997

Kronika Policyjna: 28 stycznia [przegląd]


Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu informuje.

Reklama

Policjanci przejęli ponad 80 działek amfetaminy

Policjanci z Bytomia zatrzymali 44-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. W jego mieszkaniu kryminalni znaleźli amfetaminę, z której można przygotować ponad 80 porcji. Mieszkaniec Bytomia usłyszał już zarzut. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Policjanci z Bytomia zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej otrzymali informację, że w jednym z mieszkań przy ul. Piłsudskiego mogą być narkotyki. Kryminalni wkroczyli do akcji. W mieszkaniu 44-latka znaleźli i zabezpieczyli amfetaminę, z której można przygotować ponad 80 działek dilerskich. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Mieszkaniec Bytomia usłyszał już zarzut. Teraz o jego losie zdecyduje sąd. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Pobił i groził byłej partnerce

Bytomscy policjanci zatrzymali 31-latka, który pobił swoją byłą partnerkę. Oprawca trafił do policyjnego aresztu. Bytomianin usłyszał już zarzuty. Kryminalni wnioskują o areszt dla sprawcy. Grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

We wtorek kryminalni zatrzymali 31-letniego bytomianina. Mężczyzna w minioną sobotę wtargnął do mieszkania byłej partnerki wyważył drzwi, pobił ją i groził pozbawieniem życia. Bytomianin znany policji, wcześniej już notowany za podobne czyny. Mężczyzna złamał również sądowy zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej. Podczas zatrzymania u mężczyzny znaleziono również przedmioty, które ukradł w sklepie przy Placu Kościuszki. Oprawca kobiety trafił do policyjnego aresztu. Bytomianin usłyszał już zarzuty. Kryminalni wnioskują o areszt. Grozi mu teraz nawet 5 lat więzienia.

Zlikwidowano "lewe" podłączenia do prądu

Bytomscy policjanci z IV komisariatu przy ul. Zabrzańskiej wspólnie z pracownikami firmy dostarczającej energię elektryczną sprawdzili stan instalacji elektrycznych i ujawnili kradzieże prądu. „Lewe” podłączenia zlikwidowano w 4 mieszkaniach. Sprawcom grozi teraz kara do 5 lat więzienia.

Kontrolerzy z firmy energetycznej wspólnie z policjantami z komisariatu IV przeprowadzili działania mające na celu ujawnienie kradzieży prądu. Kontroli dokonano między innymi w budynkach przy ulicach Stalowej, Olszewskiego, Jochymczyka i Modrzewskiego. Sprawdzając stan instalacji policjanci ujawnili 4 przypadki podłączenia prądu „na lewo”. W miejscu, w którym powinien znajdować się licznik energii, była tzw „skrętka”. Nielegalne przyłącza zostały zlikwidowane i zabezpieczone przez prowadzących kontrole instalatorów. Przypominamy, że tego typu nielegalne podłączenia do instalacji elektrycznej grożą pożarem lub porażeniem prądem. Za kradzież energii elektrycznej sprawcom w wieku od 26 do 45 lat grozi kara do 5 lat więzienia.

fot. KMP Bytom

Zobacz też:
Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.