997

Pijany potrącił dziewczynkę na pasach


Twoja reklama w gazecie Bytomski.pl

Kierowca z Bytomia nie zatrzymał się na czerwonym świetle i potrącił przechodzącą na pasach 9-latkę. Po przebadaniu mężczyzny okazało się, że był pijany.

Do wypadku doszło w środę około 9:00 na ulicy Józefa Konsały w Radzionkowie. Dziewczynka w drodze do szkoły nacisnęła przycisk na przejściu i po odczekaniu na zielone światło weszła na pasy. W tym momencie wjechał na nie volkswagen golf kierowany przez 62-letniego bytomianina i uderzył w 9-latkę.

Reklama

Mężczyzna tłumaczył się, że zauważył czerwone światło zbyt późno, dlatego nie zdołał wyhamować przed przejściem dla pieszych. Policjanci na miejscu przebadali go alkomatem. Urządzenie wykazało niemal promil alkoholu w jego organiźmie. Bytomianin wyjaśniał mundurowym, że spożywał alkohol dzień wcześniej i nie spodziewał się, że do rana nie wytrzeźwieje.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji zaraz po odebraniu zgłoszenia wysłał na miejsce pogotowe ratunkowe. Na szczęście ratownicy stwierdzili, że potrąconej dziewczynce nie stało się nic złego. Mimo to mężczyzna odpowie za spowodowanie kolicji i jazdę po pijanemu.

Zobacz też:
Reklama: