszczenie okien zaangażowali się policjanci z I Komisariatu Policji w Miechowicach. Dzięki błyskawicznej akcji mundurowych udało się zatrzymać mężczyznę podejrzanego o zniszczenie obiektu.

- W imieniu Stowarzyszenia „Pro Fortalicium” chciałbym podziękować bytomskim policjantom za profesjonalne działanie i błyskawiczne ujęcie prawdopodobnego sprawcy zdarzenia - dodaje Ireneusz Okoń.
Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, „miechowicki snajper” podejrzany jest także o zniszczenie innego obiektu. Śledztwo trwa, a o szczegółach poinformujemy po jego zakończeniu.

fot. Ireneusz Okoń

Zobacz też:
Discuss this article in the forums (9 replies).

Passphrase Avatar
Passphrase odpowiedział w temacie: #183900 2019/03/12 13:21
Podobno strzelał Ksiądz z parafii obok.
Leszek Starszy Avatar
Leszek Starszy odpowiedział w temacie: #183885 2019/03/11 12:05
Jeśli "nie wiadomo, kiedy doszło do zdarzenia" to podejrzany nie będzie mógł przedstawić swojego alibi. Ależ ci miechowiccy policjanci są przebiegli i chytrzy. I jeszcze to "błyskawiczne zatrzymanie" podejrzanego. Teraz zostaje jeszcze wielogodzinne przesłuchanie podejrzanego, znalezienie motywu ... A może sprawa ma głębsze dno ..., bo to, że jest rozwojowa, to jestem pewny ...
borutaPB Avatar
borutaPB odpowiedział w temacie: #183882 2019/03/11 10:53
Zamach na Maćka ?
przemo77 Avatar
przemo77 odpowiedział w temacie: #183876 2019/03/10 20:04

MephiR napisał: Ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha!
Ale śmieszny żart! Płaczę i turlam się po podłodze :D

Nie. Po ponad 6 latach żarty z paintballa są po prostu tak nudne, jak suchary Karola Strassburgera przed Familiadą.

obawiam się że jeszcze wiele lat upłynie zanim TEN radny pozbędzie się etykietki którą sam sobie przylepił,

tak przyznaję, ja miałem dokładnie takie samo skojarzenie po przeczytaniu newsa jak foxbat, no ale my prości ludzie gdzie nam do Twojego poczucia humoru ;)
MephiR Avatar
MephiR odpowiedział w temacie: #183875 2019/03/10 18:55

foxbat napisał: A prowadzący Familiadę nie nazywa się Strassburger.


Dziękuję Ci za zwrócenie uwagi na ten jakże poważny błąd językowy.

Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.